Cesta z Brna:D

Uklízím tak v počítači a našla jsem úžasnou věc, kterou nám před nedávnem vyplivnul IDOS. Finn jel za mnou do Brna, šli jsme do kina a pak jsme ještě chtěli zajít na pivko a tak, takže jsme sháněli co nejpozdější spoj.
Když jsme ale zadali „Brno – Prostějov v neděli po desáté hodině věčerní“, milý IDOS nám našel naprosto dokonalý spoj, kterým by sice Finn domů dojel, ale rozhodně by to neměl jednoduché…

cesta z Brna
Sedmdesátikilometrová cesta z Brna do Prostějova se rázem prodloužila na více než 200 kiláků a místo hodinky ve vlaku by na cestách strávil 6 a půl hodiny. A ještě by půl cesty jel opačným směrem:D Takže až se příště na něco zeptáte IDOSu, přemýšlejte střízlivě. Papírové jízdní řády jsou stejně nejlepší:D

22 komentáře “Cesta z Brna:D

  1. Jo, něco takovýho se nám stává dost často. I když v menším měřítku. Babička bydlí poblíž Roudnice nad Labem a rozmilý IDOS je schopný nás tam z Terezína hnát přes Mělník a všechny možné řitě kraje Ústeckého/Středočeského… 🙂 Cca dvacetikilometrová cesta se nám tak teoreticky "protáhla" i na víc jak 100 km. 😀

  2. A Ty jsi tak hlupá (promiň), že na nejrychlejší nabídku spojení přistoupíš. Ten IDOS (i když si nemyslím, že je vždy spolehlivý)se Ti snaží najít jakákoliv spojení,pro která si stanovíš podmínky. Viz: rozšířené zadání. To tam ještě nemají zahrnutou loď nebo vrtulník.

  3. Abych to upřesnil. Tím nejrychlejším spojením nemyslím to, co Ti "vyplivne " IDOS, ale to okamžitě navržené řešení nebo ještě jinak tu časově nejbližší možnost odjezdu. Kdybys takto nešťastně Tebou zadaného spojení využila, byla by to opět jen Tvá vlastní volba a těžko by sis mohla stěžovat na provozovatele tohoto IS.

  4. Ano, tím pádem to teoretické řešení je jakýmsi extrémem /paradoxem/ a nelze ho brát jako základ nějakého postesknutí si (jak jsem to původně pochopil).

  5. Co se dá dělat, je to jen hloupý počítač 😀

    Mě taky na trase kde každý dvě hodiny jezdí přímý autobus nabízí i alternativu o 20 km delší s cca 4mi přestupy. Asi podle citátu: "je to sice dál, ale zato horší cesta"

  6. [5]: ale no tak, ty šťouro jeden, tady nikdo není tak pitomý, aby jezdil z Brna do Prostějova před Uherský Brod:D Ani nechci žalovat IDOS za poskytování špatných informací, jen mě to prostě pobavilo, toť vše a chtěla jsem, aby to pobavilo i vás. Vygoogli si, co je to humor;) (třeba ta poslední věta byl vtip:) Fakt:))

  7. [11]: už jsem ti několikrát říkala, že je mi návštěvnost u pr…zadnice. To, že sem lidi chodí je jejich volba a koneckoncl – jsou to moje stránky, dávám sem to, co se líbí mě a když se to líbí i lidem a chodí sem – tím líp ne?:) Humor je fajn, někdy to vyzkoušej;)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.