Důležité stránky

Rozhodla jsem se sepsat pár nejdůležitějších odkazů, bez kterých by pro mě internet neznamenal vůbec nic. Dokonce jsem je přehledně rozdělila do kategorií:) jsem to ale šikovná 😉

Fóra, diskuzní servery a jiná místa, kde pokecat a seznámit se:
Dlouho pro mě v tomto směru vedl Hofyland, neboli diskuzní server, kde se schází lůza českého internetu, kde naleznete diskuzní kluby o čemkoli, od lega, přes Lovecraftovy horory až po fotky sexy gothiček. Bohužel tam v mnoha klubech diskuze spíš upadá, takže maximálně jednou za čas projedu pár klubů s fotkama a přečtu kecy na fanklubech, jinak už moc nediskutuju.
Zajímavá fóra jsou mnohdy na lidech ale nemám čas všechno číst a tak tady využívám převážně „seznamovací“ části serveru – prostě přijde Míšenka a proklikáme se dvaceti stránkami jejích přátel k lidem „které prostě musím poznat“.
Pokecat a seznámit se lze samozřejmě i na VFku a to dokonce v různých jazycích (převážně ale v angličtině), jenom se z původní „gothic a industrial subculture“ stalo „emo hnízdiště“ a člověk už tam naráží akorát na kopie billíšků neurčitého pohlaví.
Blogy, které nesmí chybět v oblíbených stránkách žádného úchyla:
Sem rozhodně řadím blog Evangelisty (nenechte se zmýlit, je to osoba ženského pohlaví), díky které jsem taky dost začala rýpat na svém blogu do gothické (a pseudogothické) subkultury a vyplodila jsem něco málo i na Cavern (viz níže).
Druhým zajímavým a rýpavým blogem je blog Evičky (snad se neurazí za toto označení, mám to od Míšenky), který jsem prošla teprve nedávno, ale rozhodně stojí za to.
Zajímavou ukázkou toho, že tzv. negothik může mít zajímavý pohled na svět a některými opěvovanou, jinými nenáviděnou subkulturu je blog Svaté Luciferky plný různých postřehů, myšlenek a názorů, které jsou opravdu trefné.
A kdo má rád poezii a rozjímání, nesmí si nechat ujít blog Raven taktéž náhodně objevený, ale nezapomenutelný.
Blogy pro zasmání:
Ano, nastává výčet pár nejvíc „zlých ghotyckých“ anebo „růžově třpytivých“ blogísků.
Blog Kittie Corpse opravdu stojí za to. Bacha! Tahle slečinka není gothička, ale s „kams“ založily něco jako gothický fanklub a píšou na blogu super hlody. Doporučuji;)
Hey hou blogísek je nádhernou ukázkou hyper moderních stránek o ničem, taktéž doporučuji:).
Poezie a literatura:
Moje dříve oblíbená stránka písmák mě v mnohém zklamala, hlavně v úrovni textů, protože modenrí poezii moc nefandím. Každopádně je to největší česk literární server.
Momentálně fandím malému a rostoucímu Nokturnu kde se soustřeďují spíš temně a smutně píšící básníci a jiní psavci.
A nesmím zapomenout na úžasné stránky plné povídek mladé autorky. Střípky jejího úžasného díla mě několikrát rozplakaly. Vřele doporučuji Básníkovo tajemství.
…a další oblíbené:
Snůška stránek, na kterých nejraději čtu nové články a někde se bavím, někde přemýšlím. Sem patří cavern kam semtam přispívám, samozřejmě stránky české gothické subkultury sanctuary , jako milovníka fantasy mě těší planeta fantasy a mfantasy kde naleznu povídky, články a novinky o tomto žánru. Pro obrázky chodím do elfího lesa nebo mezi devianty a vždycky se něco najde.
A nesmím zapomenout na zábavu u svědků jehovových kteří mě svými stránkami vždy rozesmějí.
Jestli jsem něco opomněla nebo někomu ukřivdila na požádání napravím:)

2 komentáře “Důležité stránky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.