Pozor na vlastní názor ve vodách internetu

Tak přece jenom ještě něco malého dnes vyplodím. Tak si zase dneska v rámci odpočinku pročítám blogy a weby, co je kde nového, a helemese, už o mě zase píšou na mém oblíbeném blogu pana magistra Kaluži (kdo neví o co jde, nechť klikne sem). Čím víc zmínek o mé osobě na webu tohoto metrosexuála a velkopodnikatele nacházím, tím víc se nestačím divit.
Začalo to nevinně, na nějakém fóru jsem našla odkaz na jakýsi vtipný blog nějakého namyšleného idiota a tak jsem klikla, abych se trošku pobavila. Že jsem valila oči je snad jasné každému, kdo se s tímto webem už taky setkal – egoismus, naprostá absence soudnosti a nějakých životních hodnot, metrosexuální řečičky a „vy všichni jste závistivé socky, já jsem nej“. To vše podáno v úžasném koktejlu pravopisných a gramatických chyb a završeno prohlášením, že pan magistr má IQ 160. No prostě kdo nezažil, nepochopí.
A Lúmennka, nejprve v rámci recese a legrace, začala pod superchytré články pana Kaluži psát komentáře. A tak se bavila, četla články sistr, kamarádům a Finnovi a váleli jsme se smíchy po zemi. Pak se ale něco stalo – můj komentář byl trnem v oku jedné slečně, která na páně Kalužův blog přispívá a tak se tam rozeběhla menší hádka (věděli jste, že počet smajlíků použitý ve větě ovlivňuje výšku inteligence?). Na ni navazoval článek, na nějž vede výše uvedený odkaz.
V něm se mimo jiné dozvím, že na blogu neustále přetřásám výšku svého IQ (slečna asi dlouho hledala, než tento jednou či dvakrát zmíněný údaj našla), že mám ráda sex a píšu o tom na blogu (kdo najde na blogu jednu zmínku o tom, že mám ráda sex, dostane bod), jsem taky gothička (kolikrát mám říkat, že se nikam neřadím) a taky jsem ošklivá a fujfuj, protože píšu panu magistrovi ošklivé komentáře na blog a on mi nepíše žádné.
Tak jsme se doma svorně zasmáli, protože jsem vážně nečekala, že pár sarkastickými komentáři (kterých je tam pod každým článkem aspoň dvanáct do tuctu) vyvolám takovou bouři. Ale to stále nebylo všechno, dneska jsem se v článku jiného blogera o sobě dočetla jednu větu, po které jsem otevřela pusu dokořán a musela se štípnout, že se mi to nezdá:
„Někdo mi tu předhodil, že ona je dívka s mozkem. To, že o sobě dvacetileté gotické kůzle prohlašuje, že je krásné (když není), naprosto spokojené (což taky být nemůže) a nad věcí (O čemž tedy její některé výjevy vyloženě nesvědčí) z ní podle mě nedělá chytrou holčinu. Ale co, je ještě mladá, třeba z toho vyroste.“
No, tady jsem někomu nepadla do oka:) Ale proč o tom melu? Protože to jednoduše nechápu:D. Nechápu, že za svůj vlastní, mnohdy s autorem nesouhlasící názor, musí být člověk hned považován za cvoka. Že jen proto, že se neskrývám v anonymitě jako většina návštěvníků Radovanova blogu, si mě musí brát do huby každý jeho placený pisálek. A že jen proto, že mám v životě jiné hodnoty než je sex, prachy a drahá auta, musím být hned filozoficky založená, popřípadě závistivá a zatrpklá. U všech bohů, jak já ty materialisty žeru, bez nich by se člověk vůbec nezasmál:D
Takže milí zlatí lidičkové, co občas v hlavě zapnete tu šedou zvrásněnou věcičku, které se říká mozek a rádi se vyjadřujete v diskuzích pod články, ve fórech a na blozích – vlastní názor dneska není v kurzu a být jiný než stádo se prostě nenosí.
Ale Lúmennka už čichá výbornou večeři, co vaří Finnýsek (chápete jak někdo životního partnera s nímž plánuju společnou budoucnost může srovnávat s holčinami na jednu noc? Já teda ne:D) a tak se jde věnovat příjemnějších věcem, než je kafrání na materialistická šovinistická hovada, co myslí rozkrokem a naditou peněženkou:)
PS: neberte to ani jako článek, spíš jako povzdech znuděné a velmi hladové Lúmennky (Fineee už ta večeře konečně bude???:) )

