AK47

Už před drahnou dobou jsem se zařekla, že se na téma autorský klub vykašlu a nebudu o něm psát žádné články. Většinou už mlčím i v diskuzích, které se vedou na jeho stránkách, protože mě argumentování prostě přestává bavit – nemá to cenu, jen stále to samé dokola a nic z toho.
AK přestal být sdružením kvalitních blogů a stal se zbraní (AK47 = ruský samopal kalašnikov, jak příznačné) namířenou proti všem, kteří se v očích najatých agentů nezdají „dost dobří“.

Agentů? Ano, v AK už se nehlídá jen autorství a originalita, nejde o přirozené dodržování vysoké laťky, ale o něco, o čem my běžní uživatelé nemáme páru. Cituji jednu z členek správcovského komanda:
Přesně tak (rozuměj – vyhazovat se bude jen za nové prohřešky, nikoli za ty z dob před existencí klubu – pozn. Lúmenn) jsem to původně zamýšlela, když jsme s vedením Kladivo spouštěli, pak jsme ale diskutovali, že vás necháme pořádně naperlit, dokud se s těmi požadavky klubu prostě nesmíříte nebo „anarchisti“ neodejdou. Další členové budou stále jen přibývat a aby se klub nehrnul do kopru, musíme hned nasadit určitou laťku, pod kterou se zkrátka nepůjde. Já jsem neměla nikdy v plánu vyhazovat dobré blogery jen kvůli jedinému článku, ale tlačí mě vedení (a není to Kriza). Já mám prostě za úkol co v nejkratším čase zvednout úroveň klubu natolik, aby se dále mohl propagovat a aby přilákal uživatele s užším zaměřením (proto bereme všechny kategorie).
Chytrému napověz, hloupého trkni. Až se ten dotyčný doví, co jsem vám ve jménu dobré duše prozradila (a je toho příliš), tak mě asi zavraždí.
Bohužel další informace nemám povoleno podávat. Budete se muset spokojit s tím, co se v klubu děje a bude dít. Kladivo na AKblogery a další projekty AK (Obšťastník, Projekt52 a další) pojedou jak po másle.
Vedení? Umělé zvedání úrovně? Nemám povoleno podávat informace? KDE TO SAKRA JSME? Rok 1984 mám dojem již dávno minul a nebo jest něco shnilého v království blogerském?
Máme se prý smířit s tím, co se v klubu děje. Ale jak se máme smířit s tím, že pravidla jsou svévolně vykládána a měněna tak, jak se to správcům hodí?
Je jistě důležité podporovat a dodržovat autorská práva. Ale proč se toto týká jen obrázků a textů a videa z youtube jsou bez nějakých výhrad tolerována? Proč jsou stíhány staré články, vzniknuvší měsíce ba i roky před autorským klubem? Proč přepisovat minulost – krátké články nemají jak zhyzdit titulku, obrázky beze zdroje už mají zdroj natolik nedohledatelný, že kromě smazání nepřipadá v úvahu jiné řešení. Autor/ka blogu se vyvíjí a tento proces se dá na blogu snadno vysledovat, ovšem pokud budeme mazat staré „nevyhovující“ články, vytvoříme brzo iluzi, že každý blog v AK je od začátku dokonalý, skvělý a bezchybný.
O toto Kladivo na blogery usiluje? Abychom byli všichni čistí, průzrační, dokonalí, bez šmouh na krásné tváři AK? Smažte staré hříchy, očištěte se a vstupte mezi nás?
Dodržování pravidel je jedna věc, ale bazírování na tom, že má někdo ve dva roky starém článku jen video bez textu, popřípadě zakazovat dotazníky (seš autor, tak napiš o sobě něco pořádnýho), nadávat na soutěže a to i když jsou zajímavé (je to sice fotosoutěž a jo, je zajímavá, ale příště žádný soutěže, to do Ak nepatří), snažit se určit, jak minimálně dlouhý musí být článek autorského blogera (spamuješ na titulce, tytyty) a prostě všelijak zasahovat do blogování, ačkoli v výraznému porušení autorských práv nedošlo.
Lepší blog, který má čtenářům co nabídnout a tu a tam zaškobrtne a poruší některé z pravidel, než blog, který je sice „stoprocentně pure“, ale de facto je o ničem.
Mám na svém blogu kolem třinácti stovek článků. Ano, 1300 článků, kde u většiny jsem samozřejmě autorem já. Povídky, poezie, názorové články, můj „deníček“, úvahy, ale taky několik hodin psané články o záhadách a tajemnu, k nimž jsem dohledávala a překládala zdroje ze všech koutů internetu, články o manipulaci v médiích a fenoménech dnešní doby, které taky zabraly hodiny času, podobně jako psychologické články, které jsem původně psala jako seminární práce do školy. Za vším tímhle je obrovské množství času a práce, probděné noci a u počítače prosezené dny.
A pak je tu menšina článků, mezi nimiž figurují zejména galerie obrázků, které se mi líbily a chtěla jsem, aby se mohly líbit více lidem – nevím, kdo je kreslil, či fotil, nevím, kde jsem je vzala a ani ve snu by mě nenapadlo tvrdit, že jsem jejich autorem. Jenom jsem jejich krásu rozšířila dál. Často třeba jako Pohlazení po duši, jehož primárním účelem je potěšit někoho a až pak mě zajímají pičičandy typu autorská práva. Rovnou říkám – najít svoje dílo kdekoli na netu jako pohlazení po duši, jsem vděčná, nikoli naštvaná. Pak nějaké ty vtipy, různé zajímavé věci, které mě bůhví proč zaujaly, měla jsem k nim co říci a chtěla jsem je poslat dál. V celkovém měřítku možná 15% blogu.
A tak říkám – povolejte na mě kladivo, jen ho povolejte, potlučte mě, zničte mě a rozkopejte. Řekněte mi, co mám dělat, abych se napravila, co smazat, abych mezi vás zapadala. Které články se vám nelíbí, co je nedokonalé, co z minulosti blogu mám zcenzurovat. Řekněte mi to, prosím.
A pak o tom budeme plamenně diskutovat, rozpoutá se válka blogerů a nakonec mě vyhodíte. Prosím vás, udělejte to. My punkáči, snílci a magoři revoluce zbožňujeme a autority svrháváme jen z principu.
PS: Snad až příště zadám do vyhledávače lumenn.blog.cz neobjeví se mi hláška „požadovaná stránka neexistuje“. Cenzura rulez…

