Kouzlo dotyku

Právě jsem odhalila nejgeniálnější filozofickou myšlenku a nutně se o ni musím podělit, než toto poznání vyprchá. Abych ji s vámi mohla sdílet, podívejte se prosím na TOTO VIDEO.
Nebojte, má jen pět a půl minuty. Dozvíte se v něm, že není fyzikálně možné se ničeho na světě dotknout. To si pamatuji už ze školy, ale nikdy jsem tomu nevěnovala nějakou větší pozornost a naučila jsem se s tím žít. Díky napětí mezi elektrony se prostě dvě lidské bytosti nikdy opravdu nedotknou, pouze se k sobě přiblíží tak, že jejich atomy na sebe začnou reagovat odpudivou silou, což naše nervy detekují jako dotek, ale na atomární úrovni je mezi nimi prostě mezera.

Na jednu stranu je to dost frustrující. I když budete svého milovaného objímat každou noc v náručí, nikdy se ho opravdu nedotknete. Vážně děsivé.
Na druhou stranu je tu naděje – v chemii. Protože jakmile začnou atomy reagovat na chemické bázi, propojí se svými elektrony dohromady a tedy se „dotknou“. Dotknout se druhého člověka můžete tedy jen při chemické reakci. A tu můžete zažít dvojí – buď můžete něco sníst, čímž vaše atomy ze žaludku začnou reagovat s atomy potravy a nebo počnete dítě, kdy se vaše atomy z vajíčka začnou spojovat s atomy ze spermie.
A teď to přijde. Existuje staré přísloví, že láska prochází žaludkem. To se ale nevztahuje k tomu, že by žena (potažmo muž, žijeme v moderní době) měla dobře vařit! Pokud se s někým líbáte, polykáte jeho sliny, ty se dostanou do vašeho žaludku a tam chemicky reagují – dotýkáte se. Totéž platí i o polibcích třeba na ruku nebo tvář – do úst se vám dostanou miniaturní čátice odumřelých kožních buňek, které vaše milá žaludeční kyselina rozloží stejně, jako kuřecí řízek. Další dotyk!
Ale tím moje úvahy nekončí. Ve většině náboženství se píše, že by muž a žena (pro páry stejného pohlaví to žel bohům neplatí a jak se za chvíli dozvíme ani platiti nemůže) měli být manželé a oddávat se sexu hlavně za účelem plození dětí. Ale ono to má svoji logiku!
Pokud totiž s někým máte intimní styk, od polibků přes erotiku, dostanou se vám do úst jeho kožní buňky, které strávíte a vaše láska projde žaludkem, jak jsme si vysvětlili výše. A není moc duchovně na výši někoho prostě sežrat. A ani to není moc příjemný pocit, protože když to vezmeme kolem a kolem, určitou část, kterou váš erotický partner dostal do svého trávicího traktu a tam chemicky zpracoval, zcela bez užitku vyloučí do záchodové mísy. Což asi není způsob lásky, jaký by se komukoli líbil.
Jediný dotyk s milostným partnerem, kterého jste na atomární úrovni schopni, vytvoří hovno.
To je fakt ještě děsivější, než to, že byste se nikoho nikdy nedotkli, že?
A proto nám zbývá to plození dětí. Protože když se spojí v posvátné chemické reakci vajíčko a spermie, vznikne nový život. Jediná osoba, jíž jste se kdy dotkli na atomární úrovni (a nevznikl z toho pak biologický odpad), pak tedy nebude jen váš partner, který vás oplodnil (nebo kterého jste oplodnili), ale také vaše dítě, které tímto spojením vzniklo.
Jeden okamžik, tři doteky. Okamžik, který už se nikdy ve vašem životě nebude opakovat. Nejsilnější magie, která do srdce musí zasáhnout i zarytého ateistu – protože právě věda byla tím, kdo pro nás toto životní tajemství objevil.
Jak se potom musí změnit lidský život, když se konečně někoho dotknete a stane se to, že se dotknete hned tři? Jaké spojení mezi timi lidmi musí na energetické a atomární úrovni vzniknout? Tak dalece věda ještě nedopátrala. Každopádně jsem po zjištění tohoto faktu zůstala jako opařená a nějaká kolečka v mém mozku do sebe s třesknutím zapadla.
Holý vědecký fakt a tolik posílil mou víru v lásku a o pořádný kus posunul mé vnímání světa. Co když naším cílem na této planetě není primárně se rozmnožit, ale toužíme prostě jen po tom, se alespoň na pár okamžiků dotknout jiné bytosti? Přemýšlejte o tom:) Já budu…

10 komentáře “Kouzlo dotyku

 1. Já to říkala! 😀
  Ne, fakt hustý, takhle jsem nad tím nikdy nepřemýšlela… a samozřejmě jako vždy jímavé, vtipné a pravdivé… ale ty to přece nepotřebuješ slyšet, že? 😀

 2. "I když budete svého milovaného objímat každou noc v náručí, nikdy se ho opravdu nedotknete." Fyzik by vám dal za pravdu, ale živá bytost má auru, magickej obal. Aury se dotknou, o tom není pochyb. Duše se dotknou. A když dojde na věc, duše se spojí. Neděsím se toho, že kdybych svou milenku objal, že se jí nedotknu. Dotknu se jí ne na atomární úrovni, ale na senzuální a na metafyzické nepochybně. A láska není věda, láska je magie….
  Jinak zajímavá úvaha, a když jsem to čet, fakt jsem se tomu vysloveně tlemil. Fakt vtipný.

 3. Vlastně je to nesmysl, protože to by znamenalo, že se nic ničeho nedotýká, ani naše buňky mezi sebou. Na jednu stranu je to pravda, ale v tom případě dotyk neexistuje, protože atomy se nikdy nedotknou, a to, co tam má označeno modrou barvou vlastně není nic, elektronový obal je hodně elektronů, které, jak už jsme řekli, se nikdy nedotknou. Jediný dotyk by potom byl spojení jader, což je jaderná reakce.

 4. Takže něco jako: "Miláčku, nch toho hlazení, protože to je jen takové nic, tak radši pojďme na to!":D

  😀 Ne, vážně. Tohle je nejzajímavější úvaha, kterou jsem tady četla.

 5. Je to celé divné a moc vědecké.Když se dotýkám,tak se dotýkám a cítím při tom emoce.K tomu nepotřebuji vědecký výklad, i když je nejspíš pravdivý.Žiju,dotýkám se,cítím…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.