Brutální realita aneb dopis z jeskyně

Fejsbůk občas vydá velice zajímavé věci, ale už mě dlouho nic tak nedostalo, jako tenhle (doufám, že fiktivní!) dopis jednoho občana ministru financí Kalouskovi. Že si musíme všichni utahovat opasky nám říkají dnes a denně a že jsou to kecy v kleci a politici kradou miliardy, zatímco nás okrádají o stokoruny, to víme všichni. Ale už dlouho jsem to neviděla sepsané v pár větách tak bravurně jako v tomto dopise doslova z jeskyně. Děkuji neznámému autorovi za to, že tak trefně vyjádřil brutální realitu současnosti.

Vážený pane ministře financí Kalousku,
Mám velice solidní plat, který činí 12.000,- Kč čistého měsíčně. Přesto Vás žádám o přidání 24,- Kč měsíčně (čistého). Svoji žádost odůvodňuji takto:
Mám ženu, která nepracuje, a dvě děti. Bydlíme v jeskyni, koberce ani nábytek nevlastníme. Prací prostředky a mýdlo nekupujeme, protože pereme v potoce. Za vodu, plyn a elektrickou energii neplatíme, protože nic takového nemáme. Obuv a oděvy nekupujeme, zhotovujeme si je doma sami z jeleních kůží. Na příspěvky do odborů mi nezbývá. Na dovolenou nejezdíme, do divadla a do kina nechodíme. Přesto náš denní rozpočet vypadá takto:
Snídaně -3 rohlíky a voda z potoka 3,60 Kč
Přesnídávka -3 rohlíky a voda z potoka 3,60 Kč
Oběd -v bufetu polévku za 9,80 a guláš za 34,90 44,70 Kč
Svačina -3 rohlíky a voda z potoka 3,60 Kč
Večeře -v bufetu polévku a guláš 44,70 Kč
————————————————————————————————————
Celkem 100,20 Kč
Na osobu na den 100,20 Kč
Na 4 osoby na den 400,80 Kč
4 osoby na měsíc 12.024,- Kč
V měsíci , který má 31 dnů se jeden den postíme. V měsíci, který má méně než 30 dní ušetříme a tuto částku věnujeme nadaci, která podporuje bydlení našich rómských spoluobčanů.
Za zvýšení platu co nejsrdečněji děkuji,
Občan Josef Procházka
Odpověď Ministra financí Kalouska,
Vážený občane Procházko,
Vaše žádost byla přezkoumána na našem Ministerstvu financí a závěry šetření jsou následující:
Na noc se není třeba přecpávat, stačí Vám 3 rohlíky a voda z potoka. Měsíčně tím ušetříte celých 4932,- Kč. Vzhledem k současně probíhající restrukturalizaci našeho finančnictví, hledání finančních rezerv a jiných náhrad za rozkradenou republiku Vám o tuto částku snižujeme Vaši měsíční mzdu.
S pozdravem Kalousek
Ministr financí ČR

…a nejhorší na tom je, že by to klidně mohla být pravda.

14 komentáře “Brutální realita aneb dopis z jeskyně

  1. Jo jo… A bude hůř…

    Jinak moje nasranost na tento stát a vládu došel tak daleko, že jsem začal provozovat nový blog:
    http://obcanska-neposlusnost.blog.cz/

    Tím bych rád nabídnul případným zájemcům uveřejnění jejich článků, které budou tématicky shodné s jeho dosavadním obsahem )samozřejmě preferuji ty, kdož již mají o tomto trochu přehled)…

  2. Toto som už čítal… kedysi dávno. Nepovažujem to preto za niečo pravdivé (k internetu mám svoj osobný názor, je tu až nadmerne blbostí)… ale na zamyslenie je to fajn.

  3. Výstižné a smutné, když si člověk uvědomí, že ve městě se dnes už ani zdarma nevymočíte a bydlení v lese už taky není zadarmo, pořád potřebujete jíst a teplo.

  4. taková bolševická fantasmagorie, taková rodina dostatne na přídavcích více než je její příjem, to kolovalo za blševika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.