MPP – mise splněna na 80%

Tolik nervů, tolik chystání, tolik probdělých nocí a nakonec to uteklo dřív, než bys řekl „Sauronovy trenky“. Ale stálo to za to, milí zlatí. S Indy jsme si dali za cíl udělat z MPPčka akci, na kterou se bude dlouho vzpomínat (a pokud možno v dobrém:)) a taky se nám to podařilo. Ale začněme od začátku.
Příběh MPPčka se začal psát loni poté, co se Mamutovi s Horsetem jejich orgování poněkud vymklo z rukou a akci poznamenal příjezd policie, přesun tábořiště a nedostatek lidí. Rozhodli jsme se s tím něco udělat a dokázat, že i levné LARPy a bitvy mohou být kvalitní – takže jsme dali registrační poplatek stovku včetně jídla a zkusili, jak to dopadne. Měsíce ubíhaly, času bylo stále dost a dost a pak najednou hup a šup a byl tu březen a začal tanec. Domluva pozemku a povolení byla to nejmenší, vše se konalo kousek od naší chaty ve Ptenském Dvorku a tam znám kdekoho. Horší to bylo se vším ostatním…

Jestli vás někdy napadne organizovat dřevárnu pro větší počet lidí (nám se jich nakonec sjelo kolem stovky), potřebujete několik věcí:
– lidi musí mít kde spát, takže zařídit louku
– musí taky jíst a pít, takže sehnat kanystry na vodu, vodu, hospodu a ohniště
– nesmíte zapomenout, že se přijeli bavit, takže prostor na hru a herní rekvizity
– a protože nejste másla, tak si dáte na herních rekvizitách fakt záležet a věže postavíte z chrastí, namalujete do lesa popisky jak od DaVinciho, nezapomenete ani na zástavy, artefakty a samozřejmě ceny do arény
– a málem bychom vynechali tu nejdůležitější věc, takže tam, kam chodí pěšky i Aragorn, musíte zhotovit záchod
Jen se podívejte, jak jsme to hezky zvládli:))
Proces výroby latríny od našeho největšího pomocníka Entonyho, jehož budeme velebit až do konce jeho dnů,
protože bez něj bychom byli ztracení
Umbarská věž – takových jsme museli postavit ještě sedm…člověk se u toho zapotí!:))
Ó ano, motivační proslovy, ty samozřejmě nesmí chybět, aby se vojákům chtělo do boje:))
A tady jsme my, co za to všechno můžem:) V pozadí Barad Dur, za foťákem Entony:)

Koktejl byl namíchán, zázemí postaveno, rekvizity hotovy a najednou tu byl pátek a začali se sjíždět lidé. No, lidé…elfové, skřeti, barbaři a jiná chátra a mezi nimi tu a tam nějaký ten člověk. Pilo se, veselilo a my s Indy naspaly asi dvě hodiny, zimou, nervozitou a tak. Pak přišlo ráno a s ním jeden drobný problém. Lúmennčino oko. Nevím, jestli vám někdy do oka spadlo něco fakt řezavého a hnusného, ale jestli jo, asi víte jaké to je. A teď si představte, že to nejde ven a oko permanentně slzí, nesnese sluníčko a bolí, jako by vám do něj narvali ostnatej drát. S tím se moc orgovat nedá a tak se radši jelo do nemocnice. Chudák Indy zatím byla v jednom kole, ale ona je holka šikovná a tak zvládla odlifrovat ty holotníky na bojiště, zatímco já seděla na pohotovosti a čekala, co bude.
Byl zánět rohovky. Takže kapičky, mastičku a děkovat všem bohům, že jsem přijela včas, jinak bych taky už nemusela nikdy vidět. Ejchuchu. Takže zpátky na bojiště a orgovat a běhat a křičet a spílat a popohánět a rozkazovat a nestíhat a nervovat se a…hernajz, ono už je po bitvě? :))


Temná volá do boje…


Ústa Sauronova slyší…


ale armáda Rohanu a Gondoru se nezalekne ničeho!

Říká se, že po bitvě je každý generálem a tak máme kritiky dost a dosti, nicméně naštěstí jen té konstruktivní. Vesměs byli lidé spokojení a pochvalná slova a rozesmáté tváře nám daly sílu do dalších let. Jen nás mrzí, že kvůli špatné domluvě s majitelkou nakonec nepřijeli koníci, které jsme slíbili, a taky guláš, který byl pro všechny zdarma, došel dříve, než se všichni najedli. Ale na koho nevyšel guláš, ten dostal topinky a místo koně si každý sedl na nádherný trůn, který Kamas s Entonym vytvořili místo latríny. Děláme koneckonců dřevárny pro radost, ne proto, abychom lpěli na každém detailu. A radosti bylo na MPPčku letos vrchovaně, i přes to, že zvítězila Temná strana, takže napřesrok se snad zadaří a sejdeme se na stejném místě zas:))
A vy, co jste nepřijeli, těžce litujte a už si začínejte vyrábět kostým, příští rok to bude ještě leší!:))


9 komentáře “MPP – mise splněna na 80%

  1. Zdravím…Tak nevypadá to špatně. Docela dobrý. I když stále říkám, že lepší je si nehrát a dělat (proto nemám rád hry nějak moc).

  2. ja som myslela že moravský pán prsteňov je až tento víkend – čo sa to teda kryje s tým pentagramom? 😀 oko nezávidím, ale vyzerá to že ste to dobre zvládli aj tak 🙂

  3. Ahoj 🙂
    Vyzerá to,že ste sa dosť bavili,vždy som si chcela niečo podobné vyskúšať ale nikdy som nemala príležitosť,že by sa to konalo niekde v okolí.
    A mimochodom,som jediná,ktorá si všimla tie energie na fotkách(1,5)? 🙂

  4. No Lúmenn, musím říct že MMP bylo super, sice jsi to ode mě už několikrát slyšela, ale takhle je to pěkně oficiálně a veřejně. Já se teď léčím po Gothicu, neboť jak jsi sama napsala orgování, popřípadě pomáhání orgům dá fakt zabrat. Už se těším na další akci s váma holky, protože se s váma nejlíp drbe a kalí 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.