Vtipná videa ze Středozemě

Ty tam jsou doby, kdy jsem Pána prstenů brala vážněji ne Bibli (co než Bibli, než Sbírku zákonů ČR!) a po nocích spisovala Paní prstenů. Třináctileté škvrně fandící elfům už odrostlo do hřmotné (ehm…osmačtyřicet kilo vážící…) barbarky a Pán prstenů se i pro mě stal skvělým námětem na vtipy. Jasně, že je pro mě svět pana Tolkiena pořád krásný, fascinující a nemiluju ho o nic méně, než první den, co jsem jeho příběhy začala číst, ale sranda musí být a nic by se nemělo brát tak vážně, až se z člověka stane netolerantní fanatik. A tak se ze mě stal jeden ze sběratelů vtipných fotomontáží, srandiček a vtípků na téma společenstvo, žná nazgulové, Sauron a podobná havěť. Tajné deníky Společenstva (o jejichž rozšíření bych se možná mohla zasadit, uvidíme) jsem přečetla snad stokrát a další srandy neustále vyhledávám. A tři famózní videa, která stojí za shlédnutí, jsem vybrala právě pro tento článek. Zajímá-li vás, jak by mohl Pán prstenů skončit, jaké to je, když Legolas rapuje a jaké tajemství ve skutečnosti skrývá Sarumanův hlas, klikněte na celý článek:)

I. – How Lord of the Rings shoul have ended
Video je v angličtině, ale pochopí ho i neangličtináři, i když anglicky mluvící se víc zasmějí.
Pojednává o tom, jak by Pán prstenů mohl skončit v pár minutách a Tolkien by ušetřil za papír a
Peter Jackson by asi neměl co točit:)
II. They are taking to Isengard
Legolas je nejen skvělý lučištník, ale i vynikající raper! Nevěříte? Věřte!:)
III. Trolling Saruman
A nakonec Saruman, který se snaží ovládnout Společenstvo silou svého hlasu – až Gimlimu
dojde trpělivost a požádá Legolase, aby toho starého dědka umlčel…:)
A pokud jste zdatní angličtináři, doporučuji příběh od mladé fanynky „Legolas by Laura„, která dala sousloví „pán prstenovská fanfikce“ zcela jiný rozměr:)
Enjoy!:)

16 komentáře “Vtipná videa ze Středozemě

  1. Tak ta dvě prní videa znám, jsou super, to třetí už jsem neznala, ale je taky dobré. To poslední, na které jsi dala odkaz, je trochu až moc bláznivé.

  2. Super videa 😀 U toho prvního ale nechápu, jak to že hned po Elrondově radě je 15 mins later a jsou v Mordoru o_O přece jen je to pořádný kus cesty a ani ti orli by to nezvládli tak rychle. Takže i kdyby to chtěli vyřešit takhle, pořád by byly náměty na psaní, protože by všichni nějak museli zdolat tu dlouhou cestu.

  3. Ano, ano, tohle byl i můj…i když o dost rychlejší postup. Nejprve jsem byla zarytým milovníkem Tolkiena, který nestrpěl ani maličkou chybičku či dělání si legrace z jeho knih, poté jsem ovšem pomalu začala zvolňovat, až jsem se dostala do tohoto stadia, takže mohu hrdě prohlásit, že dnes snesu všechny možné obdoby, verze, zkrouceniny, zkomoleniny Pána prstenů a ostatních knih a tak dále. Avšak někde hluboko v mém srdci stále dřímá ten zarytý fanatik a abych řekla pravdu možná že to, čím jsem se stala má na svědomí to, že jsem Tolkiena příliš prožívala, tak, jako žádnou jinou knihu od žádného jiného spisovatele předtím a tak, abych si ulehčila vnitří smutek a žal jsem si z toho prostě začala dělat legraci…kdo ví…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.