Pravda o heavy metalu

Tohle jsem našla v komentářích na blogu Blackwish a pobavilo mě to natolik, že se o to musím podělit i s vámi. Ačkoli zarytý fanoušek heavy metalu jsem se tomu taky zasmála a uznala, že v mnohém má tahle vtipná parodie pravdu:)
Krutou pravdu o heavy metalu čtěte pod perexem:)

HEAVY METAL
Heavy metal je základ. Přišel jako první a nikdy nezemře. To je všeobecně známé. Mezi nejznámější heavy metalové kapely řadíme například Judas Priest, Iron Maiden, Manowar (králové heavy metalu) nebo německé Accept. Nově se nám sem pokoušejí vetřítt i Cradle Of Filth (často o sobě v rozhovorech hrdě prohlašují, že jsou extrémní heavy metalovou kapelou – můžu vás ujistit, že extrémní jsou, ale ten zbytek jsou kecy…).
Jak poznat heavy metalovou kapelu?
Heavy metalové kapely mají většinou dva kytaristy – když se hraje v písničce sloka nebo refrén, oba dělají dždždždž, při sóle dělá dždždždž pouze jeden, s tím, že v polovině si to prohodí, aby to bylo fér a fanoušci mohli déle brousit vzdušné kytary a třepat vlasama. Basák je kapitola sama pro sebe. Nesóluje, při slokách a refrénech dělá pouze brumbrumbrumbrum a když kytaristé jedou sóla, tak vlastně taky… Jedinou výjimkou je Steve Harris z Iron Maiden, ten se ale nepočítá mezi basáky… Bubeník využívá klasického heavy-metalového rytmu bum-čvacht, někdy skladbu ozvláštní alternativním bum-čvacht-bum-bum-čvacht. Bubeníkova souprava se většinou skládá ze dvou kopáků, 1 virblu, 8 přechodů, 2 kotlů a asi třiceti činelů, při hraní však využije zhruba 5% těchto vymožeností. Co se týče zpěváka, ten musí mít dostatečně ostrý hlas a hlavně musí zpívat vysoko. Pokud tohle splňuje, kapela je spokojená a úspěšná. Image heavy-metalové kapely je většinou kožená, muzikanti na sobě mají rovněž asi 10 kilo pyramidek a řetězů. Mezi ideálně vypadající heavy metalové kapely patří jednoznačně Manowar. Texty heavy metalových kapel pojednávají o metalu, uctívání metalu, lásce k metalu (především tedy k heavy metalu), ale taky o tom, že všichni chtějí zemřít pro heavy metal. Na obalech desek často najdeme odporné zrůdy (Iron Maiden), svalnatého warriora (Manowar) nebo všehochuť od žiletky až po kocoura s pásama (Judas Priest).
Zajímavost
Spousta lidí spojuje heavy metal a satana. Tzv. paroháčem heavy metalový fanoušek vzdává hold satanovi. Díky tomuhle všemu leží heavy metal v žaludku většině věřícím, kteří se snaží metal zakázat. To, že je to všechno ptákovina snad nemusím dodávat. Ať je peklo sežehne a usmaží se na obráceném kříži!…

9 komentáře “Pravda o heavy metalu

  1. NO hodne strohý popis napriklad iron maiden zruda – to je preci eddie, ze vyuzivaji 5% vymozenosti asi nevidel bubenika na konzerte v Riu De janeiru :D,navic MAnowar ma 2 kytarysty a z toho Joey ma basovku jo tom ohl psat neaky laik ja jak to rika Eric Adams  Death to false metal!!!! 😀

  2. Jojo pobavilo mě to jen těch heavy metalových kapel je podstatně víc než jen Iron Maiden, Manowar nebo Judas Priest sem patří i Helloween, Dokken, Stratovarius, Stormwitch a mnoho dalších, a to i když je to kombinovaný se speed metalem, i tak pořád je to prioritně HEAVY METAL. A jak já říkám věčná sláva heavy metalu a ať žije satan a sežehne všechny co o tom ví prd ohněm pekelný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.