Punkáči, antifáci, náglové…

Teďka mě totálně rozsekal článek u veruce s názvem „Dreams and reality“ – aneb jak se všechny možné skupiny a subkultury snaží vypadat a jak nakonec ve skutečnosti vypadají. Z celého obrázku, kde jsou gothici, dřevárníci ale i hopeři, jsem ale musela vystřihnout jednu část která mě přilepila k židli a donutila se chlámat a zároveň kývat souhlasně hlavou.
Btw.: Tímto se omlouvám veruce, že jsem jí kus obrázku ukradla, ovšem zároveň jí to vynahradím reklamou, bo u mě ho nenajdete celý a pokud vás zajímají i další styly, výše uvedený odkaz vás k článečku zavede;)

punk nazi
Povšimněte si prosím zejména prvních dvou obrázků, ten poslední punkový mi jen přišel vtipný. Ale náglové a antifáci mají zjevně něco společného…a ona je to pravda i v reále. Vzhledem k tomu, že s touto realitou přicházím čím dál častěji do styku, musím objektivně přiznat, že autor tohodle obrázku kurva dobře věděl, co maluje. Oni totiž fanatici jsou všude – ať už ti, co vám rozbijou hubu za to, že máte kamaráda vietnamce a nebo ti, co vám rozbijou hubu za to, že váš kamarád má nezvyklé politické názory. Je to jedno, na které straně barikády stojíte, ti, kdo vám chtějí namlátit, si vždycky najdou důvod. Prostě lidi jsou hovada, ať mají na triku hákáč nebo áčko. A tak možná proto tento článek není v rubrice „vtipy a legrácky“, protože realita mi nedovolí se tomu jen s přehledem zasmát. Časem chystám článek, který se tomuto tématu bude věnovat, ale zatím není čas ani dostatek myšlenek, které by vytvořily opravdu dobře napsané pojednání. Takže vám zatím musí stačit tenhle obrázek…kde pro jistotu zapomenu na první čtyři okýnka a budu se jen smát tomu, jak dokonale to vystihuje i tu „naši“ punkovou realitu. Kéž by ovšem platilo, že ani punkáči ze sebe nedělají nic, co nejsou…ale to už je zase jiná pohádka:)

14 komentáře “Punkáči, antifáci, náglové…

 1. Autorem nejsem, takže mi je celkem jedno, co si s ním provedla ,) Koluje internetem a autor se ztratil…
  Ale naprosto souhlasím s tvým popisem této části ,)

 2. No… tak já rozlišuju dva typi "áčkařů". Ta první skupina je uvědomnělá, opravdu si stojí za svým přesvědčením a nepotřebuje svoje přesvědčení všude dávat na odvi áčkem v kroužku a "drsnokůůůl" hadry z předražených punk shopů. Tenhle typ bych asociovala spíše s hardcore a crust punkem, taktéž s PRAVÝM anarcho-punkem (tím slovíčkem pravým myslím anarchie v pravéím slova smyslu nikoliv ve smyslu "rozkopeme popelnice, budem dělat bordel a křičet anarchieeee !!!!" – rozkopat popelnice žádná anarchie pochopiteklně NENÍ)
  Pak tu máme pseudo ačkáře. Většinou je poznáme docela jednoduše. Áčko mají na krku, na tašce i na mikině. Anarchie pro ně nic hlubšího neznamená – chtějí zkrátka jen "protestovat" a bouřit se. Bývají to hlavně oni, kdo se na (jdou-li tam,vůbec) demonstracích opíjí a svým agresivním chováním kazí pověst anarhcistů. Slovo anarchie velmi často používajhí, ale její pravou podstatu vysvětlit nedokážou – nevědí ani, proti čemu by měli bojovat. Jsou to jen ovečky,které anarchii slušují s punkem, tudíž musí být "anarchisty", po¨rotože je to podle nich trůůů punk.
  Jenže…. takovýhle pseudo ačkář zkrátka není anarchista.
  U těch nácků…. no k tomiu snad není co dodat. To autorka vystihla hezky.
  A i ostatní subkultury… svým zopůsobem je to vtipné, svým způsobem smutné….ale hlavně je to hodně individuální 🙂

 3. nepochopila jsem jak to myslíš. teda spíš mě to příjde jako: nacista, neonacista, straight edge a antifašista. Jediný co mi na tom příjde zajímavý je, že na tomhle je vidět, jak si lidi pletou fašisty a antifašisty a jak je těžké je od sebe rozeznat. Je to jako se skiny. Většina populace si bohužel myslí že jsou to všichni náglové, ale opak je pravdou…

 4. Hm, asi jsem trochu mimo slang, protože mi uniklo, co to je ,,nágl", ,,antifáč" a tím jsem nepochopila právě ty první dvě dvojice, které mají být nejvtipnější 😀 Achjo. – Lumenn máš dávat pod články vysvětlivky, aby to pochopl aji někdo mé ráže. 😀

 5. Pro ty, co jsou lehce mimo obrazu (chápu, taky jsem nedávno ještě byla) – náckové jsou takoví ti co je všichni známe z telky, co by nejradši pozabíjeli všechny menšiny a jako blbečkové hajlujou na každé akci. Jejich ideálem je to, co vidíme na prvním obrázku, ovšem realita je trochu prostší. Inu a antifa jsou jejich odpůrci, co stojí na opačné straně barikády, přejí si toleranci menšin a něco ve stylu "lidičkové, mějte se rádi" (antifa = anti fašismus). Ovšem v reálu se chovají skoro stejně jako ti, jimiž opovrhují. Je to jasnější?:)

 6. ten obrázek znám, nedávno koloval na facebooku a celkem mě rozsekal. Antifu upřímně nemám ráda, neonacisty taky ne… patří jim to =)
  A to, co z obrázku chybí, je dost luxusní, zvlášť mám ráda tu gothic část =)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.