Umělecké hyzdění těl a já

Včera si tak brouzdám po oblíbených blozích a helemese, u Onney narazím na zprávu, že děvčica má nové tetování! A tak jsem zase, znovu a opět začala přemýšlet nad tím svým tetováním. Já nad tím vlastně přemýšlím už nějakých sedm let. V pubertě jsem po tetování toužila, ale jako každý puberťák jsem ani ve snu nepočítala s povolením rodičů a tak zůstalo jen u toho toužení. Přesto jsem vymýšlela, jaké motivy by se mi líbily a na jaké místo bych je umístila – a tohle přemýšlení mi zůstalo až dodneška.
Dnes už vím, že mamce je šuma fuk jestli mám tetování nebo tunel v kořeni nosu (au…jde to vůbec???:D), ale stále nenazrála doba se nechat tetovat. Ačkoli vím, že se to už blíží a současná největší překážka jsou finance. Jakmile budou nějaké ty penízky, jsme s Finnem rozhodnuti zajít do salónu spolu a nechat se pokérovat zaráz – Finn už tedy jedno znamení inkoustem vlastní (jsou to tři japonské znaky na rameni), ale jak sám říká, jednou začneš a nikdy nemáš dost:)
Peníze jsou tedy zatím překážkou – a taky prospěšným oddálením, vždyť já stále ještě nemám domyšleno, co chci navěky nosit na těle. I když už mám mnohem jasněji než dříve;)

Už od patnácti, kdy jsem se utvrdila ve své pohanské víře, toužím na sobě nosit něco pohanského, nejlépe keltského. Ovšem keltské motivy dnes letí a být originální je docela obtížné. A protože miluju vlky spojila jsem keltské propletence a vlčí motiv a představovala bych si něco takového:
Dost složitý motiv, hodící se na záda – v keltských propletencích se ztrácí
hlava lišky a vlka
Vlk spletený z jednoduchých keltských motivů, ten se mi líbí více.
Ačkoli lišky mám ráda, asi bych ji nechtěla na sobě nosit celý život;)
Ovšem i vlci samotní, bez nějakých Kelty zavánějících motivů, mi učarovali. Vlk je mé nejmilejší zvíře, krásné, dokonalé, chytré, zdatné a taky kruté. A proto bych ho chtěla mít na sobě, jako přípomínku vlčí části mé povahy (viď Messaji:))
Mix abstraktních obrazců a kresleného vlka – to se mi hodně líbí;)
Jednoduchý a zajímavý motiv na rameno – akorát já bych si ho trošku upravila
Odmyslete si ten (patrně japonský) znak a máte mého favorita číslo jedna.
A místo? Boční strana krku – stále viditelné, nepřehlédnutelné a originální.
Tenhle vlk v plamenech se mi taky líbí, přece jen oheň je můj živel:)
Ale nejsou to jen vlci, co mě zaujalo. Vlka ale beru jako hlavní motiv budoucího tetování, ovšem na nohu nebo na zápěstí bych si ráda nechala zvěčnit jednu moji oblíbenou bytost – a tou je víla:
Odmyslete si prosím ty třpytky – až na ně je to moc povedený obrázek
a na svém kotníku si ho dokážu docela živě představit
Tento také, ovšem bez barev
A tenhle mě taky zaujal, i když se mi tahle víla zdá moc
smutná a uschlá:(
A tohle je na mě už moc kýčovité a velké, ale je to originální a tleskám slečně
za originalitu, vypadá to opravdu působivě;)
Tak to bychom měli tetování, ale mezi umělecké hyzdění těl se řadí i piercing. A protože Finn piercingy nesnáší, musím se spokojit jen s píchlýma ušima, s čímž jsem se ještě nepochlubila, tak jdu na to:
Je to krapet mázlé, ale mé tři nové náušničky určite vidíte;)
Ucho je sice fajn, taky jsem mívala pierc v obočí, ale když to jsou takové klasiky, co má dnes každý. Do jazyka nebo do pusy nechci, tam to zavazí a mimochodem by mě miláček asi zabil. Ovšem čemu fandím a nad čím slintám už léta (a samozřejmě to taky chci vyzkoušet) je tohle:
Šněrovačku prostě chci! Chtěla jsem ji do výstřihu, což je neobvyklé, ale
Finnýsek řekl ne a já se tedy nebudu hyzdit a to ani umělecky.
Ale řekněte, není to krása???
No dobrá, je fakt, že každému se takhle extrémní piercingy nelíbí a jsou lidékterým se nelíbí žádné. Ale mě se líbí jak piercingy tak i tetování a snad už brzy svého vysněného inkoustového vlka (či něco jiného) získám:) Juch!