22 komentáře “AK47

 1. Uff… Já tě tedy obdivuji, že jsi něco takového napsala, to ano,ale osobně si myslím, že ta ,,laťka" se udržet dá a videa bez textu byť autorova, soutěže apod. jsou mimo autorský blog. Když to bude soutěž jako SonB o nejlepší celebritu fotku nebo něco tak to podle mě musí pryč. Jinak tvůj článek určitě spoustu lidí, kteří mají názor podobný tvému osloví, avšak mám dojem, že ač už ti dali 3 krát pět hvězdiček, tak jen málo lidí se k názoru proti ,,autoritám" přidá. Plně souhlasím s posledním odstavcem. Také doufám, že tenhle blog nebude smazán, protože by blog.cz přišel o jeden z nejlepších blogů v téhle pomyslné kategorii.

 2. Když se ti pravdila klubu nelíbí, proč z něj prostě nevystoupíš?
  Být členkou v nějakém klubu ti přece nikdo nepřikazuje a nikdo ti nebude rušit blog kvůli tomu, že tě vyloučíš z AK, když je členství v něm dobrovolné.

  Myslím, že máš dostatečně kvalitní blog a jsi inteligentní člověk, ale v tomto případě nechápu, o co ti vlastně jde. Teda kromě toho, že máš potřebu si na někoho zanadávat. Tak máš na blogu cizí obrázky a hodláš je tu prezentovat s vědomím, že děláš dobrou věc. Víš, že je to proti pravidlům určitého spolku, do kterého patříš. Nehodláš z něho vystoupit a nehodláš tyto obrázky ani smazat. Budeš tady místo toho nadávat na jeho vedení.
  ¨
  Tomu říkám správný "rebelský" přístup. Myslím, že teď si z tebe všichni sednou na zadek a přehodnotí všechna svá dosavadní stanoviska? Pche.

  Tím, nechci říct, že vše, co se v Autoráku děje, schvaluji, ale zároveň prohlašuji, že v momentě, kdy by se mi cokoliv nelíbilo natolik, že by to bylo neslučitelné s mým pohledem na svět, tak okamžitě vystoupím. Protože jsem tam vlezla dobrovolně s tím, že je to pro mě výhodné, a kdykoliv můžu odejít.
  Takže, co tu řešíme?

