Nevěřím na víly. Já vím, že víly jsou…

Už když jsem byla malá, hledala jsem všude kolem sebe náznaky toho, že svět je magické místo a za oponou našeho zraku se skrývá mnoho neviděných krás. Hledala jsem v trávě víly a skřítky a pokoušela jsem se proskočit obrazem na stěně do barevného lesa, který zobrazoval. A kolik skříní jsem proklepala, než jsem se vzdala snahy projít do Narnie!
Hledám dodnes. Narnii, bránu do Jiného světa i víly. Ale alespoň ty poslední jmenované jsem našla. Teď mnoho skeptiků zvedne oči v sloup a ušklíbne se – máš diagnózu, ty blbko, slyším jejich hlasy, to tvůj chorý mozek vidí víly. Než se pustím do polemizování s tímto názorem, nechejte mě prosím vylíčit krásu víl. Protože to za to prostě stojí.
Kdo by se chtěl o vílách a o tom, jak s nimi komunikovat a potkávat se, více, je pro ně na Poslovi světla celá rubrika tadyhle.

Inu a teď pár slov k tomu, jaké to je, vidět vílu. Krásné. Víy jsou většinou maličká stvoření, ne větší než figurka z Lego Bellville (omlouvám se, ale je to nejlepší přirovnání:)). Jsou jako by nahé, ale zároveň oblečené, jejich aura tvoří jejich šaty a jejich křídla je také zakrývají. Strašně těžko se to popisuje, představte si reklamu na Silan (och, zase hrozné přirovnání:)), jak tam ta ženská hopsá ve splývavé tóze, či co to je, která ji tak strašně pěkně obepíná, ačkoli by na ní z hlediska fyzikálních zákonů vůbec neměla držet. Někdy je šat víly jednobarevný, ale většinou hraje více barvami – třeba na šípkovém keři žijí víly ze zelenorůžovými křídly a „tógami“, když ale přijde podzim, jejich oděv se zbarví do rudohněda a je pak i takový více pichlavý, hodně připomíná samotnou rostlinu.
Víly žijí hlavně v okolí rostlin, ale některé víly se starají i o zvířata a lidi. Utěšují, léčí, hladí auru, pomáhají s růstem a vstřebáváním živin, radí, přidávají energii a radují se ze života. Jsou něžné, hravé, zvědavé, rozpustilé a čiší z nich taková ta dětská radost, doplněná o nevázanou sexuální energii Přírody. Víly milují veškeré radosti světa – fyzické i duchovní a tak se od nich máme myslí co učit. Radují se z maličkostí a milují svoji Matku Přírodu – každý nový lísteček, každé vyrašené stéblo trávy, kapka deště, sluneční paprsek, to vše je pro ně důvodem k oslavě. A když příroda umírá, truchlí, ale jen na okamžik, protože smrt je přirozený koloběh a vše živé se jednou opět vnoří do lůna své Matky.
Uf. Rozepsala jsem se víc, než jsem čekala. Ale tohle téma mě vždycky strašně pohltí:) Vílám a komunikaci s nimi se věnuji už několik let a taky skřítkům a to, co mi tyhle malé bytůstky už daly se ani nedá vypovědět.
Ale slíbila jsem, že až vám vylíčím krásu jejich říše, přesvědčím vás, že skepticismus není na místě. Nečekejte, že začnu fanaticky kázat, jak mám pravdu. Já totiž nic takového netvrdím – možná se mýlím a my všichni, co víly vídáme, jsme jen bandou pošahaných schizofreniků, kteří málo polykají prášky. Ale možná taky ne. A v tom je to kouzlo – že to nelze nijak dokázat. Nemáme měřící přístroje, které zachycují energii víl a naše oči je prostě nevidí, vnímáme je „třetím okem“, místem na čele mezi očima a to prostě nejde zapojit na kameru a snímat jím.
Pokud ale víly nejsou, pak se musím zeptat – a záleží na tom? Veškerá víra ve víly, ať už naše nebo našich předků, pramení z lásky a úcty k přírodě a na té nic špatného není. Když budu chodit po lese a představovat si, jak na každém stonku květiny tančí malá bytůstka s křídly, ublíží mi to nějak? Naopak. Budu šťastnější a taky asi do lesa budu chodit častěji, což mi přinese více pobytu na zdravém vzduchu a lepší zdraví. A z lásky k vílám nebudu házet po lese odpadky, ba občas nějaké odnesu, budu se k přírodě chovat šetrněji a to je zase jen lépe pro mě i celou planetu.
Třeba víly neexistují (ačkoli já jsem si jistá, že ano, jistá stejně, jako vím, že existuju já a můj kocour, můj dům a moji rodiče) a pak věříme v iluzi. Ale není lepší věřit v tak krásnou iluzi, která přináší naději a radost, než znát trpkou pravdu a vidět les i louku holé a prázdné?
Zkuste, až příště půjdete do lesa, hledat přítomnost víl. Posaďte se a zklidněte svoji mysl, svůj dech a naslouchejte lesu. Pípání ptáčků, šustění trávy pod nožkama zvířátek, větru v korunách stromů. Buďte úplně tiše a nechejte les prostoupit skrze vás – a potom otevřete oči a v duchu vnímejte záblesky světla nebo pohybu, které upoutají vaši pozornost. To se na vás přišli podívat víly. Nevyplašte je, buďte tišší a otevřete jim svoje srdce, aby do něj mohli nahlédnout. Tenhle zážitek vás obohatí, ať už věříte ve víly či nikoli.
Ale já věřím. A jo a jo a jo! Věřte se mnou…:)

