Ať to není pravda!!!

Tohle jsem dnes objevila na netu…prosím, řekněte mi někdo, že to není pravda!

co dokáží konzervanty
Můj rychlý překlad:
Chceš jídlo s tímhle? Síla konzervantů…
Najdi rozdíl – Happy Meal 6.března loňského roku….  …a vypadá téměř stejně lákavě přesně o 12 měsíců později
Hotová žemle: obohacená mouka, voda, obilný výtažek s vysokým obsahem fruktózy, cukr, kvasnice, sójový olej a/nebo hydrogenovaný sójový olej; obsahuje méně než 2% z následujícíh: sůl, síran vápenatý(!), uhličitan vápenatý(!), pšeničný lepek, síran amonný(!), chlorid amonný(!) , přísady do těsta (stearoyl lactylate sodný, ???, kyselina askorbová, azodicarbonamid, mono a diglyceridy, etoxylované monoglyceridy, monocalcium fosfát, enzymy, guarová guma (???), peroxid vápenatý (!), sójová mouka, propionát vápenatý, propionát sodný (konzervanty), lecitin
Hranolky: brambory, rostlinný olej (řepkový olej, hydrogenovaný sójový olej, přírodní hovězí aroma (pozn: proč je v hranolkách???), kyselina citronová, hroznový cukr (???), kyselina pyrofosforová-sodná, sůl, dimethyl-polysiloxan (přidávaný jako protipěnící přísada
Hovězí maso: 100% přírodní hovězí (???:D:D:D – mám pocit, že takhle rok staré maso nevypadá…)
Není to ani týden, co jsem psala článek o „éčkách“ v potravinách s názvem „Víme co jíme?“ a dnes narazím na takový obrázek. Modlím se k bohům, aby to byl nějaký fake, protože jestli jídlo po roce, co se někde válí vypadá pořád skoro stejně, jako když ho někdo dal na talíř, tak musí být něco ZATRACENĚ špatně…

33 komentáře “Ať to není pravda!!!

 1. Já bych řekla, že pokud to bylo uskladněné na nějakém suchém místě, bez přístupu plísní, klidně to takle vypadat může…ještě že takové lahůdky nejím…

 2. Ano, je to špatně, mekáč je špatně, fast foody jsou špatně, lidi, co nemají čas jíst, by si ho měli udělat, protože pak jim je nejspíš taky špatně. Nebo bude.
  Buďto si mekáč dělá reklamu, jak jsou ultramegadémonsky kvalitní, nebo se někdo snaží říct, že jídlo, cot am dostaneš, se mohlo někde válet…nějakou dobu.
  Tak či tak, nejim tam a ani nebudu.

 3. čéče, mě zatím hambáče z mekáče plesniví jedna radost (ehmzapomenutýbigmacehm), takže by to muselo být uskladněné v kontrolovaném prostředí, jak píše kriza. Ale v takovém prostředí by ti stejně dopadl i kus obyčejného doma pečeného chleba bez konzervantů…

  Jestli to chceš fakt vědět, obětuj dvacku, kup hamburger a zkoumej. Uvidíš sama, ne? Jíst ho nemusíš, jenom na něj sem tam kouknout…

 4. Jojo, super. A to ještě připomínám, že nedávno bylo ve zprávách, že se v MC Donaldu objevil v hambáčích kokain O_O – No na co to asi je… lidé jsou pak na tom zavíslí a pořád to chodí kupovat, takže jsou to v podstatě narkomani. A ještě jsou tluští, mají jebáky, ale přestat tam chodit je ani nenapadne. Domácí strava forever.
  A na sóju bacha, to je jediná rostlina, která v přírodě není pro člověka, tedy je výjimka z pravidla. Sója je odpad, který vůbec v lidském těle nemá co dělat a nám to naopak prezentují jako super ultra mega bomba, když jste vegetariáni. – Nevěřte tomu a sóji se naopak vyhýbejte, vaše zdraví vám poděkuje.
  Ale co dělá v hranolkách hovězí aroma taky nevím.. možná aby se to víc hodilo k masu? 😀 Třeba do toho melou potkany, já už bych se ničemu nedivila.

 5. Já to nejím, protože mi to subjektivně naprosto nechutná. Já myslím, že bychom měli víc používat selský rozum. Cpát se fast foodem prostě není zdravý, protože je to sladký a smažený. I kdyby v tom žádný éčka nebyly. A jestli jsou nějaký chemikálie i v mrkvi, tak ale ta je furt zdraví prospěšnější. Takže bych nešťourala v tom, kde je kolik éček. Taky úplně od věci není stará známá otřepaná ráda "nekouřit, nechlastat, hýbat se".

 6. Ty zlý éčka určitě nemůžou za všechny civilizační nemoci světa. Pořád imho můžeme velkou část ovlivnit sami. Místo hranolků si dát salát může každej, nekouřit a začít sportovat rovněž není nemožný. A určitě ten rozdíl poznat bude.

