Občanská neposlušnost vyzývá

DarknessSoul, jeden ze čtenářů tohoto blogu a také autor mnoha projektů, mě předevčírem požádal, zda bych nemohla zveřejnit jeden letáček, vyzývající lidi k demonstracím, protestům a celkové tzv. občanské neposlušnosti, k tomu, abychom se konečně vzchopili od slov nad půllitry k činům.
A tak tady to je – informace o tom, jak se dá (snad i účinně) bojovat proti systému a proč je to třeba. Doufám, že to někoho z vás zaujme a podpoříte celou myšlenku svojí akcí.

10. 12. 2011
Mezinárodní den akcí na Den lidských práv
Je čas, aby nám naslouchali.
Je čas, abychom se sjednotili.
Úspěch z 15. října vyvolal nebývalý impuls ke globálním akcím. Lidé se sjednotili bez ohledu na hranice států do boje za skutečnou demokracii a práva jednotlivců. Pro tyto snahy je nezbytný respekt k lidskému životu a životním podmínkám, stejně jako k životnímu prostředí.
Občanská společnost je po celém světě ohrožena systémem založeným na moci a nikoliv na lidských hodnotách. Každý den jsou potlačovány základní svobody a je upřednostňována chamtivost menšiny nad potřebami většiny. Tato menšina financuje války, potravinářské a farmaceutické monopoly, sponzoruje diktátorské režimy po celém světě, ničí životní prostředí, manipulují a cenzurují informace a omezují transparentnost systému.
I přes naši odlišnou kulturu a původ všichni čelíme stejným hrozbám. Naše svoboda a důstojnost je vystavena útokům důsledků vývoje trhu a činnosti zkorumpovaných vládních institucí, které mění naše místí i světová společenství ve stále nespravedlivější místo k žití. Vlády této planety musí pracovat pro lidi, ne proti nim. Nastal čas postavit se za svá práva společně a požadovat to, co nám bylo slíbeno roku 1948 Všeobecnou deklarací lidských práv, která byla schválena a podepsána většinou světových vlád a stala se základem pro mnoho ústav.
Boj za práva nás lidí, je základem všeho, co jsme kdy požadovali v každé ulici a na každé demonstraci v tomto historickém roce boje za změnu tohoto světa. Nemůže být lepšího vyvrcholení tohoto roku globálního protestu, než celosvětový den akcí na obranu našich nezcizitelných lidských práv před těmi, kteří se je nám snaží odebrat. Po celém světě 10. prosince budeme v ulicích a na náměstích společně požadovat základní principy, jež byly přislíbeny a jsou vlastní každému z nás.
Rádi bychom navrhli týden od 10. prosince (10. 12. – 17. 12.) jako čas pro alternativní formy protestu, které budou navrženy při společných diskuzích. Záměrem je podpora osobního tvůrčího ducha při navrhování nových forem činností: organizace veřejných fór, pracovních seminářů (workshopů), happeningů a organizovaných flashmobů, podpora hnutí v místních školách a čtvrtích či spolupráce s humanitárními organizacemi se stejnými cíli.
Tato výzva je určena každému člověku, shromáždění, každé nezávislé humanitární organizaci.
Účastněte se tohoto tvůrčího procesu. Návrhy a informace o tom, co organizujete včetně hodnocení těch akcí, o nichž si myslíte, že jsou dobré, je možné zadávat na tomto webu:
Budou zveřejňovány a šířeny po internetu, aby se i ostatní mohli připojit nebo o nich diskutovat.
Obecná diskuze probíhá zde.
Stránky mezinárodního dne: http://dec10.takethesquare.net/
Všeobecná deklarace lidských práv: http://cs.wikisource.org/wiki/Všeobecná_deklarace_lidských_práv
Propagátor akce v ČR (mimo jiných): http://obcanska-neposlusnost.blog.cz/

10 komentáře “Občanská neposlušnost vyzývá

 1. [6]: V tuto chvíli by si nikdo neměl přát, aby euro padlo či celá EU. Mělo by to velmi nešťastné důsledky pro celý svět. Možná i válku. Chápu Vaše rozhořčení, ale není prostor pro emoce, ale pro rozumná řešení…Vaše řešení není příliš založené na rozumné úvaze. Promiňte, ale na tom, co jste napsala se neshodneme.

  [2]: Snad nepadne.

  [1]: To by bylo moudré, ale začít se musí od spoda…to znamená od voličů. Těch voličů, kteří jsou zodpovědní za to, kdo vyhraje volby (takže za všechno mohou nezodpovědní voliči v podstatě)…vláda lidu, ne ? Tak…

 2. [7]: Ale ať člověk zvolí kohokoliv, pořád je to stejné. Naše vláda stagnuje. Je pořád stejná a zkorumpovaná. Proto mám radu, volit kohokoliv, jen ne ty, co už tam byly dost dlouho a mají už nahrabáno dost. S jídlem roste chuť a jestli tihle tu budou dál, budou z nás všech jen trosky a oni budou na výsluní blaha.

 3. Dík Lum…

  Jinak ono, to není tak jednoduché, jak si někdo může myslet… Je dosti těžký lidi k něčemu nakopnout… Tenhle národ dosti zlenivěl…

  KSM mě dosti pobavil…
  Pro celý svět to nebude mít nešťastné následky – už teď je to v prdeli, když je ekonomika založena na spekulacích místo aby se podporoval zdravý rozvoj trhu a výroby (bez nedměrné spotřeby – podpory konzumu a nadvýroby, která uměle generuje hdp)…
  EU a euro byla největší hovadina, co kdo vymyslel a bylo to vymyšleno jen pro větší zisk několika jednotlivců… Takže doufám, že padne…
  No a volit zdejší kabátníky je taky pitomost… Současná zastupitelská demokracie nahrává manipulátorům, korytářům a šmejdům, kteří využívají a manipulují voliči… Jediným možným řešením je nechat vládu padnout, změnit ústavu a zavést demokracii účastnickou… Samozžejmě nejdřív je potřeba, aby se lidé vzpamatovali…

  http://obcanska-neposlusnost.blog.cz/

  Jinak můj blog hledá spolupracovníky… Takže kdo má zájem – info na blogu…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.