 3. [2]: řešíme tu to, že v pozadí Ak stojí jakési "vedení", které diktuje, co se dělat smí a co nesmí. Nemůžu říct, že je mi myšlenka AK úplně cizí, to bych v něm patrně nikdy nechtěla být, to co mě ale štve je směr ubírání klubu, vyhazování kvalitních blogů kvůli jednomu či dvěma článkům ze stovek a odvolávání se na jakousi "čistotu". Mým přáním je vyvolat diskuzi a donutit všechny, aby se zamysleli, co je nutné třídění kvalitních a autorských blogů a co už je bazírování na nesmyslech. A to, že z klubu odejdu neřeší to, že mě jeo praktiky štvou – ty by mě štvaly jako člena i nečlena;)

 4. [3]: Jenomže problém je v tom, že kvalita blogu je děsně subjektivní záležitost. AK navíc neřeší kvalitu blogu, ale jeho autorskost (což je vlastně taky věc docela ošemetná, ale aspoň je jakž takž hodnotitelná). Kdybychom do AK brali blogy podle kvality, to by bylo teprve řevu. 😀

  Takže pokud se budou v AK držet jenom čistě autorské blogy, bude to rozhodně na úkor jakési kvality. Jenomže jinak to asi udělat nejde. Kovářka se snaží o jakous takous spravedlnost, ale nemůže překročit svůj stín.

  Kdybychom si založilo klub, který bude založen na kvalitě… to by bylo teprv elitářství. Zatím je to jen snaha o to, vymezit hranice, někdy je to dobré, jindy postavené na hlavu.

  Kdybych měla na blogu ultrakrátké články, tak nad každý ze srandy napíšu "Pozor, toto je ultrakrátký článek. Kovářko, utrhni mi hlavu" pod cizí obrázky bych napsala něco podobného. Někteří blogeři si na "nevyhovující články" udělali speciální rubriky.
  Ono – každé pravdilo se dá obejít, když má člověk trochu invence a smyslu pro humor. Všimla jsem si, že Kittanya tohle toleruje, ale chce to prostě domluvit se jako lidi, ne psát ošklivé články a dělat uražené. Chyba je podle mě jak na straně vedení, tak na naší. Je to záležitost komunikace a vzájemného pochopení. 🙂

 5. [4]: ano, "někdy je to dobré, jindy postavené na hlavu" a o tom tento článek je, snaží se poukázat na to, co už je na hlavu postavené:) Třeba ono prohlížení minulosti blogu z dob, kdy AK nebyl a nucení autorů, aby mazali některé staré články – jednou už sítem prošli, proto by kladivo a podobné očistce měli brát zřetel jen na články, napsané po datu přijetí blogu do klubu. To je třeba jedna z věcí, na kterou ukazuje tento článek – není uražený, jen možná záměrně provokuje:)

 6. tak to je docela síla, ovšem zas tak mě to nepřekvapuje. tenhle přístup je nejspíš daný mainstreamovostí blogu a motivací firmy, která ho provozuje (zisk, a vážně bych se divil, kdyby tam bylo něco jiného). ak je dobrý prostředek jak podnítit bloggerskou činnost. chápu, že tě to rozhořčuje, ale vlastně je to všecko docela přirozené…

 7. Já mám pocit, že AK stojí tak nějak ve slepé uličce. Zpřísňování pravidel za pochodu? A proč? Já myslela, že AK má být rozcestník, který má portálu blog.cz do jisté míry "napravit reputaci" coby semeništi růžových bložínků. Jestli oni ovšem někteří nepodlehli dojmu, že AK=elita a masové rozšíření a přijímání členů se jim nelíbí. Pokud vím, tak AK rozhodně neměl být uzavřeným spolkem jakési elity.

 8. "hovoríš" mi z duše 😀 Heh. No čo, ja to už mám za sebou..jeden článok bez vlastného doslovu, ktorý som pridala niekedy v prvých mesiacoch existencie blogu (a pritom so zdrojom), zopár nádherných básničiek, ktoré mi prirástli k srdcu (a autor tam je 😀 ) a oooo..kolorizácie, pri ktorých som sa odvážila napísať: nekopírovať bez zdroja!, aj ked som neuviedla zdroj povodneho obrazku (pri tych starších, na ktoré sa dalo natrafit na takmer kazdom blogu….).

