Ach, jak jsme malincí…

sopka
Příroda je mocná čarodějka. A když se rozhodne vyvolat svá kouzla, člověk stáhne ocas a utíká, co nejdál může. Ačkoli si pořád hrajeme na velké pány tvorstva, stačí jen maličko a jsme zase tam, kde jsme byli před desetitisíci lety – skrčeni v jeskyni s ustrašeným výrazem.
A naše Matka Příroda se nám to neustále snaží připomínat, abychom na to náhodou ve své zpupnosti a pýše nezapomněli.
Mě to připomněla včera večer, kdy jsem si listovala klubem Galerie šíleností na diskuzním serveru hofyland. Mezi šílenostmi tam totiž nenajdete jen vtipné obrázky, ale i zajímavé věci, nad kterými občas zůstane rozum (i srdce) stát. A mezi takové fotky patří i to, co najdete pod perexem.
Když se na to dívám, cítím se vskutku malinká…a co vy?

sopka
Nevím, co je to za sopku (poradí někdo?), ale když jsem viděla tuhle fotku, zatajil se mi dech.
Je to fascinující, krásné a přitom smrtelně nebezpečné. Na první pohled jen malý ostrůvek, vyčnívající z mořských hlubin, na druhou stranu nezměrnou silou disponující vulkán, který kdykoli může nemilosrdně ukazovat lidem, že oni tady nevládnou.
***
krystalová jeskyně
Tady vám taky bohužel neřeknu, kde se tahle krystalová jeskyně nachází, dost možná je to jen fotomontáž. Ale ať je to jak chce, ten pohled mezi obří krystaly je úžasný. Je to jako se nacházet v čarovné jeskyni, kterou vytvořila síla mnohem mocnější, než jakou kdy ovládneme my.
***
bouře
Pokud by první fotografie (sopka), zpodobňovala živel ohně a druhá (jeskyně) živel země, pak tahle nám jednoznačně ukazuje sílu vzduchu. Nevím, kdy a kde se rozpoutala takováhle bouře, ale určitě musela stát za to, ve všech smyslech tohoto slovního spojení.
Je krásná a děsivá zároveň a opět se člověk musí sklonit před velikostí Přírody, jež ji stvořila.
***
padající sníh
A abychom nezapomněli na živel vody, podívejte se na tento gifáč. Na něco podobného nemusíte navštěvovat bohové vědí jak vzdálené kraje, bohatě vám stačí jít se projít v zimě po českých ulicích. I tady má příroda pořád ještě navrch…
Čtyři živly, čtyři ukázky moci. A kde jsi ty, človíčku?:)

8 komentáře “Ach, jak jsme malincí…

  1. Já říkám furt, že jednou na tu naši "fanatickou vědu, fanatický náboženství a pseudohumanisty" jednou dojedem, až se Přírodě zvedne pajšl. Což v jejím případě znamená apokalypsu 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.