Abeceda muziky

Po shlédnutí prvního dílu seriálu Comeback, kde metloš Ozzák vzpomínal, jak učil svou malinkou neteř abecedu A – jako Alkehol, B – jako Brutusáci…., jsem se rozhodla udělat si taky takovou svou abecedu. Tak dlouho se mi do toho nechtěla, až mě předběhla na své webu Orhea. Což mě nakoplo a donutilo překonat lenost – a tak tady je moje abeceda nejoblíbenějších interpretů. Mnohdy to byla těžká volba, a jednou jsem se dokonce nerozhodla vůbec, ono přiřadit písmeno jedné kapele, i když od toho písmene je jich super třeba 5, je docela těžké – takže v mojí abecedě nakonec není žádné Z, ale začíná i končí písmenem A:). No, aspoň je originální:). Předesílám ještě, že se jedná o kapely všech žánrů a stylů, vždycky prostě vyhraje ta nejoblíbenější od daného písmene. Je-li místo v abecedě prázdné, na tohle písmeno neexistuje kapela, která by pro mě byla nezapomenutelná.

A jako Apocalyptica
B jako Blutengel
C jako Crüxshadows
D jako Dark Moor
E jako E Nomine
F jako Freedomcall
G jako Gothminister
H jako Hakka Muggies
I jako In Extremo
J
K jako Korpiklaani
L jako Lacrimosa
M jako Manowar
N jako Nirvana
O jako Oomph!
P jako Persephone a její kapela L’amme Immortelle
Q jako Qntal
R jako Rammstein
S jako Soul Asylum
T jako Theatres des Vampires
U jako zvláštní bonus pro Twisted Sister bez
nichž by tahle abeceda stála za prd, ale
Theatres mám taky moc ráda
V jako Versailles
W jako Within Temptation
X jako X-Ray Dog
Y
A jako Avantasia, protože na Z nikoho neznám a Tobi
je prostě bůh a nemůže tady chybět!
Vy co hrajete – hrajte dál a dlouho tak skvěle jako doteď! Vy, co jste se už rozpadli – nechť vás provází štěstí vaším životem nebo ať vaše duše najde po smrti pokoje, vaše hudba je věčná a my nezapomeneme!
A ještě nesmím zapomenout na zvláštní poděkovaní pro Martina Dejdara alias Ozzáka, který mě na tento super nápad přivedl. Pozdraven pán Ozzy Osbourne! Metal s námi a zlé taky! 😉

4 komentáře “Abeceda muziky

  1. jsem ráda, že jsi neobsadila místo En nightwishema, ale zvolila jsi nirvanu(Kurt je  boží), a taky že jsi nominovala i avantasiu.. Tobi je bůh!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.