Odpovědi pro Bels a Foxisse (Az Kvíz a Kniha stínů)

Bels: ahojky. Někde jsi psala že jsi byla v AZ kvízu. Mohla bych se zeptat na datum vysílýání? (v archivu ČT 1 to mají podle datumu a ne jmen)…díky :o)
Lúmenn: To jsem tu fakt psala? jaj, já na sebe ale prozrazuju věci:D Ano byla jsem v AZ Kvízu ale upřímně řečeno, přesné datum si nepamatuju, bylo to někdy v dubnu 2008, mám dojem že 13. ale fakt si nejsem jistá, pouze vím, že to byl duben. Kdyby se ti to povedlo najít, tak budu za to přesné datum moc vděčná, kdyžtak mi ho pošli do komentářů:)
Aktualizace 21.srpna: tak se všem omlouvám, nebyl to duben ale konec března, konkrétně 27.3.2008, pokud se chcete mrknout, dávám přímý odkaz na archiv ČT.
Jen se mi prosím nesmějte, protože pan Pepa byl děsně chytrý a tak jsem to s ním projela hned v prvním kole:) A mimoto – doma u telky je to pohoda jazz, ale před kamerama v tom studiu a v tom děsném vedru se pět vteřin na odpověď zdá jako mrknutí oka a je to fakt drsňárna:)
Foxiss: Neviem či to tu už ako otázka bola, no predsa sa spýtam..
Niekde som čítal o tzv. „Knihe stínů“. Vedieš si aj ty tú knihu, alebo máš na to vlastný názor?
Za odpoveď ďakujem.
Lúmenn: Tak pokud vím, Kniha stínů (používají se i další názvy, třeba Zrcadlová kniha nebo velmi prozaicky Kniha kouzel:) ) se používá na zapisování magických a duchovních zkušeností, vlastních postupů, pokroků apod. Určitě je to dobrá věc, pokud chceš sledovat svůj vývoj v téhle oblasti mohu ti to jenom doporučit. Sama něco takového už pár let vlastním, ačkoli nezapisuju vše tak poctivě jak bych asi měla:) Určitě je dobré tam občas hodit i vlastní analýzu osobnosti, své kladné a záporné vlastnosti, své priority a myšlenky, abys mohl sledovat, jak se v běhu času mění tvůj pohled na svět, jak postupně kráčíš po duchovní stezce vstříc světlu nebo naopak zda neuhýbáš do temnoty.
Co je dobré tam zapisovat jsou meditace a prožitky v nich, abys opět mohl časem porovnávat, stejně jako odpovědi na tvé otázky (z meditací, karet, věštění pomocí zrcadla, čaje či čehokoli jiného) nebo pokroky v práci (nové energetické cvičení, zvládnutý určitý typ magie, pokrok v odpouštění, pročišťování apod.). Může tam být i teorie, kterou považuješ za důležitou a v podstatě cokoli co považuješ za důležité pro svoji duchovní cestu.
Mimochodem tuhle Knihu si vést můžeš, ale nemusíš, záleží jen na tobě, některé věci je dobré hodit na papír a některé je zase dobré uchovávat jen v mysli. Ale na to si každý přijde časem sám a tak můžu říct jen: zkoušej:)

25 komentáře “Odpovědi pro Bels a Foxisse (Az Kvíz a Kniha stínů)

 1. Vďaka za odpoveď. O knihe tieňov som čítal, takže som sa chcel spýtať osoby, akou si ty, aký máš na to názor. Ako vidím, tak celkom kladný a asi môže byť dobré sledovať, ako človek pokročil. Hlavne myslím čo sa týka názorov, postojov a – ako si napísala – v duchovnom postupe "ďalej".

  Ešte raz ďakujem. Mimochodom, pýtal som sa, lebo článok ohľadom tohto som tu nikde nevidel 🙂

 2. já to znám zase takhle…v Knize stínů jsou popsány meditace, zaklínadla, rituály a podobné věci a v Zrcadlové knize jsou popsány spíše ty duševní věci. Co se stalo při meditaci, rituálech atd. Jaké byli pocitym jak se člověk duševně vyvíjí apod. Kniha stínů je spíš o praktické magii a Zrcadlová kniha o pocitech, duševnu apod. Taky je vlastním a dokonce mám i Deník snů. Sny se mi zdají často a opravdu jsou zajímavé. Občas i něco předpoví, takže si to vše zapisuju :o) To by člověk nevěřil co všechno se může zdát :o)

 3. Lúmenn: Jsi si opravdu jistá, že ten AZ kvíz odvysílali v dubnu 2008? Nespletla sis to s datem natáčení? Prošla jsem totiž v archivu ČT celej duben a ty nikde.:-)

 4. Jusa: bylo to kolem Velikonoc, jenže ty loni byly v březnu, takže správné datum je 27.března:) V článku už je odkaz přímo na ten díl;) I'm sorry:)

 5. jůůůůůůůů ty jsi dobrá!!! Už jsem to viděla :o) Ty vogo, já měla nervy i za tebe :o))) Máš pravdu, je tam vedro a nervy udělají své. Taky jsem byla v TV, ale v jiném pořadu a před dávnými lety. Já bych do vědomostních soutěží nelezla ani za milion :o) Máš pravdu i v tom, že doma v klidu je člověk chytrý jak encyklopedie, ale když by mělo přijít na věc, tak má okno a zjistí, že neví i to co vždycky ví :o) Lúmennko gratuluju! Jsi fakt borec! nebo borka! :o))) super!!! :o)

 6. Myslím, že to ani nebylo o tom, že by pan Pepa byl chytřejší, ale takticky mu to vyšlo lépe, měl štěstí (a zkušenosti z předchozích kol). Náhodou jsi vzhledem k podmínkám podala obdivuhodný výkon, ze mě by nikdo nevypáčil ani slovo.. 😉

  … a viz [14]: 😉

 7.    To je teda nářez. Je zajímavé slyšet hlas někoho, s kým si člověk jen "píše". Je mi sympatický, že ses usmívala místo neemotivního odříkávání odpovědí.
     Taky souhlasím s Lady Rovenou, že ty nervy musej udělat svý. V jaké soutěži jsi byla ty?

 8. [16]: To bylo jak jsem ještě chodila na základku :o) tedy v minulém století :o))) Ostravská televize tehdy natáčela cyklus soutěžních pěveckých pořadů pro děti ze škol a já tam taky byla :o) Dětičky tam soutěžili a já tam zpívala se sborem sólo :o) Dělali jsme tam něco jako hudební předěly nebo tak podobně by se to dalo nazvat :o) Už si ani nepamatuju jak se to jmenovalo. Hehe, takže jsem byla v TV a dokonce jsem zaznamenána i na vinylu (LP) :o) aspoň mám památku na své pěvecké začátky a taky konce :o)))

 9. Konečně mám tu čest s Tvým AZ kvízem..
  A jinak vážně nejspíš jenom vypadáš jako zlo (mimo televizi), protože v televizi zlo nepácháš.. I když jsi mě ani tímhle úplně nepřesvědčila 😀

 10. No to jsem ani nevěděla, že jsi byla v AZ kvízu….a moc ti to tam slušelo….taky máš velice příjemný hlas….a jsi mooc chytrá, ten dědula měl jenom štěstí…..kdepak zlo, no možná trošku….peace…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.