34 komentáře “Umělecké hyzdění těl a já

 1. pro "Lúmenn": Petro. Velice zajímavý článek jsi napsala. Já však s jakýmkoliv tetováním nesouhlasím pokud tedy není decentní. Jinými slovy přehnané ve velkém množství tetování je pro mnohé nevhodné.
  Dodatek: Vyjadřovala jsi se o mé IP adrese tady na tvém blogu, a proto se k tomu vyjádřím i já. Moje IP adresa je trochu odlišná. Má jen stejné jádro ale nechal jsem zrušit tu původní IP adresu. Takže proto je ta moje IP adresa odlišná teď.

 2. Lúmenn: Mimochodem Petro. Když ty můžeš používat svou přezdívku Lúmenn-verya, tak mi nebudeš vnucovat jiné jméno, jestliže já mám svou přezdívku a to Dahak. Měřme to stejným metrem u každého ano? Když ty a tobě podobní máte přezdívky tak já taky mám přezdívku, jo?

 3. Dahak: jasně, měj si přezdívku, akorát si už uvědom, že JÁ TVOU PŘEZDÍVKU NEPOUŽÍVÁM, PROTOŽE JEŠTĚ PŘED TÝDNEM JSI BYL LUKÁŠ! Už došlo??? Nebo ti to mám nakreslit? Chápeme? A jinak Lúmenn není přezdívka, je to mé jméno;) Což ale člověk, který nemyslí srdcem nepochopí;)
  A ještě něco:
  tvoje IP: 62.4.97.146
  Lukášova IP: 62.4.97.146
  je úplně jiná, jasně;)

 4. Šněrovačky jsou nádherné,ale já bych si to udělat nenechala.Přece jen jen to komplikovaný a hodně by se to zadrhávalo.Co se týče těch tetování,až si jednou budu nechávat něco udělat,tak si to rozhodně navrhnu sama,ale z tohohle výběru se mi nejvíc líbí ty víly 🙂

 5. Přiznáváš tedy že jsi nemocná, neboť oficání normy světa říkají že jméno je to co je v občanském průkaze a nemůžeš si vymýšlet smyšlená umělá jména jako oficiální tvé jméno. A ta IP adresa už neplatí. Protože ji už neplatím. Sám jsem ji nechla zrušit. Takže litji ale to není moje IP adresa. Veřejnou IP adresu už dávno nemám. Dokud nepochopíš že mi jde o dobrou věc tak tady komentáře moje jako svobodné názory budou. Je mi tě líto.

 6. Dahak: joj tak já jsem nemocná? Jupí:) A co ještě jsem? 😀 Juchuchuchuuuu to jsou mi komentáře, ty mě urážíš, ty mě drtíš, oj!:D Jen mě lituj, jen se nade mnou rozplakej, ubohá nemocná dívka, rozum se jí pomátl! Neuznává normy tohoto zvráceného amterialistického světa, no to jsou mi věci, upalte ji:D

 7. To piercingove šnurovanie som videla na MAstri. Príde mi nechutné.
  Celkovo, piercingy neobľubujem, vadia mi akékoľvek šperky, aj retiazky alebo náramky nosím len minimálne.
  ZAto tetovanie mám už veľmi presne rozmyslené 🙂

 8. Lúmenn: Příliš dramatizuješ tuto věc. Stačí jen uznat že já mám pravdu o základní slušnosti mezi lidmi a mé komentáře budou naplněny opět sluncem a radostí a mírem a klidem.

 9. vsechno je moc pekny, z tech vlku bych si asi neumela nevybrat, vsechny maji neco do sebe:) a snerovacky jsou sice krasne, ale ne prilis prakticke, mela bych strach, ze si to vytrham…au:)

 10. Dahak: základní slušnost? Ano, to je, když se k člověku chováš tak, jak chceš aby se on choval k tobě. To je základní slušnost a o té s tebou nediskutuju;) Ty říkáš, že nenávidíš lásku, víly a další krásné věci a neustále nechápeš, že svět v němž žijeme je jen iluze:) Tak si buď negativní a třeba se tou negativitou udus, možná ti to časem dojde samo, mě hochu nikdo vydírat nebude, víš?:)

 11. Lúmenn: Ty mne urážíš tím že mi říkáš něco o vidírání. To je urážka, víš? Já nikoho nevidírám. Jen jsi mne zklamala když jsi se mne nezastala když jsi viděla že já jsem byl kdysi dříve v právu. A já teď pouze se bavím stejně tak jako jste se bavili vy. Je to jenom legrace. Sranda musí být jak říkali jiní provokatéři ne? A ty je zjevně podporuješ, neboť jinak bys uznala že mám pravdu. Ale jsi tvrdohlavá a raději budeš hájit zájem většiny lidí než jednoho citlivého člověka který chtěl již dávno prvotní slušnost. PRVOTNÍ SLUŠNOST. Chápeš?

