Měsíc velký, největší

Už je to nějakou dobu, co byl úplněk a Lum zjistila, že sem zapomněla přidat jeden odkaz, který ji moc zaujal. Kromě toho, že jsem jak vyjevená koukala na ten velikánský úplněk, který byl před týdnem vidět na obloze, jsem taky googlila nějaké pěkné fotky z této výjimečné události.
Výjimečné proto, že měsíc se dostal nejblíže k naší planetě za posledních 18 let. To se v polovině března stává vždy, ale letos to byl vážně mazec, protože na den největšího přiblížení připadl úplněk.
Mimochodem – střední vzdálenost Měsíce od Země je zrhuba 384 000 kilometrů, ale 19.března se náš satelit přiblížil na 350 000 km, tedy se posunul asi o 30 000 kilometrů, což už na něm bylo patrné.
Ale tohle všechno píšu jen proto, abych upozornila na zajímavou galerii fotek tohoto nádherného úkazu, kterou najdete zde. Vážně to stojí za to.
Koukali jste? Líbilo se? Máte fotky? Podělte se:)

8 komentáře “Měsíc velký, největší

  1. Jela jsem autem z výletu… seděla jsem na zadním sedadle dobrých 45 minut s obličejem u okýnka… sledovala jsem, jak vychází – celý oranžový – jak září na obloze… když jsme přijeli domů a já vystoupila z auta, kouknu na měsíc – mezi paneláky byl vžycky takový prcek, teď byl kolos… ohromný dojem.

  2. Svítilo to jak poloviční Slunce, fakt působivé. Ale ještě víc jsem koukal, když jsem poprvé zjistil, že je položený na zádech a místo našeho "C" máme kolíbku. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.