Taková malá pozvánka na bitvu

Možná už jste zaregistrovali mezi řádky, že letos pomáhám Mamutovi s organizováním dřevárny a když už na tom teda makám, proč nepozvat taky některé z vás, kteří projevili nadšení nad články o LARPech (a samozřejmě i ty, co ho neprojevili, ale LARP by si chtěli vyzkoušet nebo na ně už sami jezdí:)).
Tahle bitva je na pomezí dřevárny a LARPu (více o tomto rozdělení a o tom, co je to vlastně LARP viz třeba v tomto nebo tomto článku) s relativně nízkým počtem účastníků (cca 30 až 60 lidišek). Pro všechny začátečníky mezi vámi má tu výhodu, že na ní budu já a tak nejenže si třeba osobně můžeme pokecat a seznámit se, ale zároveň si můžete být jistí, že vás ostřílení bitvaři nezatratí a že se s nimi bez problémů seznámíte:)

Tahle totálně ulítlá fotka (ano ten xicht úplně vpravo jsem vážně já) pochází z prvního ročníku, který se odehrál v roce 2007. Proč vypadáme všichni (respektive hlavně pánové, kteří jsou na fotce opravdu dva) tak šíleně?
Jedná se totiž o Dívčí válku, kapitolu s české mytologie, na niž si snad všichni z hodin dějepisu vzpomínáte. A protože je to dřevárna, mají muži možnost bojovat na straně žen a naopak, samozřejmě pokud budou patřičně ustrojeni.
Na jedné straně tedy v této bitvě stojí ženy, odvážné amazonky z Děvína v čele s Vlastou a na straně druhé muži, vyhnaní ženami do lesů, v čele s odvážným Bivojem. Celá tahle genderová mela proběhne letos už po čtvrté a zase to bude nátřesk.
Pokud vám čas, vzdálenost a nálada dovolí přijet, budete samozřejmě vítáni:) Dívčí válka se bude konat od 18. do 20. června a veškeré organizační informace a všechno, co byste k bitvě potřebovali vědět, najdete na oficiálních stránkách LARPu – ZDE.
Všechny dotazy samozřejmě ráda zodpovím jak na mailu, tak v komentářích (pod tímto článkem, nebo na stránkách DV). Doufám, že někdo najdete odvahu a přijedete si zařádit:)

11 komentáře “Taková malá pozvánka na bitvu

  1. Zdravím Lúmenn. V jakém městě se ten LARP bude konat tentokrát ? Nemohl jsem to místo nikde najít tady na internetu. Uvažuju že bych se tam mohl podívat taky (podle toho jak daleko je to od mýho města). Jinak ta fotka vypadá docela obstojně. Nevím proč záměrně haníš svou fotku na které ti očividně nějakým způsobem záleží (no záleží…jinak bys ji sem vůbec nedávala). Ale zpět k LARPu docela bych rád se tam podíval ale neslibuju nic.

  2. [3]: xichtím se tam děsně a stejně jsem ji zveřejnila…a co jako? Jinak Luko kdybys přemejšlel, kouknul by ses na stránky toho LARPu a zjistil, že se koná v Železné u Tišnova a kopec dalších informací;)

  3. [8]: No…mně se líbíš a to mě zase ty nepřesvědčíš o opaku. Ale k věci: ten blog mě totiž zmátl trochu a tak jsem šel hned přímo na http://www.larp.cz/ (protože tam bylo napsáno "oficiální stránky"). A mimochodem jestli je to skutečně blízko Brna na Moravě, tak bych se vynasnažil tam na tomto LARPu ukázat i s mou kamerou. (úsměv) No snad to vyjde (protože mám ještě nahrávat další písničky v hudebním studiu – tak uvidím no).

  4. [9]: oficiální stránky LARPu = oficiální stránky NAŠEHO larpu, mimoto máš hned vedle té věty odkaz;) Btw. na larp.cz to samozřejmě můžeš najít taky a to v sekci kalendář, kde si podle data dohledáš akci;)
    A tak mě napadá – ono je i nějaké jiné Brno než to na Moravě?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.