Věřím…

Včera v noci mě udeřil do očí tento nádherný citát od Roberta Fulghuma a musím se s vámi o něj podělit:) Velká pravda ukrytá v několika řádcích…
Věřím, že fantazie je silnější než vědění.
Že mýty mají větší moc než historie.
Že sny jsou mocnější než skutečnost.
Že naděje vždy zvítězí nad zkušeností.
Že smích je jediným lékem na zármutek.
A věřím, že láska je silnější než smrt.
***
Nemám slova, která by to patřičně okomentovala, snad jen – přemýšlejte…a věřte:)

8 komentáře “Věřím…

  1. Já bych to děcka ve školách nenutila učit zpaměti. Jednoduše proto, že za těch 18 let žití (možná málo, možná dost…) jsem poznala, jak naivní ta slova jsou a jak se jim věřit bohužel nedá… Zvlášť to, že láska je silnější než smrt je dle mého názoru neprostý nesmysl… omlouvám se za svuj pesimismus,považuji se v tomto příadě spíše za realistu.. protože se opírám o pár zkušeností.. pochopitelne vlastnich.. ale bez tak se ještě jednou omlouvám, pokud můj pohled na věc někoho ozčílil. Ppokud dokážete věřit, možná jste na tom líp.. a možná i hůř…?

  2. p.bloody/whats: ano, možná jsme na tom líp, možná hůř, ale víra je často v životěto poslední, co nám zůstane. Proč ji ztrácet, dokud máš ještě dost jiných věcí, pro které žít. Víra, naděje a láska, ty umírají až úplně nakonec. A láska je silnější než smrt, protože smrt není jen konec, ale taky začátek a mají k sobě s láskou mnohem blíž, než se zdá:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.