Pohlazení po duši – 22.července 2009

Dnes to bude zase o lásce – a to hned dvakrát. Vždyť co jiného hladí více, než Láska?
Láska sílí z podvýživy a umírá na přesycenost.
A. de Musset
Tuhle pravdu vám potvrdí snad všichni manželé po dvaceti letech, a následující pravdu vám zase potvrdím já:)
Odloučení působí na lásku jako vítr na oheň
– slabý uhasí, silný rozdmýchává.
Sádí
A tak milujte, milujte ze všech sil, ale nikdy se k lásce příliš neubínejte, nikde člověka svojí láskou neuduste. Přidávejte lásku jako koření do vašeho života, ne příliš málo, aby nebyl mdlý a bez chuti, ale ani příliš mnoho, abyste si nespálili jazyk. Poznejte moudrost odloučení a samoty a pak teprve poznáte kouzlo pravé lásky a to je ta nejcennější věc, která pohladí nejen vaše duše, ale všechny smysly, včetně obnaženého a toužícího srdce.

26 komentáře “Pohlazení po duši – 22.července 2009

 1. Lúmenn: Ale ale ale Lúmenn, proč tak nepěkně? Sledoval jsem jednou to co se děje na internetu a když jednoho uživatele internetu několik lidí otravovalo nevhodným způsobem tak ty a tobě podobní lidé jste se ho téměř nezastávali a nechali jste ho v tom. Bylo vám jedno jestli ten člověk je nepotěšen tím jejich nevhodným chováním. A teď jen kvůli mému názoru na lásku mne tady nechceš?

 2. [10]: to je snad jasny ne? kazdej kdo ma takovejhle nazor na lasku je jen ranenej vlastnimi city…nikdo lasku nezavrhne jen tak, to se stava az po spatne zkusenosti a z tebe to primo vyzaruje, tak proto…uz to chapes?

 3. pro Lúmenn: Kdo říkal že mé jméno jest Lukáš? A mimochodem to právě ty jsi nedávno upřednostňovala to, že si má každý nepříliš příjemných komentářů nevšímat. Ne? Tak ukaž svou energii. Dokaž to že jsi taková jak jsi radila v dřívějších časech jednomu autoru nejmenovaného blogu, co? Kritizovat dokáže každý, ale když máš přijímat i jiné méně přijemné názory tak už to tak lehké není, že? Toho autora nejmenovaného blogu jsi nechala absolutně samotného a bylo ti to stejně jako jiným absolutně jedno. Tak teď také si nevšímej méně příjemných komentářů, co? Když si měl nevšímat nevhodných komentářů autor toho nejmenovaného blogu tak proč teď ty nemůžeš přijmout méně přijemné názory jiných lidí?

 4. Dahak: nepříjemný či nesouhlasný komentář není totéž, Lukáši;) Když někdo hlásá že nenávidí lásku, je to zlá bytost – ukřivděná, zlá bytost do jaké ses stylizoval i ty. Nevěřím, že je v tobě tolik zášti, hraješ si na někoho zlého, ale ve skutečnosti tak špatný nejsi. Svůj názor na to, co se dělo na Olympu jsem ti už řekla tak s tím prosím přestaň otravovat. Za to, že ses choval jako namyšlený všeuměl nemůžu – a to byl ten hlavní důvod, proč ti lidé psali hnusné komentáře. Zkus hledat chyby nejdřív u sebe a pak teprve u druhých a zkus hledat lásku a třeba zjistíš, že svět není tak nespravedlivý, to jen ty se díváš špatnýma očima. Držím ti palce, ať se ze svého vlastního stínu vymotáš zpátky na světlo:)

 5. pro "Lúmenn": Petro. To co říkáš jsou nesmysly. Každý má právo na prvotní slušnost. Když někdo jiný tu slušnost první porušuje tak já jsem v dřívějších časech právem byl arogantní. Jo je to tak. Je to drsné a hrubé ale je to tak. A pokud si myslíš že umlčíš pravdu tak jsi na omylu. Jsi politování-hodná. Je mi tě líto že nechápeš základy slušnosti a to studuješ psychologie. Hmmm. Je mi tě líto.

 6. Dahak: klidně mě lituj, já se na tebe nezlobím. A pravdu neumlčuji, jak jsi na to přišel? Umlčuji jen jednoho arogantního tupouna, co hledá vinu všude kolem, kope kolem sebe a přitom nevidí světlo ve svém srdci. Kdybych toho byla schopná, taky bych tě litovala, ale každý svého života a štěstí strůjce. Nehněvej se na zrcadlo, máš-li křivou hubu;)

 7. pro "Lúmenn": Já jsem prvotní vinu v sobě neměl. Takže smůla. A dokud nepochopíš základní slušnost tak já si nechám svůj optimismus v psaní komentřů nejen tady na tvém blogu (úsměv). Takže nedělej tvrdohlavou a uznej že v jádru mám skutečně pravdu. Ty víš že mám pravdu.