26 komentáře “Nevěřím na víly. Já vím, že víly jsou…

 1. Mne to príde dosť nereálne. Poletujúce, polonahé žienky, čo nemajú nič poriadne po robote. A vôbec, ako by nejaké víly vôbec vznikli? Evolúciou? To pochybujem. Vyvíjame sa skôr do výšky a krídla – to je absurdné. Možno víly nemajú s človekom v tomto smere veľký prdlajs, ale ja mám proste takú teóriu. Akurát ich možno vnímam ako anjelov.

 2. Já Ti věřím, opravdu ano, víli jsem nikdy neviděla ale cítím z rostlin a lesů takovou uklidňující pozitivní energii. Ráda se toulám venku když na mně doléhá únava. Nějak mám pocit že Přírodu miluji a to stejné cítím obráceně z ní. Je to nádherné. zkusím prostudovat tvé návody… Díky.

 3. Lilly některé věci prostě rozum není schopný pojmout, nejdou změřit a zvážit ale to neznamená, že nexistují. Je to jako rádiová vlna třeba. Nemůžeš ji vidět a přesto je ve vzduchu a šíří se…

  Víli musíš chtít vidět a otevřít jim své srdce a když to dokážeš spatříš zázraky. Mě už se pár stalo, sice ne z vílama přímo ale stalo…

 4. Píšeš mi z duše, Lúmenn 🙂 Nedokážu vůbec pochopit lidi, kteří ve víly nevěří. Jsou velkou součástí mého života, úžasnými baviči a společníky a někdy vážně nevím, co bych si bez nich počala.

 5. [2]: mají hodně práce, starají se o energetický systém rostlin, bez nich by rostliny nežily (sdílíš-li tedy víru v energie a lesní bytosti). A víly nejsou hmotné, ale jsou to bytosti tvořené z energie, tak jako my jsme vyšli z evoluce hmoty, ony vyšli z evoluce energie.

 6. Niekto hladal víly, niekto o tom či nahodou žijeme alebo nežijeme vo virtualnej realite ako vo filme Matrix 🙂

  neviem ktora možnosť by bola horšia.

 7. Myslím, že zase po dlouhé době půjdu opět do lesa a mávnutím ruky zviditelním pár víl. Bude to dobrá zkouška pro nadcházející věk.

 8. [15]: něco takového může vidět buď školený člověk zasvěcený do takových věcí nebo v případě kdy se například víla rozhodne zviditelnit i pro fyzickou úroveň existence.

 9. Je to trochu od věci, ale přesto. Už jednou jsem o tom na blogu psal, jak je to s vírou. Je to už obsažené ve slově. Kdo věří ten neví, ale věří že to je. Nic mu jiného nakonec nezbude.
  A kdo řekne vím že je Bůh, v tvém případě víla, může říct že ho, nebo ji, viděl?
  Prtoto raději říkáme věříme. 😀

 10. AHOJ JA TAKY VĚŘIM NA VÍLY JSOU VSUDE KOLEM NAS  JSOU V LESICH VE VODE NA LOUCE PROSTE VSUDE MNOHO LIDI NEVĚŘÍ A PROTO NICI PRIRODU DELAJ V LESE CERNY SKLADKY A TEM VÍLAM UBLIZUJI A TAKOVÍ LIDI NESNASÍM

 11. Nádherný článek. Já taky věřím, že víly opravdu existují. Ale myslím,že se před námi vždy schovají, protože lidi jsou špatní. Schovají se dovnitř do stromu za pomoci magie. Někteří, třeba právě Lúmennka, mají ten dar, že se před nimi víly neschovávají jak ninjové.
  Lúmennko, rád bych věděl, jestli taky vídáš ,,velký" víly velikosti menších lidí. A myslíš, že je správná moje teorie, že ty malý víly jsou vílí děti? Nebo se uměj víly zmenšovat, aby se snáz schovaly? Nebo ani jedna z mejch verz není pravdivá a jde o úplně jiný druhy?

 12. [23]: no, co mám zkušenost já, tak víly jsou různých velikostí a nemají něco jako děti, protože to jsou energetické bytosti, ale čím menší rostlinka, tím menší víla, protože má méně energie, víly stromů jsou větší, víly květin maličké

 13. ALUŠKA KAROLÍNA LOSKOTOVÁ JE VTĚLENÍM ĎÁBLA!!!!!

  ĎÁBEL MÍCHÁ ZÁMĚRNĚ PRAVDU SE LŽÍ, TÍM DÁVÁ LŽÍM DŮVĚRYHODNOST A NAOPAK PRAVDU ZNEVĚROHODŇUJE.
  A PRO CENZURU NA TO NEMŮŽE NIKDO UPOZORNIT.
  LUMEN, DĚLÁŠ TU REKLAMU NA ĎÁBLA!

  CÍLEM KAROLÍNY LOSKOTOVÉ TEDY ĎÁBLA JE SOUMRAK LIDSTVA A ÚPADEK!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.