 7. [11]: To je pravda, nezdravé to je 😀 Jednou mi někdo donesl dvojitý sýrový a že jako je to nejlepší na světě. Páni, já se na to podívala, vůbec mě to nelákalo, jednou jsem si kousla, to maso vevnitř bylo tak strašně odporný s takovou divnou pachutí. Nechápala jsem to. O_O Jak mu to může chutnat? Ale to víš, když někdo jí sračky celý život, tak už kvalitu od šrotu nerozezná. Mám to z vlastní zkušenosti. Dřív by mě ani nenapadlo chutí rozeznávat kvalitu vody, dneska to umím. Fakt to jde cítit.

 8. V tom jsou takové sračky, že na to ani plíseň neleze! Stejně tak jako kupovaný puding, který jsme dostali ve škole na začátku roku a který zůstal zavřený ve spolužákovém pytlíku na přezůvky. Když ho asi před týdnem vytáhl, nebyl na něm ani ždibek plísně. Holt věci prošpikované konzervatnty sice vydrží, ale o to méně jsou zdravé (spíš vůbec).

 9. No jo no…to je věc názoru zase. Emulgátory na jednu stranu jsou potřeba a jsou do jisté míry škodlivé (a potraviny vydrží déle)…ale na straně druhé kdyby ta takzvaná "éčka" v potravinách nebyla, tak by lidé nemohli si kdykoliv pohodlně cokoliv koupit. Prostě já to chápu že jste nespokojení s "éčkama" ale je to věc bez které by lidstvo bylo jako "zpomalené".

 10. U Meka si dam maximálně jednou za uherák McFlurry zmrzlinu, takže mě to netrápí..

  [15]: No já bych byla teda radši za jednotvárnější stravu bez jedů, nevím jak ty 😀 Luky má zase duševní průjem..

 11. Ještě že se tímhle nestravuju, ani bych se nedivila, kdyby to fake nebyl:) Ale i tak se mi to zdá málo pravděpodobné, nepochybně záleží na místě, kde se to skladuje.

 12. Jestli to takle vydrží, to nevím, ale ty chemikálie vevnitř jsou a v dost hrozným množství. Proto do mekáče chodím opravdu jen z donucení a dávám si jen zelený čaj.
  A jestli máš ráda přírodu a víly a romantiku, zvu tě ke čtení romantické e-knihy pro dívky o Marině, která musela do vílího gymnázia.
  Čte se na pokráčko od jedničky až do 35.

 13. Jáááj, tak to zkusím pohledat jeden odkaz, ten se ti bude líbit. Ono to tak fakt je. Nevím, jestli po roce, ale po měsíci hranolky s mekáče jsou furt stejný. Teda taky nevím, jestli to není kec, ale jestli to najdu, mrkni na to sama.doufám, že mě někdo nepředběhl, ještě jsem komenty nečetla. Jdu hledat na youtube 🙂

 14. Mnoo, já sice vím, že Mekáč je hnus a tak, ale jednou za čas to ublížit nemůže. Já vnímám Mekáč jako atrakci. Když přijedu na místo, kde se vyskytuje, okamžitě se tam rozběhnu a za nekřesťanské prachy si tam něco koupím. Prostě musím, málokdy na mekáč narazím, většinou ani nevím, že tam někde je, ale když ho zmerčím, v minutě slintám ve frontě. Mají tam mazanou zmrzlinu a v tý teda nevím, co je, že je tak dobrá, ale třeba hranolky nebo burgery nejím nikde žádné, protože mi nechutnají. BTW jednou jsem v Paříži nutně potřebovala na záchod a zrovna tam byl nějaký mekáč, tak jsem si řekla, že tam zaběhnu. Vlítnu tam a všude samí černoši, prostě jenom černoši, ani stopa po nějaké bledé tváři. Jejich pohled mě pronásleduje dodnes. Asi je nenapadlo, že by tam nějakou bleduli napadlo vkročit, když ví, o jakou klientelu se jedná. Tak to jsem fakt nevěděla a bylo mi fakt trapně. Ale stejně jsem si řekla, že ten hajzlík omrknu. Těžké opancéřované dveře s nápisem WC, které se odemykaly kódem, mi daly jasně najevo, že z tohodle mraku pršet nebude. (Maximálně tak z mých gatěk). No, tak jsem se opravdu velice nenápadně (jediná bledule mezi asi tuctem černých dvoumetrových nabušenců), abych konečně unikla těm jejich výhružně zírajícím bulvám. Už ani nevím, kam jsem se tehdy vyčurala, ale v black-mekáči teda určitě ne.

 15. [16]: Duševní průjem XD tak tomu musím normálně zatleskat a zrovna se omluvím za to nechutné množství komentářů, co jsem tu za tak krátký čas nasázela. Dneska mám psavou náladu, zamořuju úplně všechny blogy, na které mám přístup. Ti budou rádi, až budou jezdit hodinu kolečkem. 😀

 16. slyšela jsi o tom, že když dáš margarín, ramu nebo něco jiného někam, kde je vlho, aby to zplesnivělo, tak se s tím nic nestane? Ani plíseň, ani bakterie na to nejde – jak to má pak zpracovat naše tělo?

 17. Děcka, můžu vám říct, že jsem byla v rachotě v Mekáči a můžu vám potvrdit, že jídlo se tam "dělá" normálně a nezávadně, neb ho i nadále baštím.  
  V klidu děcka 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.