 8. Dahak: nemáš a ty víš že nemáš. A můžeme se talhle hádat do soudného dne. Prvotní vinu jsi v sobě měl – přitáhl jsi na svůj blog lidi s negativní energií, kvůli svému strachu a negaci jsi přítáhl totéž. Vše, co se ti v životě stane je jen a jen tvoje vina. Tohle je pravda o níž se nediskutuje;) Duchovně vzdělaný člověk to ví – ergo nejsi nejspíš tak vzdělaný ani tak duchovní jak chceš být;)

 9. Lúmenn: Víš co teď říkáš? Jinými slovy podporuješ nevhodnné, neslušné, drzé, zkreslující a alespoň pro mne psychicky ubližující komentáře. Všechny takové lidi ty tvou řečí podporuješ a říkáš že nepěkné jednání a základní slušnost porušující jednání je v pořádku. Ti kteří něco proti mě měli měli podle tebe vhodné komentáře. I když mnozí jiní by řekli že to byli drzí lidé. A v tom případě tedy i já mám vhodné komentáře. Tedy alespoň podle tebe a toho co podporuješ ve svých komentářích mnohdy. Jsou podobné tomu jak se vyjadřovali ti provokatéři kteří mi psychicky ubližovali. To ty přeci ale podporuješ. Jen jedna věc mne změní a to podporování základní lidské slušnosti. Jinak si nechám svůj optimismus a to navíc proto že vím že nedělám nic špatného na rozdíl od mnohých jiných na internetu, kteří mne psychicky ubližovali. Což je mnohdy dokazatelná skutečnost. A to že mám pravdu vidí i ti tvoji andělé a víly. Takže lži klidně i jim dále.

 10. Dahak: Slyš, Dahaku:D. Pokud po někom vyžaduješ základy slušného chování, tak bys je nejprve měl sám znát a ctít. Jestliže kážeš vodu a piješ víno (protože ty se vážně chováš jako arogantní tupec), tak nemůžeš čekat, že někdo jiný tu vodu pít bude. Trocha taktu a ohleduplnosti a o trochu míň sebestřednosti by ti nezaškodilo. (podpořeno prdem s hromovým dozvukem). Mnohem víc ses mi líbil jako Lukáš;)

 11. PS: tvrdíš o člověku, který byl ochoten trávit tvůj čas s tebou a tvými stížnostmi a měl s tebou tu trpělivost, vyslechl tě a poradil ti, že nemá slušné vychování? Kdyby ho neměla, tak tě pošle do prdele hned na začátku a nebude poslouchat tvé fňukání na icq. Takže příště dřív mysli a pak piš (mluv).

 12. Finnister: Přesné, to jsem čekal. A pro tebe opět zopakuju základní věc. V dřívějších časech jsem já první NEPORUŠIL základní lidskou slušnost. Chránil jsem základní lidskou slušnost která byla převracena v můj neprospěch. A na tomto bodě je to celé postavené. Už chápeš? Někdo porušil základní lidskou slušnost a dělal lidově řečeno bordel (jako první). No a co já? Jednoduché to je. Potom pochopitelně se ozve moje arogantnost a nedívám se pochopitelně na tu lidskou slušnost. Ostatní věděli že já jsem v právu v rámci té základní lidské slušnosti a tedy mám pravdu, ale jenom se dívali na to a téměř nikdo nic neřekl. Tak se teď nedivte že se nyní já někdy vyjadřuji k takovým různým tématům a nejsem vždy tak příjemný. Nenamýšlejte si to co není pravda. Všiml jsem si že tady někdo psal absolutní nesmysl o mně. Je to udivující.
  Dodatek: Já mám slušné vychování. Ale někteří tu mou slušnost obraceli proti mně. Takže smůla. Dokud vy si necháte svou tvrdohlavost tak já si nechám svůj optimismus a energii v rámci komentářů. Je mi vás líto. Skutečně. A až si necháš změnit přezdívku Finnister na své pravé jméno tak i já budu tady na internetu psát svoje vlastní pravé jméno. Co ty na to, co? Neboť to jakou já si zvolím přezdívku je skutečně jen moje věc. Takže je to to stejné jako když má přezdívku Lúmenn nebo ty jako Finnester.

 13. Dahak: drahý Dahaku, kdyby jsi viděl moji občanku, tak zjistíš že se jmenuji Finn Wolf, takže přezdívka Finnister je stejná jako kdybych já ti říkal Lukašisko – tedy vychází z mého pravého jména. A mimochodem, říká se arogance, ne arogantnost, zopakuj si prosím češtinu. Tvá arogance se objevovala už dříve na stránkách Olympu, kde jsi dokázal, jak moc jsi citlivý na kritiku a neadekvátně na ni reaguješ. Jsi člověk, kterému když se řekne, že mu nesluší tričko co má na sobě, tak místo toho aby se zeptal proč a nebo si vzal jiné tričko a poučil se z toho, se začne vztekat a nadávat tomu druhému, že mu taky nekecá do oblíkání. A co se týče té tvrdohlavosti, tak se s tebou nikdo na těchto stránkách ani na stránkách Olympu nemůže měřit. Jsi jako beran, který jde pořád proti zdi, tvrdivše, že to jsou dveře a ne zeď s naprosto dokonalou křečkovskou nadurděností. Tak prosím přestaň osočovat lidi, kteří za to nemůžou a jdi si vylívat svoje mindráky "…" a jiným idiotům, kteří tě namíchli. A pokud tě něco "trápí", tak mi napiš na mail (Finnister@seznam.cz) můžem někdy někam sednout a popovídat si o tom jako dospělí lidé. Věř, že tomu nejsem neotevřen;) Myslím si, že pokud se přestaneš schovávat za tuhle masku velkého zlého temného mága, tak budeš docela prima člověk. Máš sice spoustu věcí, které tě štvou a vytáčejí, ale kdo dneska ne?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.