 12. Jaj no, pojdme rozpoutat tetovaci epidemii 😀 ja uz ted premyslim nad druhym, a dokonce uz i vim co si dam, pokud si to vazne nekdy dam, jen nevim kde…
  Vlky moc rada nemam, a je fakt ze je vidim vsude mozne na lidech.. vily sice taky, ale ty se mi uz libi vic.. teta od Alkey ma na zadech na krku nadhernou vilu, malinkou, ne moc barevnou, ale fakt suprovou.. navic u tohodle je vyhoda, ze si to muzes nakrelit sama (nebo ti to nekdo nakresli), takze neni problem mit originalni motiv..

  jinak, pan Dahak by byl za normalnich okolnosti dost vtipna zalezitost, ale vzhledem k tomu, ze je jeho chovani celkem trapne, je to dost nuda, takze doporucuji na nej nereagovat 😀

 13. pro "onni": Nereagovat. Že jo? Já si taky myslím. To vysvětli ovšem své kamarádce. Nereagujte na mé svobodné názory jako mé komentáře.

 14. Hmmm Dahak mi připomíná jistou aféru, dva roky starou, kdy se jistá osoba z naší třídy velmi vtipně začala podepisovat Anna Terka a na našem tehdejším blogu začala dost nechutně urážet dobrou polovinu všech lidí ze tříy. Aneb ať žijí všichni srabi, kteří považují za vtipné a tajemné schovat se za anonymní přezdívku…

 15. pro "Violetti": To však nejdříve vykládej některým jiným uživatelům z internetu. Já jsem ten kdo má pravdu a oni jsou ti kteří dělali jako první bordel. Já se nebudu dívat na internetu na bordel ale alespoň na základní slušné jednání. A pokud někdo se mnou bude jedna jako hovado tak já s ním budu jednat arogantně a stejným způsobem jak ten který dělá bordel tady na internetu. A ten kdo podporuje lidi kteří dělají bordel tak ten je stejný jako oni.

 16. Dahak: drahý Dahaku, prosím tě, to kafe už nepij a přestaň mluvit jako Joda zkřížený s xenofilním paranoidním psychopatickým křečkem. Četl sis vůbec po sobě své komentáře? Dokud si se tady prezentoval jako Lukáš, nic jsem proti tobě neměl, ale momentálně se tu prezentuješ jako hysterický turetovým syndromem postižený mongoloid, který pořád dokola opakuje to samé.
  Brečíš na špatném hrobě, nadáváš a osočuješ tady Lúmennku, která jako jedna z mála tě neposlala do prdele ihned, ale snášela tvoje blbé kecy, nevměšovala se do debat, kde tě někdo urážel (není přece tvoje máma, aby ti neustále zachraňovala prdel), naopak se snažila tyhle hádky mírnit. A že za všechno, co v životě potkáš můžeš jen ty sám a tvoje mysl je fakt a jak už Lúmennka podotkla duchovní člověk tohle ví a je to pro něj jasné jak facka. Když ty to nedokážeš pobrat, asi to o tobě něco vypovídá.

 17. Finnister: Je mi tě líto. Tvá slova nemají pro mě jakýkoliv význam. A opakuji znovu, že dokud potrvá vaše tvrdohlavost tak já si nechám svůj optimismus a energii v rámci mých svobodných názorů jako mých komentářů. A to pochopitelně nejen v rámci těchto web-stránek.

