Tak nám potopili vládu…

Hlasováním 101:96 bylo dnes schváleno vyslovení nedůvěry vládě a tedy to, že vláda premiéra Topolánka musí odstoupit. Proč?
Jako člen ODS jsem nejspíš trochu zaujatá, když řeknu, že je to nefér. Ale copak není? Dva roky balancovat na ostří nože je záběr nejen na nervy politiků, ale neméně to pociťovali i občané. Horko těžko protlačený zákon vlády zase horko těžko zrušila opozice. Lano vládnutí se napínalo tu na jednu, tu na druhou stranu, podle ČSSD byl každý krok ODS chybný, podle ODS byly tyto kroky chybné právě proto, že při tvorbě zákonů byly nutné neustálé kompromisy, aby vůbec prošly. Ať už si o naší (teď už bývalé) vládě myslí kdokoli cokoli, jedno by měl uznat každý – že to rozhodně neměli lehké.
Já osobně (jak bylo vidět i v článcích) kroky vlády docela schvalovala – poplatky za zdravotnictví, návrh na školné na univerzitách, snaha o reformu důchodů a zákoníku práce…to vše byly dobré nápady, které zkrachovaly na neschopnosti vládních stran dohodnout se. U většiny zákonů se také „mouchy“ projeví až po nějaké době praxe – ale opozice je viděla hned a než si lidé na něco zvykli, bylo to pryč a jedeme od znova.
Je možné, že se Topolánkovy vlády příliš zastávám, že ji neprávem bráním. Ale teď máme, co jsme chtěli. Po tom, co ukázali krajské volby pochybuji, že v těch chystaných předčasných do parlamentu ODS zvítězí. Pravice na chvíli uchopila moc v rozkradené zemi, plné natažených žebrajících rukou. Ruce ale zůstaly prázdné a tak jsou teď jejich pěsti zaťaté a hrozí. A levice zase slibuje, že bude rozdávat. Náš dluh v řádech bilionů korun nikoho z nich nezajímá, budou rozdávat – z cizího to totiž jde nejlépe. A tupé ovce na to slyší. Oranžové lístečky se do volebních uren jen sypou a natažené ruce zase prosí o almužnu.
Jsem zhnusená, jsem naštvaná, ale stejně jsem to čekala. Nebudu už dál vylévat svoje pocity, ani tu láteřit. Jaké jsme si to udělali, takové to máme;) Jen na závěr si dovolím takový vtipný postřeh. bavila jsem se s kamarádem Slovákem o politice. Došla řeč na vlády našich států a v tu chvíli mi povídá: „Já vás tak lituju, pořád vám vládne ta levice, zadlužujete se a krmíte chudáky, zatímco vám klesá export, příjmy z daní i hodnota měny. Doufám, že brzo přijdete k rozumu a zvolíte si pravicové strany, my na Slovensku už to udělali a musím říct, že je to mnohem lepší.“ A já nemohu než s ním souhlasit:)

5 komentáře “Tak nám potopili vládu…

  1. No…věru to jednoduché neměli.Co taky čekat od vlády,která měla jen tak tak většinu….stabilní vláda by měla mít zkrátka tak kolem 150 poslanců.Což v dohledné době nejspíš nehrozí.Ať v nastávajících vyhraje ODS či ČSSD,bude to těsné,což je dle mého na nic,no….Osobně ale nesouhlasím se žádnou stranou na politické scéně a takové uspořádání našeho státu jaké bych si přála nejspíš nikdy nenastane,takže už se nad tímhle příliš nerozčiluji,to bych se musela zbláznit :/

  2. Normalne volam nasim, kdyz neco potrebuju nebo chcu pokecat. Dneska jim volam a ptam se, uz jste slyseli o dnesnim politickem deni? Slyseli.. a tak sme diskutovali a diskutovali a vesmes jsme skoncili u tohoto..

    tak, a v pristich volbach zvitezi CSSD. A zrusi vse ci prinesla ODS. A pak si zas zacnou lidi stezovat, pac nic jinyho neumi. A tak pak najednou prijdou na to, ze tech 30 korun neni zas takova katastrofa. A budou zase volby. A vyhraje ODS. Ta zrusi to co prinesla CSSD a vrati svoje. A lidem se to zase nebude libit…

    Ovsem tohle je ta lepsi varianta.. taky se muzou dostat ke slovu komunisti a volby nebudou zadne..

  3. Přiznám se, že kdyby u nás fungovala nějaká SLUŠNÁ sociálně demokratická strana tak bych asi volila je, ale z Paroubka, Ratha a spol. je mi zle. To už je mi sympatičtější Topolánek (navíc je rodák z našeho města :-))). A i když nejsem "ODSák" tak si myslím, že svržení vlády je blbost, zvlášť teď když předsedáme EU a vláda by se měla soustředit hlavně na to a ne na nějaké vnitřní spory :-/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.