 9. Ano ano, teď jsem si přečetla to, co mě samotné leželo v hlavě už nějakou dobu. Kéž by AK byl takový, jako za Krutomluva, to se dalo krásně dýchat a Krut netrval na tom, že ten miniaturní obrázek o rozloze 100x100px musím bezpodmínečně smazat, nebo mě vyloučí. Nemůžu si pomoct, ale je to prostě pitomost. Ano, udělala jsem krok vstříc a nepožadované obrázky smazala, hodlám je nahradit jinými se zdrojem v nich, ale víc ani ň. Nehodlám mazat staré články, obzvlášť ty, co Krut viděl, ale nic proti nim neměl a přijal mě. Pak si přijde nějaké komando a "tohle smaž, nebo poletíš". Fakt to spřísňování pravidel nechápu a už mě to přestává bavit, k čemu to? Kdyby nevymýšleli kraviny a radši se dál věnovali ařazování a mazání těch, co si to skutečně zaslouží.
  Jestli tebe vyhodí, Lum, tak to už vážně nestojí za to v AK být.

 10. to ála zpřísňování pravidel za pochodu, jak píše Ailyyn, je vskutku magořina maxi rozměrů.. ke každému obrázku chtít zdroj.. pomalu aby člověk dokazoval, že je autorem vlastního pšouku.. Nepřijmout někoho do klubu proto, že dne 30.7. měl pod článkem obrázek a neuvedl k němu zdroj, je teda parádní chujovina. Co když má ten obrázek už dlouho a zdroj k němu je těžko dohledá? Nemá ho tedy dávat všanc pro pastvu čtenářových očí radši vůbec? A co když je to jeho vlastní tvorba? Jak to může milému ultra super kvalifikovanému a funkčnímu vedení Autorského klubu dokázat? Z AK se stává jakási sekta, která musí svému ,,Bohu" (vedení) obětovat hodně blogerské svobody… ať si to užijou 😀

 11. Prostě další skupina nebo organizace, co su ubírá jinými cestami, nejspíš se snaží někomu zalíbit, dělají ze sebe něco, co nejsou, a určitě na pozadí jsou peníze, jako asi všude.
  Co na to říct? Bloguj jak chceš, necpi se do žádných skupinek, klubů, z vysoka kašli na všechny, a nikdo Tě pak nebude omezovat.

 12. Jenom k těm obrázkům: Mám ten pocit, nebo si členové Autorského klubu SAMI odhlasovali, že chtějí, aby členové VŽDY uváděli zdroj.
  Fámy se šíří rychleji, než kruhy na vodě. Proč si tady 75% lidí nezjistí potřebné podklady, než začne vynášet své etrazasvěcené soudy?!

  [6]: Jistě, jako provokace to funguje skvěle, ale co takhle ukázat i druhou stránku věci. Proč nenapsat, i co Kladivo přineslo pozitivního? Takhle je článek hrozně nevyrovnaný, samozřejmě, na diskuzi ideální, ale sám o sobě je příšerně zaujatý.

  Když to tady tak čtu, začínám vedení klubu litovat a obdivovat. Ne, že by holky dělaly všechno správně, ale poslouchat neustále dokola blafkání těch, kteří se sice nehodlají nijak zapojit a zkusit si to, za to mají plnou hubu keců o tom, co všechno je špatně, musí být vyčerpávající.

  Přitom slečny blog vedou ve svém volném čase a jsou tu kvůli nám. Nakopat zadek některým z vás, skutečně už.

  [12]: Přesně tak. Pokud člověk nechce, aby ho někdo omezoval, ať nevstupuje do klubů, když se mu nelíbí politika blog.cz, ať si zařídí vlastní doménu a je to, ne?

 13. Tedy zcela upřímně… o Autorské klubu jsem se dozvěděl teprve docela nedávno, jen jsem si to prolistoval, dostal jsem z toho špatný pocit a zas to vypnul.
  Nijak zvlášť se mi to nelíbí, mám takový dojem kastování z toho… A způsob vybírání "ty jsi dost dobrý, poj%d" a "ty ne, táhni" je mi HODNĚ proti srsti.
  Navíc mám na blogu nějaké recenze, originální samozřejmě, ale ke kterým jsem přidal obrázky, které jsou z toho anime. A řešit jestli je to autorský nebo ne? Na to jim sere Bílej tesák, abych tak řekl.

