Nic aneb Dalajlámova oslava narozenin

Když jsem viděla téma tohoto týdne, vzpomněla jsem si na dvě věci. První byla Mamutova písnička, kterou mi shodou okolností včera zpíval a jmenuje se píseň o ničem. Vypráví se v ní příběh, který má zvláštní pointu, která nemusí vyznít na první poslech. Hodně mě její myšlenka zaujala, jde o něco ve stylu „nikam jsem nešel, nic jsem tam neviděl, nikoho jsem nepotkal…“. Vystihuje lidské životy více, než patrně bylo jejím smyslem.
No a druhá věc, která mi bleskla hlavou, je mnohem méně filozofická, ale o to vtipnější. Jedná se o obrázek, který jsem objevila kdysi kdesi na internetu (tuším mi přišel e-mailem) a je na něm vyobrazena narozeninová párty Dalajlamy. Co duchovní učitel dostal a jakou z toho měl radost uvidíte pod perexem:)

Nic! To jsem vždycky chtěl!
Aneb jak vidíte, o ničem se dá stvořit píseň, nakreslit obrázek i napsat článek:) krásný den plný úsměvů přeje Lum:)

14 komentáře “Nic aneb Dalajlámova oslava narozenin

 1. O tomhle kresleném vtipu jsem napsal celý článek s filozofickým rozborem a komentářem.
  Ukázka:
  Pro lidi buddhistické filozofie neznalé: Hlavním cílem buddhistů je nirvána, rozplynutí, jednoduše přestat existovat. Zde v tomto světě trpíme, a proto když přestaneme existovat, přestaneme také trpět.
  A teď jak je to ve skutečnosti:
    Hmota prochází šesti změnami: vzniká, roste, zůstává po nějakou dobu, zanechává vedlejší produkty, mizí a nakonec zaniká. Ale život, který je v hmotě, duše, je věčný; nepodléhá těmto změnám. Zdá se, že život roste a umírá, ale ve skutečnosti každou z těchto fází jen prochází, až do doby, kdy hmotné tělo nemůže dále existovat. Staré tělo umře a duše vstoupí do nového těla. Jsou-li naše šaty staré a obnošené, vyměníme je. Podobně naše tělo jednoho dne zestárne, stane se neužitečné a my odejdeme do nového těla.
  Pokračování- Viz odkaz. A ten vtip tam je v barevném provedení.Ahoj.

 2. pro "Lúmenn": První výzva k odstranění informací o mé osobě a mých web-stránkách. Jinak počítej s vážnými důsledky na internetu. To je varování.

 3. Jé, jsem ani nevěděla, kolik z vás o tu píseň bude mít zájem:) Bohužel není nahraná a na mobilu by byla v hrozné kvalitě, takže musíte vydržet, jestli ji Mamut někdy nahraje s BarbarPunkem a jestli ne, tak zůstane navěky ve hvězdách:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.