Cítíte se důležití? Tak to vás brzo přejde:)

Lúmennka objevila na netu úžasnou prezentaci, která nám ukazuje malost člověka, naší planety a vůbec všeho, co můžeme nazývat domovem, sluneční soustavou počínaje a galaxií konče. Prezentace je v angličtině, ale tolik počtení tam zase nenajdete, takže snad i vy, co tímto jazykem nevládnete si přijdete na své. Mě osobně celá prezentace uchvátila a ještě chvíli jsem koukala s otevřenou pusou. Takže – nekonečnost vesmíru se otevírá (pod perexem)

Omlouvám se za špatnou čitelnost některých nápisů, ale musela jsem zmenšit obrázek kvůli blogu. Jestli něco nemůžete přečíst a něco není jasné, dejte vědět do komentářů a dodělám překlad:)
Podobné články:

12 komentáře “Cítíte se důležití? Tak to vás brzo přejde:)

 1. tyhle veci me vazne fascinuji, predstava nejakych svetelnych let, to, ze ze Zeme vyjde nekam signal a vrati se k nam az za nekolik tisicileti.. proste ua!
  Ted je v Brne na Malinaku vystava fotek s Vesmiru, na to koukam vzdycky jak jedu kolem a proste z toho nemuzu, je to nadhera!

 2. Mě se spíš udělalo zle z toho jak je vesmír strašně velkej 🙂 Já totiž když pomyslím na velikost vesmíru, tak začnu trpět takovou tou fobií z velkých prostor… A pak se mi o tom zdají hnusný sny… A když si den předtím ještě navíc čtu Lovecraftovy povídky tak je to pak ještě horší… 🙂

 3. Bwhahaha! Vtipný, no.xDD Jak si lidi mylslí.. Cha!xDDD Člověka neuvidíš ani na záběru celé země.. Prťavost-sama.. A to si připadáme obrovští.. Ale myslím, že ego lidstva by ten vesmír snad i přesáhlo..

 4. Já vím moc dobře, proč si pořád připadám tak zbytečná 😀
  Jinak dík za inspirující komentář, vím, že poslední sloka je taková divná, ale líp už jsem dopřevymyslet nedokázala 🙂

 5. Celkem běžná sranda – a to ještě chce porovnání, jak velká by byla i malá černá díra, kdyby se její hmota roztáhla a nabyla hustoty našeho slunce…

 6. pro "Lúmenn": Ahoj. Já vím jak si to asi myslela, ale musím k tomu doplnit jednu myšlenku. Každý člověk je originál a má skutečně velkou hodnotu. Je do jisté míry dobře že velká část lidí z celého světa nechtějí uznávat duchovní skutečnosti. Je to mnohdy velice dobře.

 7. Ohromné 🙂 Já jsem takový…no…řekla bych až vesmírný nadšenec,hodně mě vždycky lákalo poznávání jiných světů.Když to člověk takhle vidí,tak si uvědomí,že zkrátka nic neznaměná.Nejsme pro vesmír ničím,ani mikrospkopickou částicí…

 8. Vesmírné pohledy taky miluju a kromě toho, že se pak cítím malinká a nedůležitá se taky dmu pýchou, že jsem součástí něčeho tak velkého a propracovaného – holt všechno má svůj účel od mravenečka po černou díru:)

 9. Čekala jsem cokoliv, vlastně takové ty běžné obrázky, co už znám, ale tohle ne!!!!!!! 😀 Jsem hotová, koukám na to….. Po pár obrázcích jsem začala kulit očima, že mi doposud asi o vesmíru něco unikalo… 😀 Už ani nemám odvahu zkoušet tvé odkazy na podobné články!… Je to děsivé!

 10. A pokud by se ti chtělo, napsala by jsi, co jsou další zobrazené vrstvy za Siriusem? Upřímně nevím… Je jich 16, pokud dobře počítám… Tak kdyby se ti chtělo to nějak rozepsat, co nám na obrázcích ukazují… Děkuji!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.