Útěk do lesů

Čím víc venku mrzne a v ulicích se válí hnědá sněhová břečka, tím víc si v mysli tvořím obrazy prosluněných lesů a spadaným jehličím pokrytých cest. Pojďte snít se mnou…
Měkký mech a vlhká vůně lesní půdy…cítíte to také?

***
Nádherná krajina, ze které dýchá léto…ale ty elektrické dráty mě bolí!
***
Světlo co prosvítá mezi stromy je jako brána do jiného světa, světa snů…
***
Jako z omalovánky pro skřítčí děti:)
***
Měkká a voňavá poezie zeleně
***
Ale les skrývá i chmurná tajemství
***
Lesní chrám, posvátná bázeň, hlavy skloněné do kapradí…pocit tak silný,
až se mi nervozitou chvějí ruce a toužím vstoupit do obrazu…
***
Kam zavedeš nohy poutníka, cestičko?
***
Pára stoupá ze snových lesů, kam lidská noha nikdy nevstoupí…
***
Rozechvělá, snící, toužící…to jsou mé pocity, po shlédnutí všech těchto obrázků a fotografií.
V duši jaro, za oknem sníh.
Toužím!

14 komentáře “Útěk do lesů

 1. Sice mám ráda zimu, ale přesně v tomdle mám ráda léto. Navíc  o prázdninách si může běhat člověk po lese celý den a nikomu to nevadí (aspoň u mě si zatím nikdo nestěžoval).

 2. Než jako kontrast k zimě mi tyhle fotky kontrastují spíš s předchozím článkem. Ta jednoduchost. Příroda je, aby byla a vše je vymyšleno dokonale. Moc hezký obrázky.

 3. Souhlasím s Andy, já jakožto milolvník zimy, se těším na Jaro a Léto jen kvůli lesu…konečně tam zase budu moci utíkat, kdy se mi zachce…nikdo mě nenajde a nikdo mě nevyruší (nepočítaje zvířata)…sednu si na můj oblíbený strom, budu pohupovat nohou, pes bude lítat po okolí, po chvíli se unaví a lehne si pod onen strom a já se zaštu, zapíšu a nebo začnu potichu pobrukovat (tak aby ten můj krákoravý zvuk nikdo neslyšel xD) jé…jsi mě tedy navnadila…. musím se jít kouknout z okna a zchladit si hlavu 😉

 4. Já do lesů chodím ráda bez ohledu na roční období 🙂 Ba naopak kolikrát má pro mě les větší kouzlo v zimě a na podzim,než-li v létě….Mám ráda pohled na holé stromy bez listí…nebo stromy obalené barvami 🙂 Tím neříkám,že zelené stromy na jaře a v létě nemám ráda,pouze poukazuji na to,že i v zimě je les nádherný 🙂 Jen pro to ticho,klid….

 5. Já les v zimě nemám ráda z jednoho prostého důvodu – je mi kosa:) co má člověk z krásy když se klepe zimou, mrzne mu obličej a prsty i přes trojitou ochrannou vrstvu:) proto umírám touhou po jaru a létu:)

 6. ja se nemusim tesit na jaro a leto, protoze mam les za barakem 😀 navic zimu miluju ze vseho nejvic, kouknu z okna na velky bily prostor, zasnezene stromy a hory, k tomu jeste kdyz mrzne tak ma nebe krasnou modrou barvu (ktera je po listove zelene moje nejoblibenejsi). Hory v zime bych za nic nemenila, jednou se odstehuju do Dolomit 😀

 7. Téměř slintám… 🙂

  A rozhodně se těším na léto…

  Dodala jsi mi inspiraci.

  Jinak co se týče fota č.2, když už si s tím někdo dal práci (a upravené to je stopro) tak ty dráty fakt mohl odretušovat.

 8. Já zbožňuju letní období taktéž! Nejen kvůli krásným lesům:) v létě se dá pobývat venku celý den, kdekoli, protože je teplo.. den je navíc delší, což má na moji náladu i výkonnost obecně nehorázně příznívý vliv.

  Les je také jedním z míst, kam ráda zajdu v horkých dnech. Nejradši mám drobne lesní potůčky plné těch hladkých oblázků, zurčící vody… malé peřejky.. takže obrazem č. 1 je jasnym favoritem!!

 9. Teda, takovejhle blog jsem ještě neviděla…
  Připadá mi jako portál do Snového světa pocitů, snů a myšlenek…
  jsem kočkodlak a k lesům mě to táhne odjakživa, nádhera!!!

 10. Bonjour,

  Où as tu fait ces photos? Dans quelle forêt?
  …………………………………
  Komentovat

  Kde jsi to udělal tyhle fotky? Co les?

 11. Bonjour,

  Où as tu fait ces photos? Dans quelle forêt?
  …………………………………
  Komentovat

  Kde jsi to udělal tyhle fotky? Co les?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.