Můj nový koníček – pole dance

Ani nevím, jestli jsem se vůbec na blogu zmínila, ale už nějaký čas se věnuji pole dance, což hezky česky znamená „tanec u tyče“, ale tak snadné to není:) Většinou se jedná spíš o akrobacii a posilování, než nějaké vrtění zadkem a člověk si u toho posílí všechny svalové skupiny, co na těle má.
Začala jsem v říjnu a neuvěřitelně mě to chytlo – a taky jsem zjistila, že mi to docela jde, takže mě to bavilo o to víc. Po ošklivém podzimním rozchodu jsem na čas přestala, protože mi chyběly fyzické fondy na cokoli, krom povinností, ale natolik mi to chybělo, že mi moje drahá rodina nemohla udělat větší radost, než mi k Vánocům koupit permanentku:) Takže od minulého měsíce zase cvičím a i když zatím fyzicky zvládám jen jednou týdně, vidím na sobě výsledky a zároveň si to strašně užívám:)

Vždycky, když se po tréninku cítím unavená a zničená, tak si pouštím „motivační videa“ – a pokud vás zajímá, co všechno vlastně je pole dance, zkuste si chvíli projíždět youtube;) Je tam toho nepřeberné množství, od vyloženě sexy tanečků, až po akrobatické kreace, které předvádějí jak ženy, tak muži.
Tohle je jedna z nejznámějších pole dancerek Anastasia Sokolova, můj velký vzor:)
A tohle je Blanka Šťastníková, majitelka pole dance studia, kam chodím na lekce,
tohle konkrétně je její vystoupení na Mistrovství ČR 2014 😉
No a i když to zatím ani zdaleka nepřipomíná výše zmíněné profesionálky, tak přihodím svou
začátečnickou trošku do mlýna a předvedu dvě fotky, které jsem pořídila minulý týden:)
Pozice „balík“, která se zdá jednoduchá, ale je to záběr na břišáky jako blázen:)
A tohle je „krucifix“, sice to vypadá efektně, ale vlastně je to strašně snadné:)
Ano, je to neuvěřitelné, ale Lúmennka začala sportovat a dokonce ji to strašně baví:) Juch!:)