Anglické kuriozity

To, co si přečtete v následujícím článku nejsou žádné vtipy, ale dvě reálné situace, které jsem zažila na světovém skautském jamboree v Anglii. K jejich napsání mě inspiroval článek z idnes, který našla Onnea – pojednává se v něm o anglických turistech a jejich stížnostech na dovolenou (ve stylu „ta pláž je moc písčitá“ apod. :D). Uvědomila jsem si, že jsem s Anglány měla podobné zkušenosti.
Zkušenost první – ta polévka je horká!
Malý chlapeček, podle kroje i přízvuku Angličan, přišel do české hospůdky na hlavní promenádě jamboree a po chvíli přemítání si objenal pravou českou nudlovou polévku (od Vitany ze sáčku, hehe). Sliny se mu sbíhaly a za pár minut dostal, co si přál. Vzal si kelímek s kouřící polévkou a plastovou lžičku a odebral se ke stolu. Neuběhlo ani půl minuty a chlapeček byl zpátky s nakvašeným výrazem. Následný rozhovor překládám do češtiny:
Obsluha: „Co se stalo?“
Chlapeček: „Ta polévka je horká!“
Obsluha: (zmateně se na sebe podívají) „No…to polévka bývá…horká…“
Chlapeček: „Ale vy jste mi neřekli, že je horká a já mám teď puchýř na jazyku!“ (demonstrativně vyplázne jazyk a ukazuje puchýř)
Obsluha: (hodně zmateně) „No..ale…“
Chlapeček: (nakvašeně) „Musíte tady přece mít upozornění, že polévka je horká!“
Po ještě několikaminutové hádanici s malým Angličanem, co zná svá práva, mu obsluha české hospody vrátila peníze, polévku vylila do odpadu a na pult nalepila ceduli v anglickém jazyce – „Pozor! Polévka a párky se podávají horké“.
Zkušenost druhá – pozor na kondomy!
Na celém jamboree se striktně dodržoval zákon, který jsme nazývali puritánský. Ačkoli v Anglii je hranice pohlavního styku 15 nebo 16 let, kondomy byly dostupné pouze pro servis tým (18 let a výše) a pouze na lékařských stanicích po lustračním pohovoru: „K čemu je máte, s kým je použijete, kdy, kde, v jaké poloze apod.“ (Ne, nebylo to tak zlé, ale skoro:D)
Jednoho dne k nám, jakožto servis týmu, dorazila vedoucí české výpravy s naléhavým vzkazem od vedení jamboree. Prý se stala hrozná věc, strašlivá katastrofa, nemravnost, oplzlost a hrůza. Zatím víc informací nemohlo vedení poskytnout a tak nám může říct, že včera přišli dva sedmnáctiletí kluci na stanici první pomoci a požádali si každý o balíček kondomů. Zdravotníci je samozřejmě poslali pryč s tím, že kondomy dostanou, když s nimi přijde jejich vedoucí. Tak prý to musí říct nám i vedoucím jednotlivých oddílů a upozornit je, co se tu děje za nepravosti.
O den později přišla opět a smála se tak, že nemohla mluvit a pořád blábolila něco o mezinárodní ostudě. Nakonec jsme se dozvěděli, že ti nemravníci, co si přišli pro kondomy byli kluci z české výpravy (konkrétně s olomouckého oddílu) a že vedoucí nejen že přišel s nimi a požadoval pro ně kondomy, ale také dal anglickým zdravotníkům přednášku o pohlavních chorobách, nechtěném těhotenství a seřval je jako malé kluky. Od té doby dostal kondomy každý, kdo si o ně požádal:)
Takže nejen angličtí turisti, ale i angličtí skauti jsou občas zdrojem vtipných až kuriózních situací:)

5 komentáře “Anglické kuriozity

  1. Hele Lúmenn, když jsi ještě chodila do toho skautskýho oddílu, jak jste to tam měli se sprostou mluvou?:-) U nás právě jenom když člověku ujel třeba "blbec" a slova od toho odvozená, tak se všichni málem začali křižovat..:-) kolikrát mi to přišlo až dost ujetý a mimo jiné i kvůli podobným "puritánštinám" jsem po letech přestala se skautingem. Tak by mě zajímalo, jak je to jinde.

  2. HAHA keď som kupovala v ASDE v anglicku cokoladku predavacka si odo mna vypytala obcanak.a ja ze co naco a ona ze to obsahuje alkohol 😀 jak keby som citala zlozenie.haha. strasne som sa zacala smiat. ID som nemala, cokoladku mi teda nepredali 😀

  3. Jusa: no zas tak jsme to nepřeháněli, z blbce se nikdo nekřižoval, ale za slova typu prdel už se dělalo 10-20 dřepů, jak kdy. Když si ale někomu nadával, tak i za blbce ses musel omluvit, ale když bylo něco blbý, tak se to neřešilo. Jakože mnohdy to bylo dost ujetý, klikovat a dřepovat za to že si ulevím jedním "kurva", ale zas pro ty děcka je to fajn, že se naučí chovat se k sobě slušně. Ovšem dneska bych se asi udřepovala k smrti:D
    Lilith: NE! Hej to nemyslíš vážně??? :D:D:D čokoláda obsahovala alkohol a tak byla na občanku, no ty vole…takže to bych si tu nemohla koupit margotku, rumový pralinky ani Mon Cheri:D

  4. Oni su divni. Este jedna vec-deti maju na voditkach. Baby chodia v minisukniach bez pancuch a v lodickach + ramienkove tricko nad pupok ked mrzne, a to neprehanam. ich foto ked su takto ohaknute mam aj na blogu vo fotogalerii-WARRINGTON :D:D staci najst v infomaciach datum kedy to bolo odfotene.ujety narod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.