E.Holá: Cesta k mým matkám

Cesta k mým matkám
Autor: Edith Holá
Nakladatelství: Jota
Počet stran: 258
Rok vydání: 2012
Autorku této knihy znám již několik let, od doby, kdy jsem s ní spolupracovala na vydání knihy Pohádky pro Kulíšky, kde mám také svoji pohádku. Již dlouhou dobu vím, že vydala autobiografickou knihu, ale stále jsem se k ní nemohla dostat. Až nyní jsem se rozhodla, že je čas taky na něco jiného, než fantasy a detektivky a do knihy jsem se začetla. A vůbec jsem nelitovala.

Jak již název napovídá, v příběhu se setkáváme ne s jednou, ale dvěma matkami – tou adoptivní a tou biologickou. Pomaličku spolu s Edith rozplétáme složité nitky příběhu, v němž hraje roli lež, zklamání, bolest, týrání, ale také šťastné shledání a hluboký cit.
Edith postupně odkrývá se biologické kořeny a líčí příběh se silným zaujetím, emoce přímo kapou se stránek a doplněné o lehké doteky duchovna získávají hlubší rozměr, než kdyby byly jen prostě vyprávěny. Zjišťujeme, co musela zažívat v dětství, jak prožívá svůj dospělý život a v neposlední řadě s ní zažíváme i těžkou cestu k přijetí své biologické maminky, která ji bohužel přinese i trvalé odloučení od adoptivní rodiny.
Věřím, že mnohým lidem styl psaní Edith Holé nesedne – právě kvůli duchovnímu přesahu knihy, kdy popisuje různé zážitky ze snů, meditací a podobně. Pro mě však tohle byl další rozměr knihy, který mě obohatil a pomohl mi lépe se vcítit do autorčina příběhu.
Knihu jsem zhltala jedním dechem za deštivé odpoledne a inspirovala mě k mnoha věcem. Určitě ji doporučuji každému, komu nejsou cizí silné lidské příběhy.
+ vcítění se do autorky, silný příběh
někomu nemusí vyhovovat duchovní rovina knihy
Hodnocení: 8/10

2 komentáře “E.Holá: Cesta k mým matkám

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.