  Blog máš krásný, je na něm vidět tvoje ohromná snaha a práce a číslo 1300 vyráí dech. Upřímně ti gratuluju.
  A o Autorský klub se nestarej, máš svoje čtenáře, kteří chtějí číst tebe. To ty jsi ta důležitá, ne nějaký AK.

 14. [13]: já neprotestuju proti tomuto opatření, ani v nejmenším, mám k němu své drobné výhrady, ale jsem schopná jej bez obtíží akceptovat. Pokud ovšem není vymáháno zpětně, že ano;) Btw. v mém článku ani v komentáři o tomto opatření nic nepíšu, takže mi nedávej do úst něco, co jsem neřekla:) Článek je o tom, že mi vadí ZPĚTNÉ vymáhání změn na blogu, mazání starých článků a doplňování a předělávání věcí z dob, kdy AK ještě neexistoval a logicky tedy i věcí, s nimiž byl blog bez problémů přijat. Proč najednou pátrat v archivech a vytahovat "staré záležitosti"?

 15. Výstižně napsáno. Je smutné, že admini klubu stále melou svou, protože jsou přesvědčeni o své neomylnosti, kterou jim spousta členů ještě potvrzuje. Zvyšování kvality? V jedné ze starších debat na tohle téma mi jedna ze správkyň napsala, že musí blogery vychovávat. VY-CHO-VÁ-VAT! Jako by byla jejich máma, třebaže pravděpodobně jde o holčiny stejného věku.
  Vlastně jsem se do těch tamních debat začetl až nyní, čistě ze zvědavosti a po dlouhé odmlce a byl jsem překvapen, že se vlastně nic nezměnilo. Co mě ale dojalo nejvíc bylo to, že když jsem pod článek s diskuzí přidal svůj příspěvek (odkaz níže), bylo o chvíli později zakázáno přidávání komentářů k článku. Napadlo mě, že to tak dělají u všech článků starších třeba jen dva dny, ale v archivu jsem nikde jinou bloknutou diskuzi nenašel. To už není ani k vzteku, to je k smíchu. Člověk si nutně vybaví středověké praktiky církve: MY máme jedinou pravdu. Kdo si myslí (dovoluje myslet) něco jiného, toho zavřeme až zčerná a veřejně popravíme jako kacíře!
  Zkrátka představíme-li si blog.cz jako svět, AK v něm začíná hrát roli Kuby nebo Severní Koreje. Bohužel Castro i Kim-Čong-Il se zatím drží zuby nehty.

  PS: Komedie s uváděním zdroje u obrázků je taky jen alibismus: Ve skutečnosti je třeba míti svolení autora a uvedení zdroje, byť si to členové odhlasovali, na tom nic nemění.

  Odkaz na příspěvek: http://klub.blog.cz/1008/zpatky-k-ohlednuti-zpet-a-jeste-hloubeji-ocistec-z-23-6-2010#80876272

 16. Proč proboha vůbec pranýřovat někoho za to, jestli dá jeden obrázek bez zdroje nebo ne? (Žádat to zpětně už je snad blbobst nad blbosti, dotyčný byl jednou přijat, tak co.) To už je hysterická snaha dostát nesmyslně vystupňovaným pokynům a jak tu napsal Tom, připomíná to praktiky "ty nám nejsi dost dobrý, tak tě nechcem". Z víceméně volného seskupení se začíná stávat pekelně elitářská záležitost. Jen jo, ať vyhazují, ať zůstane pět blogů a ti si můžou honit trička, že jsou něco top.

  [13]: Pokud vím, tak Lúmenn nijak neprotestuje a myslím, že kdyby jí praktiky AK jo trhaly žíly, tak z něj vystoupí, nakonec je v něm dobrovolně. Jen si dovolila upozornit na evidentní absurditu současného stavu. (Jak víš, že ona nebo zúčastnění v této diskusi pro něj hlasovali a chtěli jej? Co když ne? A jsou teď nespokojení? To o tom nemůžou napsat, pokud jim to přijde nesmyslné?) A není jediná, jak vidíš, negativních názorů přibývá, takže pochybuji, že Lúm si jediná, rýpal, přihřívá tímhle článkem polívčičku.

