Jak se legálně zkouřit k smrti

Je to srandy na tom světě. Člověk na jednu stranu nemůže kvůli zákonům pěstovat květinu, která mu může vylepšit zdraví, nemůže si ji zatím ani koupit v lékárně, ačkoli je to legální, ale na stranu druhou všude možně rostou jen tak zbůhdarma kvítka, která ho mohou příjemně zfetovat. A nebo taky zabít.
Nelegální drogou, marihuanou, se nelze předávkovat. Naopak může zdraví prospět. Akorát tak trochu obsahuje látky, které člověka euforizují a trochu sjedou. Vtip je v tom, že díky její nelegálnosti a horší dostupnosti si zejména mladí lidé hledají levnější alternativy, jak dosáhnout kýženého stavu zhulenosti. Ve Francii si k tomu vybrali hortenzie.

Hortenzie je okrasná rostlina, konkrétně opadavý keř, který je holjně pěstován v parcích i zahradách. Má ale taky lehké halucinogenní účinky, což zjistila francouzská omladina a jala se hortenzie trhat a sklízet z parků ve velkém. Jenomže narozdíl od marihuany obsahují milé hortenzie taky jedovatý kyanovodík, který může v tom nejhorším případě člověka zabít, v tom lepším jen způsobit dýchací potíže, mdloby a potíže se zažíváním.
Takže tady máme zcela legální kytku, která roste v kdejakém parčíku, která teenagery nejenom zhulí, ale taky jim pořádně zpotvoří zdraví, ale na marihuanu se bude stále podnikat hrůzyplný hon, ačkoli u ní nebyly prokázány při střídmé konzumaci žádné vedlejší účinky. Mě to přijde úplně šílené – máme tu pozavírané growshopy a v obchoďácích totéž zboží stále prodávají. Máme tu plné lesy rulíku, kterým můžete otrávit celý zájezd. A teď i běžné okrasné květiny, na kterých si ujíždějí puberťáci. Ale tu ganju prostě nejde legalizovat, protože by mohla být strašlivácky nebezpečná.
Co takhle konečně přestat lidem diktovat, co mají dělat a snažit se je ochránit proti jejich vůli, když to stejně nikam nevede?

19 komentáře “Jak se legálně zkouřit k smrti

 1. A co takový durman, kterého máme čtyři obrovské krásné exempláře, co nám všichni závidí, a taky je legální 😀

  [5]: Množství menší než malé je přestupek. Teda myslím, novinky v tomhle ohledu jsem nějakou dobu nesledovala.

 2. Náprstník (digitalis)je dobrý na srdce, enemže, když to přepískneš, tak to s tebou sekne.
  Koneckonců, one se člověk může otrávit i karotenem, když to s mrkvemi přeženeš.
  Celý život je o poměrech.

 3. [5]: jde o obsah THC v rostlině, na mastičku se smí pěstovat neomezeně technické konopí. A jinak malé množství je do pěti kytek a to je přestupek, nad pět kytek už je to trestný čin.

 4. Babička má na zahradě nějaký popínavý keř, nevím, jak se to jmenuje, ale účinné látky se dají rozpustit ve vodě a působí to podobně jako piko, na pár hodin je člověk hrozně happy xD

 5. Babička má konopnou mast z lékárny. Použí vá to na rozpraskanou kůži na rukou. Já jsem si s tím jednou natřela obličej. A je to lepsí, než ty krémy na pleť z reklam.

  Jinak. Víš co je taky nebezpečný? Takový ten muškátový oříšek, co se přidává do některých pormů. Jeden kluk z vedlejší třídy jich snědl asi pět na posezení a tak se z toho neskutečně sjel a předávkoval, že ho museli vzít do nemocnice. A takové nebezpečné věci jsou legální.

 6. Hortenzie, durman, muchotrávky, muškátový oriešok, toulén, alkohol, ópium z makovíc, niekde olizujú jedovaté žaby alebo čuchajú mačací moč (koncentrovaný mačací moč môže človeka omámiť),… proste keď chce niekto fet tak si niečo nájde čo je legálne, ale môže to byť nebezpečnejšie ako marihuana.

  Tak by mali povoliť tú trávu a podobné, bezpečnejšie látky, nech ľudia nemusia fetovať mačacie chcanky!

 7. I kofeinem se dá sjet, halda rostlin s různými účinky si tu nepovšimnutě roste, ale to konopí nesmí. Je to velká konkurence farmaceutického průmyslu, který je sám o sobě svinstvo. Ovšem nedávno se ke mně dostal dost zajímavý článek, podle všeho nekonkuruje jen léčivům. Za bohy ho teď nemůžu dohledat, každopádně český autor  v něm popisoval, že ona legalizace marihuany by znamenala zesílení konkurence pro ropu. Protože z toho se dá vyrobit všecko, od léčiv přes brikety až po oblečení. Což by ropnému průmyslu pochopitelně nehrálo do karet…
  Něco podobného se dá dočíst třeba tu:
  http://blisty.cz/art/23246.html
  nebo tu:  http://www.bushka.cz/archiv/techkonopi.html
  http://www.konopa.cz/ekologie/konopi-jako-klic-k-otevreni-bran-trvale-udrzitelneho-rozvoje.html

  Jen mě mrzí, že ten původní odkaz nemůžu dohledat, páč ten vypadal oproti těmto věrohodněji a psal jej člověk, který svůj web nemá na téma konopí zaměřený.  

  [1]: Ty zase virtuálně žiješ?

  [11]: Muškátový oříšek je solidní dryák, ve středověku se hojně používal k vyvolání potratu, no, některé se toho drží i dnes…

  [13]: Mi povídej, mám na výtvarku fixativ na suché techniky. Obsahuje to toluen a kdejaká další svinstva a ono to pomalu nejde z místnosti vyvětrat.

 8. O skvělých léčebných účincích konopí nepochybuji, bohužel jsem ale už viděla, co po delším užívání s člověkem dokáže. Tak špatnou zkušenost s hortenzií ve svém okolí nemám.

 9. Já si myslím, že by bylo lépe pořádně o všem informovat a nechat lidi, ať se rozhodnou sami.

  Jinak Yuri ještě řádí? Já měla na blog.cz stránky před rokem a půl a psala mi do komentářů totéž:-)

 10. V naší zemi roste ohromná spousta kytiček, kterými se jde sjet na desítky různých způsobů. A přesně to, o čem píšeš-že zelné listí prostě nepůjde zlegalizovat, může vést lidi k experimentování s poněkud nebezpečnějšími alternativami. Zvlášť pak pokud se do nich pustí někdo, kdo se normálně ke konopí není schopen dostat.Tak…budem doufat v lepší budoucnost ?! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.