Originální pohled na světové ideologie

Učíte se ve škole o nacismu, komunismu, kapitalismu…ale to je pěkná nuda, že? Tak zkuste učiteli/učitelce přinést tento neotřelý učební materiál;)

SOCIALISMUS: Máš dvě krávy a dáš jednu sousedovi.
 
KOMUNISMUS: Máš dvě krávy. Stát ti obě vezme a dá ti trochu mléka.
 
FAŠISMUS: Máš dvě krávy. Stát ti vezme obě a prodá ti trochu mléka.
 
NACISMUS: Máš dvě krávy. Stát ti vezme obě a zastřelí tě.
 
BYROKRACIE: Máš dvě krávy. Stát ti vezme obě, jednu zastřelí, druhou podojí a mléko zahodí.
 
TRADIČNÍ KAPITALISMUS: Máš dvě krávy. Jednu prodáš a koupíš si býka. Stádo se zvětšuje a hospodářství roste. Nakonec vše prodáš a jdeš do důchodu.
 
ČESKÝ KAPITALISMUS: Na dvě krávy si vezmeš půjčku od banky ve výši 1600 mil. Kč a odstěhuješ se na Bahamy. Banka posléze zjistí, že to nebyly krávy, ale kozy. Rozdíl zaplatí daňoví poplatníci.
 
AMERICKÁ AKCIOVKA: Máš dvě krávy. Prodáš jednu a nutíš druhou, aby dávala mléko za čtyři. Později najmeš konzultanta, aby zjistil, proč kráva chcípla.
 
FRANCOUZSKÁ AKCIOVKA: Máš dvě krávy. Jdeš do stávky, protože chceš tři.
 
JAPONSKÁ AKCIOVKA: Máš dvě krávy. Navrhneš je tak, aby byly desetkrát menší a dávaly dvacetkrát tolik mléka. Pak vytvoříš leporelo o chytré krávě nazvané Kravakimono a budeš je prodávat po celém světě.
 
ČÍNSKÁ AKCIOVKA: Máš dvě krávy. K tomu 300 lidí, kteří je dojí. Vykazuješ plnou zaměstnanost, vysokou produktivitu skotu a zatkneš novináře, který tato čísla zveřejňoval.
 
BRITSKÁ AKCIOVKA: Máš dvě krávy. Obě jsou šílené.
 
ITALSKÁ AKCIOVKA: Máš dvě krávy. Nevíš ale, kde jsou, a tak jdeš na oběd.
 
RUSKÁ AKCIOVKA: Máš dvě krávy. Spočítáš je ještě jednou a zjistíš, že jich máš pět. Spočítáš je ještě jednou a zjistíš, že jich máš 42. Spočítáš je ještě jednou a zjistíš, že jsou jen dvě. Přestaneš počítat a otevřeš další láhev vodky.

5 komentáře “Originální pohled na světové ideologie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.