 17. Ale vážne, prečo také veci riešia spätne…to je tak hlúpe. Každý robí chyby a aj zlé články, pokiaľ skutočne neporušujú nejaké závažné pravidlá, by sa mohli nechať..je to ukážka vývoja blogera, jeho minulosť a jeho chyby. Niekto si rád pozrie ako to bolo kebysi, čím všetkým si prešiel a ako sa jeho blog vyvíjal. Najma ak tie články boli zverejnené napríklad tak pred dvoma rokmi…do archivu aj tak takmer nikto nelezie…

 18. [15]: Nedávám ti do úst nic, reaguji na to, o jsem se dočetla pod článkem v diskuzi.
  Já se vlastně nedivím, že je tolik členů i nečlenů nespokojených. Mě by třeba v životě nenapadlo, dát si na blog cizí obrázek, bez svolení autora a ještě bez zdroje. Nebo napsat krátký informativní článek. Proč taky? Proto mi "nová pravidla" klubu žíly netrhají, Očistcem jsem prošla bez jediné připomínky. (A i kdyby ne, první bych hledala chybu u sebe). Proto se k problému vyjadřuji, tak jak se vyjadřuji. Ano, taky mi občas vadí způsob, kterým Kovářka členy vyhazuje. Je blbost vyhodit z klubu blog kvůli jedinému článku (teď je otázka, jestli je to kvůli jednomu článku, nebo Kittanya zmínila jen jeden článek).  Nedokážu si představit autora, který by tě obvinil z porušení AP za to, že označíš jeho fotku za pohlazení na duši. (Maximálně by ti řekl, že by bylo fajn ho jmenovat) Máš (Máte) ze svého pohledu pravdu, jenomže jak chcete zařídit, aby byl Očistec spravedlivější? Aby se řešila jenom současnost blogu? Kdyby se tak totiž stalo, začali by křičet jiní:
  "A když bylo tomuhle uznáno tohle a tohle, proč mně ne. Je to přece taky staré a já už takhle nebloguji a je to moje historie a blablabla."
  Podle mě tohle nemá řešení. Je ale skvělé, že Lúmenn píše podobné články a trochu se divím, proč se ještě něco takového neobjevilo v Úhlu pohledu. Zajímala by mě reakce většiny členstva. (Nevím kolik členů reaguje tady, ale všimla jsem si hlavně nečlenů.)

 19. [19]: jak píšu : "jednou už sítem prošli, proto by kladivo a podobné očistce měli brát zřetel jen na články, napsané po datu přijetí blogu do klubu". Proto by se nemělo babrat v tom, co lidé již přijatí na webech mají, protože to je jako dát někomu ve škole jedničku, ale pak si rozmyslet bodování a o půl roku později tu stejnou písemku přeznámkovat a rozdat pětky.
  Jinak smekám před projitím očistcem bez poskvrnky, vím jistě, že bych neprolezla. Ráda jsem dříve zveřejňovala citátové články nebo články, kde kromě výběru krásných obrázků nebylo nic. Na mém blogu je často prostě jen to, co se líbí mě – ale jednou mě i s takovouto minulostí přijali a kdyby po mě někdo chtěl, ať tyto články dodatečně smažu, tak to neudělám.
  Osobně si totiž myslím, že celé to mazání starých nevyhovujících článků má za cíl jediné – udělat z AK výstavní skříň dokonale autorských blogů, aby blog.cz mohl ukázat, že není jen sbírkou kopírek, ale má i ryze autorské weby. Nakolik je to dobře a nakolik snaha o "potěmkinovu" vesnici, nechť každý posoudí sám.

 20. [19]:"Je blbost vyhodit z klubu blog kvůli jedinému článku"…"Nedokážu si představit autora, který by tě obvinil z porušení AP za to, že označíš jeho fotku za pohlazení na duši."
  K první části – je to blbost, ale jak vidíš, ono se to tak dělá.
  Ke druhé části – Autora asi ne, ale vedení AK úplně normálně, jinak bych těžko byla v dvouměsíční podmínce za to, že jsem tu a tam do článku vložila avatar 100x100px coby ilustraci. 😀

 21. Zajímalo by mě, jestli se tato pravidla vztahují jen na AK? Proč se administrátoři nezajímají spíše o ty stovky blogííísků, jejichž jediný obsah jsou obrázky bez zdroje nebo nějaké překopírované články, které člověku nic neřeknou? I když takové blogy nemají ambici být v AK rozhodně mi to přijde horší než když nějaký člen AK má na svém blogu jeden obrázek beze zdroje :-/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.