První adventní neděle…

…byla dnes. A na mě už to zase de, ta vánoční nálada, to těšení se na stromeček a dárečky, které dám i které dostanu. Ejchuchu, juchuchu…
Na Vánocích mě štve jenom jedna věc- a to že je každý nemá takové jako já. Že ne každý je může trávit v kruhu rodiny, mezi svými nejmilejšími, ne každý si dá něco dobrého k večeři a dostane a rozdá dárky, byť maličkosti. Krucinál hergot fix, proč tenhle svět nemůže fungovat v pořádku? Proč se všichni lidi nemůžou mít fajn? Já vím, karma, učení se, každému, co vyzařuje…blablabla, sama dobře vím, že lidi jsou pitomí a kdyby se každý jen trochu snažil, mohli bychom se mít všichni dobře, ale že na to lidi zatím nejsou připravení.V palici to vím, ale v srdci mě to pěkně štve a tak bych byla nejradši, kdybych mohla všechny ty osamělé a chudé pozvat k nám, na kapra a na cukroví, mamka dělá úplně vynikající perníčky a taky tučňáčky, taková jakoby vosí hnízda plněná krémem a ozdobená tak, že vypadají jako tučnáci, se zobáčkem z mandle a očima ze želé. Ale to zas odbíhám a zas melu blbosti, vlastně celý článek je snůškou blbostí a naivních představ přerostlého děcka o Vánocích… chjo:)
Tak dosti již řečí, jsem už dneska unavená a melu z posledního a jen tak mě napoadlo někam vykřičet ten pocit, že už se blíží Vánoce a že se na ně sakra těším a že jsem posedlá touhou rozdávat lásku a štěstí každýmu, i těm, co si to ani za mák nezaslouží. Neberte mě vážně a radši se taky těšte, vždyť to těšení je na Vánocích vlastně to nejhezčí:)

12 komentáře “První adventní neděle…

  1. Možná bych se nechala pozvat na Vánoce do takový ideální rodinky 🙂 no snad budu nakonec s přítelem. i když jsme včera zapalovali první svíčku adventního věnce, atmosféru blížících se Vánoc rozhodně necítím.

  2. Vždycky mě zajímalo, proč si učitelé myslí, že žáci a studenti žijí v rozvrácených nebo neharmonických rodinách, že nám vždycky dají tolik úkolů abychom na to nemuseli myslet 😀
    Vánoce sou pěkný, ale těch peněz…
    😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.