Odpovědi pro Ellu (schizofrenie a otherkini)

Tady máte možnost ptát se autorů blogu na všechno, co vás zajímá – osobní záležitosti, zajímavé věci na něž chcete znát náš názor, ale také otázky, na které neznáte odpověď a myslíte si, že my ano. Další kdo této možnosti využil je Ella.

Ella: Ahoj Lumenn.
Predem se omlouvam pokud se te nejak ma otazka dotkne nebo otevre stare rany, urcite se naptam pod timto ucelem, vsimla jsem si,ze jsi byla schizofrenik a tak se chci zeptat jak se to vlastne stalo? Kde tato „nemoc“ mela u tebe puvod, co ji vyvolalo a jak se vlastne projevovala, co jsi citila a cim presne „trpela“? Jeste jednou se omlouvam,ale muj pritel byl:( take schizofrenik ovsem zustala mi po tem nem hromada nezodpovezenych otazek.
Taky jsem se te chtela zeptat zda se prohlasujes za otherkina? A zda by jsi nam vsem sem na tot tema napsala clanek 🙂
Lúmenn: Hehe, další zvědavec, který chce vědět, jaké taje skrývá duše blázna:) Takže – obecně jsem na otázku jak vlastně schizofrenie probíhá odpovídala tady, ale je fakt, že na to, co jsem cítila já osobně se zatím nikdo nezeptal, i když otázky ohledně mého duševního zdraví tu pokládáte velmi často:)
Kdybych věděla, jaký měla u mě schizofrenie původ, patrně bych si dnes žila jako prase v žitě, protože bych odhalila medicínské tajemství, které zatím nikdo nezná. Ne, doktoři nevědí, co schizofrenii způsobuje, oni to totiž ani netuší:)
U mě to byl nástup „nemoci“ prostý, už jako dítě jsem měla velmi velmi bujnou fantazii a ve dvanácti letech jsem začala psát příběh, inspirovaný Pánem prstenů (ano ano, je to to dílo, které teď čtete na blogu pod názvem Paní prstenů;)), do něhož jsem se s postupem času úplně vžila. Začala jsem pociťovat stesk „po domově“ – Středozemi ve které žila ta dokonalá elfka jménem Lúmenn-verya a uzavírala jsem se stále více do sebe.
Bylo mi třináct, ale nechovala jsem se jako typická třináctiletá puberťačka – místo toho jsem jen seděla doma, psala smutné básně a ťukala do počítače další a další části „mého“ = Lúmennina příběhu. Kniha už byla skoro dokončená a můj stesk byl tak velký, že jsem to prostě nevydržela a někdy v březnu roku 2003 jsem do sebe nacpala dvě krabičky léků na nervy a skončila v nemocnici a posléze na psychiatrické klinice. Tam mi ovšem nemohli pomoci, ani kdybych chtěla spolupracovat a tak mě poslali časem domů, s diagnózou schizoafektivní porucha maniodepresivního typu a s tunou prášků, které jsem vyhazovala do koše, abych na podzim téhož roku skončila zase předávkovaná léky a zase v léčebně.
V té době jsem měla pocit, že musím umřít, abych se dostala zase do Středozemě, pocit, že nepatřím do tohoto světa, že jsem jiná než ostatní, že jsem statečná elfka Lúmenn a ne slabé lidské mládě. Ale běžel čas a já pochopila, kde je fantazie a kde je skutečnost, kde je minulost a kde přítomnost, že ne každá myšlenka na smrt pocházela z mojí hlavy a že proti démonům a dalším astrálním škrknám se člověk musí bránit a ne si je zvát do hlavy. Takže teď už mohu říci, že jsem „vyléčená“ v podstatě jsem ani nemocná nikdy nebyla, jde jen o to, jak nazýváme věci, které se nám a kolem nás dějí a kterým nerozumíme:) Více o tomhle klidně na icq nebo na mailu, na blogu to až tak nechci rozmazávat;)
A k těm otherkinům – myslím, že dnes jsou lidi hrozně lehce zmanipulovatelní, realita už jim nic nenabízí a tak stále víc utíkají do fantazie a 90% otherkinů jsou jen puberťáci, kteří nevědí kdo vlastně jsou a místo aby se hledali v tomto světě, unikají do světa fantazie. Nepotřebuji o sobě vytrubovat, že mám elfí duši (ačkoli jsem se do jedné otherkine organizace v záchvatu euforie, že existují lidé podobně „postižení“ jako já, kdysi přihlásila), já prostě vím, co je uvnitř mně a že to tam zůstane:) Takže článku o otherkinech se asi nedočkáte, protože nemohu říct, že bych se za něj považovala.

6 komentáře “Odpovědi pro Ellu (schizofrenie a otherkini)

 1. Pěkné odpovědi…
  No…
  Ono hodně věcí se nachází na duši…znám to podle sebe…."Co na duši, to na těle!"
  Držím aplce, ať je  vše ještě a ještě lepší 🙂 😉

 2. Dekuji Lumennko.
  Myslim,ze ty pocatky se vzdy rodi z lidske fantazie proto je tezke aby odbornici zistili co to zpusobuje.

  A k tem otherkinum,doufam,ze se nezlobis ptala jsem se prave proto ,ze jsme nasla nejaky tvuj clanek zrovna na jejich strankach.
  Dekuji.

 3. Asi to zní praštěně, ale taky bych se chtěla aspoň načas zkusit léčit v PL. Jenže i když mám taky za sebou dvoje předávkování, o řezání a denodenních myšlenkách na sebevraždu (na kterou ostatně myslím už několik let, někdy míň, někdy permanentně) tak psychatrička mi řekla A co byste v PL dělala? Takže mám pocit, že mi vlastně nic není a jen každýho obtěžuju…to si mám jít stoupnout na Nuselák??? No nic, jenom výlev, promiň *oops*

 4. Ella: jj to byla právě ta chvíle euforie, která rychle vyprchala:)
  marieke: tak to je to s prominutím piča, která neumí dělat svou práci, mě poslali do Pl v mnohem lepším stavu než ty tu popisuješ. A ačkoli mě léčebna moc nepomohla, člověk si tam aspoň odpočine:D A pokud máš dojem, že bys potřebovala léčit na lůžku a ne ambulantně, najdi si novou psychiatričku;)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.