12 komentáře “Pozor na vlastní názor ve vodách internetu

 1. pro "Lúmenn": Tomu velice dobře rozumím. O tom jak se například někteří materialisté nechtějí na mnohých web-stránkách smířit s tím že všichni lidé bez rozdílu mohou svobodně vyjádřit svůj názor (a tedy i lidé s duchovními názory).
  Takže tady tomu tvému článku rozumím velice dobře. Na straně druhé je také pravda to, že není možné názory u každého člověka takzvaně chápat pouze z jednoho úhlu pohledu. To může (ale nemusí) být případ i toho člověka o kterém se vyjadřuješ tady na tvém blogu. Takže tak.

 2. Myslím že s těma smajlíkama budu mít problém.. Když píšu na icq, bez smajlíka se neobejde jediná věta.. A to moje IQ není zase tak špatný..  😕   😀

 3. A hele, zeby nekdo zacal dumat nad tim, nad cim ja dumam od zacatku co se snazim nejak bojovat na "tru" gotiku? Skoda ze jsi jedna z mala a ze je na to v mem pripade dneska uz pozde..
  taky mi kdysi nikdo neveril, ze jsem nad veci a ze se u toho doma smeju..

 4. No…to s těma smajlíkama jsem jaktěživ neslyšela 😀 no…
  Jinak pan magistr…panebože…vyjadřovat se raději nebudu. Jeho stránku jsem navšítívila jednou a taky naposledy..zasmála jsem se nad jeho "úžasnými" články a konec…
  Také souhlasím s tím, že mít vlastní názor…je…opravdu nyní za trest. Hrůza…kam ten svět jen spěje… 🙁

 5. lum, tak podle tohoto schematu a vzhledem k tomu, ze starem vsichni, za chvili nebude dochazet nikomu nic.. nevadi, treba se lidi prestanou hadat kvuli kravinam… a pojdou nudou 😀

 6. Lúmenn, jedním slovem:  😀  😀  😀  😀  😀  😀  😀  😀  😀  😀  Nasmála jsem se tady s tebou… O zmiňovaném pánovi tu neslyším poprvé a docela jsem už uvažovala, že si jeho chytré řeči přečtu a napíšu koment….., ale nakonec si říkám prooč…….? Myslím, že si raději ten čas schovám na brouzdání tady nebo jinde. 🙂  Tolik stručně. Protože lépe mně můj názor k tomuto článku vyjádřit nejde. Skoro spím a mé myšlení už taky.  😀   [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]

 7. Ještě něco, opravdu tu máš zmínku, že máš ráda sex. Nebo alespoň v takovém podání, že bych to z toho také vyvodila, ale že bys tu o tom pěla v každém článku či něco podobného jako s tím IQ… Jen ti teď neřeknu, kde je článek, z kterého to dotyčný vyvozoval. Zdá se mi, že jen píšeš nějakou běžnou větu nebo jak to nazvat, a dotyčný se toho chytil. Ale jak sama víš, on se chytil každého tvého slova, takže… Jdeme se zase smát, jo?  😀

 8. To jsme dneska se spolužačkou vzdychaly nad lidskou blbostí.. ona je vážně nekonečná  😀 na blogu pana Kaluži jsem si přečetla jeden článek a opravdu jsem se divila, kolik namyšlenosti se může skrývat v jedné osobě. Ach jo, svět se řítí do záhuby  😯

 9. Zmínku o tvém IQ jsem zde ještě nenašla, stejně jako článek, ve kterém bys psala, že máš ráda sex (nebo jak to bylo). Ale co, znám to na vlastní kůži. "Svoboda názoru! Svoboda názoru! Ale jakmile máte jiný názor než my, je to špatný názor a vás patří zlynčovat!"

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.