 18. Jak já miluju komentáře k věci, tedy k článku 😉
  Tetování se mi líbí, ale na sobě bych ho nesnesla. Nemám ráda definitivní věci a kdyby mě to náhodou někdy omrzelo…Ale jednou jsem viděla slečnu, která měla na lýtku krásnou vílu =)
  Já zas naopak uvažovala o piercingu do rtu, už nějaký ten rok, ale zatím zůstalo jen u toho chtění…

 19. Lili: v dnesni dobe uz je hodne moznosti jak se tetovani zbavit, a za takovych dejme tomu 10 let, kdy uz treba opravdu nebudes to tetovani chtit, budou zase dalsi moznosti.. navic, v dnesni dobe se uz taky tolik nepouzivaji olovnate barvy, takze ono prakticky to tetovani ti cely zivot nevydrzi, do stari ti vybledne 😉
  o piercingu taky uvazuji dlouho, do rtu nebo do oboci, ale spis to oboci, piercing ve rtu muze poskodit zuby, oboci je pry zase nejbezpecnejsi misto pro piercing..
  jeste bych chtela dodat, ze snerovani, ktere se Lumenn libi, je mozna pro nekoho lakave, ale me prijde hlavne hrozne neprakticke, dyt tim muze clovek kazdou chvili o neco zahaknout a ma pul zad fuc..:D

  K tomu Dahakovi.. nevim, kde co jeste psal a ani se mit o nechce hledat.. ale me uz jako "Lukas" prisel hodne mimo, casto mi prislo ze se ani nevyjadruje k obsahu clanku, ale ze se podrebuje jen z neceho vypsat a nahodne mu treba jedna, dve vety k tematu clanku sedi.. nereagovala jsem proto na nej ani tehdy (a nechapu proc to nekteri delali), tak uz vubec nechapu nektere reakce momentalni.. hlavne proto, ze ted uz tim tuplem mam pocit, ze jeho komentare nemaji hlavu patu.. nebo je to mozna tim, ze jsem za posledni 4 tydny byla prakticky nonstop na slunicku a nektere veci mi dojdou az se vratim do destiveho Ceska 😀

 20. Já zas o piercu obočí slyšela, že ti může vycestovat a protrhnout obočí (kámošce se tak stalo).
  Ve rtu to nic dělat nemusí pokud si s tím člověk nějak ''nehraje'', ale taky mě ty případný rizika odrazují. Se zubama už jsem si i tak zažila dost a nechci si je jen tak zmrvit nějakým kouskem kovu 😉

 21. [25]: tak to můžu potvrdit, piercing z obočí jsem si zatrhla a šel ven 🙂
  čtyři roky piercing v bradě, dva roky v jazyku, zuby mám bez problémů…

  tetování, no, už jsem o něm přemýšlela, asi bych si nedala vytetovat obrázek, spíš by to muselo být něco textového, protože já se obrázkem vyjádřit jaksi neumím a tattoo by vyjadřovat něco mělo, když už to mám mít navěky na kůži, než jen to, že se mi líbí (a mělo by samozřejmě být originální, ornament nad zadkem, to už by jeden brečel)

 22. Lúmenn, Finnister: však ho nechte, ať se vypovídá. argumentovat a odpovídat člověku, který není ochoten naslouchat, a hlavně, kterého nepotřebujete o ničem přesvědčovat, je zbytečná ztráta energie. navíc každá vaše odpověď jen způsobí další jedovatý komentář. ani není potřeba mít poslední slovo, inteligentní čtenář si udělá názor sám…

 23. šněrovačka se nenosí nastálo! jenom na akce atd, pod piercingama je taková podložka a musí se to po několika hodinách vyndat… Co já vím, dělají je třeba na Hell party..

 24. No tak toho třetího vlka chcu 😀
  Ne, já prostě tetování a a piercing neodsuzuju, ale já k tomu prostě nemám nějaký blízký vztah.
  Prostě to beru tak, že dokud je člověk mladej je to pěkný, ale až by mi začala ta kůže tzv. uvadat, celé tetování by bylo poničeno a upřímně řečeno vidět na staré ženské piercing by byl oodporné. Jistě, piercing vyděláme, tetování dáme odstranit, ale…cožpak by to pak nebylo na nic?
  Já raději věčné věci, které mi budou dodávat energii…klidně bych si dala hénu na 5 let, proč ne, ale nic bych z toho neměla…ale je to tvá volba a já jsem jen projevila svůj názor…

 25. Hej 😀 co to je za "člověka" ten Dahak 😀 bože tak má přezdívku/jmeno jiny tak se poser no 😀 uvědom si kterou stranu bys rád zastupoval…jestli věděcko-psychologickou – společenská norma a nebo hippie – slunce mír klid atd 😀 dyt ty jeho komenty 😀 to prostě nemá ani žádnou uroveň 😀 prostě napiše něco co mu vleze na "mozek" a prostě tohle nechapu :d dyt píše uplně mimo…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.