Š.Kopřiva: Aktivní kovy

Aktivní kovy
Autor: Štěpán Kopřiva
Nakladatelství: Crew
Počet stran: 372
Rok vydání: 2014
Juch, juch a ještě jednou juch! Pokud nechápete, pak tato citoslovce popisovala oslavný tanec, který tančím vždy, když si přečtu něco od svého oblíbeného autora a to něco mě nezklame, ale nadchne. Přesně to se podařilo Štěpánu Kopřivovi v jeho nejnovější knize, kterou jsem zhltla skoro vzápětí, co mi ji Vinnetou donesl pod stromeček:)

Jan De Klerk je (překvapivě) vraždící sociopatické monstrum, jak už to tak pan autor mívá ve zvyku. Ale nejde se do něj ihned nezamilovat – jeho strojené hlášky, nepřirozené chování a sociální inteligence hroudy hlíny jsou prostě k sežrání.
Tento zelený mozek začne svůj příběh tím, že jej vyhodí z armády a on začne perspektivní kariéru prodavače nanuků, která se záhy zvrtne v masakr a běh o život. Někdo po něm jde. A nakonec po něm jdou všichni – a hlavně novináři.
To vše v první části knihy nazvané Aktivní olovo, kterou psal Kopřiva na pokračování na internet a je to na svižném tempu a brutálním hláškování vážně znát.
Druhá část je rozvleklejší a méně pekelná, ale i Aktivní rtuť mě nutila se smát nahlas a neodložit knihu, dokud nebudu vědět, jak to dopadne. Nebudu vás napínat a lehce spoilnu – svatbou. A taky masakrem. Jak jinak.
Bez vln krve, šílených hlášek a neuvěřitelných akčních scén (dětský vláček versus vznášedla…vážně???:D) by Kopřivovy knihy vůbec nebylo to pravé ořechové kopřivové a tak jsou tímto kořením pochopitelně napchány k prasknutí i Aktivní kovy. Až je to někdy trochu moc.
Pokud ale čekáte brakovou literaturu, u níž se budete královsky bavit, bez ohledu na fyzikální zákony, pak je tohle ta nejlepší volba.
+ neuvěřitelně vtipné, napínavé, svižné
– místy hodně šílené
Hodnocení: 8,5/10

9 komentáře “Š.Kopřiva: Aktivní kovy

  1. To musíš na té AK titulce tak spamovat? Nebylo nějaké nepsané pravidlo o tom, že by tam měl být každý člověk jen jednou…? 🙂

  2. nakladatelství Crew má velice kvalitní ilustrace a musím uznat že i zajímavé komiksy

    kniha vypadá čtivě, abych tak řekl, tak se podívám na ni v knihkupectví 🙂

  3. [6]: tohle je výjimka;) Ale vím, co myslíš – mám dva blogy tento a posla světla a na obou mám stejný avatar a jméno autora a často se mi stane, že napíšu článek na jednom a za chvíli i na druhém, proto to vypadá, že "spamuju" titulku:) Ale jedná se ve skutečnosti o blogy dva;)

  4. [4]:Jo, a pak tady vykládej něco o tom, jaká jsi čestná, zásadová, jak nesnášíš nespravedlnost, jak se snažíš dělat svět lepším a další tvoje oblíbené fráze. XD
    Jsi akorát chorobně posedlá potřebou zviditelňovat se co to dá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.