Fenmar 2009 – čerstvé dojmy a fotky

Jak jsem zde ve čtvrtek uvedla (jaj, ještě stále se zbavuju dobové mluvy, omlouvám se), víkend jsem já, Finn a ségra trávili na LARPu s názvem Fenmar. Článek co je to vlastně takový LARP snad už četli všichni, pokud ne, jde prostě o to, že si dospělí lidé celý víkend hrají – hrajete si, že nejste Honza Novák ale udatný rytíř Albrecht, hrajete si, že nemáváte molitanovým mečem, ale skutečným ostřím a že nejedete na klackju, ale na konI. Důležitá je i představivost – to není kámen s cedulkou, to jsou rozvaliny starobylého města, ten keřík je krokodýl a ta louka, to je moře.
A my si takhle celý víkend hráli a představovali.

Já byla velekněžka bohyně Živy, sestra mi dělala kněžku a Finn tak různě kradl, vraždil, intrikoval a pracoval pro náš chrám. Hra se odehrávala (jako) ve městě Fenmar, které bylo za magické bouře přesunuto na jiné místo, než kde původně stálo a z jeho čtyř politických stran (zelení, modří, červení a žlutí) zůstaly ve městě jen tři – žlutí, bývalí vládci města, se kamsi vypařili. My, jakožto fenmarští obyvatelé, jsme měli zjistit kam se poděli žlutí, kdo a proč přesunul naše město a jak ho navrátit zpět a mimoto řešit, kdo se stane novým vládcem města.
Že to nebylo nic jednoduchého je snad jasné: intrikovalo se, zabíjelo, kradlo, uplácelo, žehnalo, bojovalo… Moji podporu, respektive podporu chrámu bohyně Živy, si získala strana červených, ale nakonec to nestačilo. Ve městě se totiž složitým intrikováním objevila nová strana Šedých, kteří zamíchali kartami a nakonec velkými penězi získali podporu kněží z chrámu boha Moroga a vyhráli volby.
Já za svůj osobní úspěch považuji vyluštění šifry a následné zprovoznění mithrilového dolu a také to, že jsem se stala druhým nejbohatším obyvatelem města. Ačkoli nevyhrála strana, kterou jsem podporovala, myslím, že jsem svou roli zvládla dobře.
Jinak jsme si všichni tři hru užili, sice bylo horko k padnutí a všichni byli dost líní, ale bylo to napínavé až do konce. NA závěr se pochlubím s nějakými fotkami, zatím jen z jednoho zdroje tak snad najdu ještě nějaké:)
Velekněžka Lúmenn je uplácena stranou Šedých
Obyvatelé Fenmaru přihlížejí popravě zločince, v popředí hlavní organizátor Azrik,
který vypadá jako Mrakoplaš:)
Velekněz „konkurenčního“ náboženství – služebník boha Smrti Moroga
(ale pod tou maskou je Armorik vcelku fajný chlap;))
Kněžka (vpravo vzadu) a akolyta (v bílé košili v popředí) bohyně Živy se oddávají polednímu odpočinku (bylo tam fakt děsné horko)
Horko si vybralo svou daň aneb téměř umřetá Lúmenn s Finnem na konci LARPu

14 komentáře “Fenmar 2009 – čerstvé dojmy a fotky

  1. Lum? nevzpomínáš si, jak se jmenuje ten mládenec na čtvrté fotce? (vedle Eii) Chlastala jsem s ním na Dívčí válce, dělali jsme strašný kraviny a znásilňovali (herně xD) pocestný 😀 akorát už si hovno pamatuju jak se jmenuje :-D…
    Jo a na první fotce, není to náhodou Drenk (Mario)? 🙂
    Škoda, že jsem tam nebyla 🙂

  2. Liz: Na první fotce to je Raziel a vedle ségry to je Magic
    veruce: dokážeš si představit spát z kraje zimy ve stanu?:D je to dost drsné:D ale mrkni se na asf.cz/kalendar a nějakou akci i na pdozim najdi, bývají třeba jednodenní i v zimě nebo vícedenní v září/říjnu nebo březen/duben

  3. Páni, to bych si taky někdy ráda zkusila… ale akorát bych tam ze sebe určitě udělala blbce, to jak to popisuješ je opravdu lákavý, ale vím že bych se v tom pěkně zamotala 🙂 a fotky super

  4. Venom: ale prosímtě, každej někdy začíná a dřevárnici jsou děsně fajn lidi a rádi mezi sebe uvítají i lamu, co nic neumí, ale je ochotná se učit:) takže se neboj, že budeš za blce, vůbec ne;)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.