Zjevení duchů a videokazeta

Pokud čekáte článek s videi duchařských zjevení, čekáte marně. Proč tedy ten zavádějící název? Jednoduše a prostě budu srovnávat duchy a zápis na magnetickém pásku videokazety. Na první pohled spolu tyto věci naprosto nesouvisí, ale snad vás brzy přesvědčím, že to tak docela není.

Jak funguje videokazeta je snad známo i úplnému laikovi – pomocí elektromagnetického výboje se na magnetický pásek zaznamená zvuk a obraz, který pak lze na vhodném přístroji opětovně přehrát. Určitý okamžik (většinou je to film, seriál ale i domácí oslava narozenin) se tak uchová v čase a prostoru, nedojde-li k poškození pásky, v podstatě navěky.
Jak to souvisí s duchy? Velmi. Duchové jsou obecně přijímání jako duše zemřelých, ale to odporuje všem známým náboženstvím – duše se po smrti odebere do nehmotného světa, do nebe, do dalšího života atd. Ateisté zase nevěří v existenci duše a tudíž i podle ateistického pohledu je to nesmysl. Proč tedy vídáme přízračné postavy a to zejména na místech, kde se stala nějaká tragická událost?
Je to otisk emoce, která v tu chvíli člověka ovládala a uchovala se ve zdech, nábytku či v podlaze toho místa, kde ony emoce prožil – podobně jako se na magnetický pásek zaznamená film.
Duch se zámku Hampton Court v Anglii – natočen bezpečtnostní kamerou
před dvěma lety. Pravděpodobně se jedná o opakovacího ducha(viz níže)Přijmeme-li fakt, že myšlenka je druh energie (což se dá vyvodit i z fyziky a podrobněji se touto myšlenkou se zabývám třeba v tomto článku), pak je logické, že silná emoce, silné myšlenkové přepětí, může vytvořit silný energetický výboj. Ten pak zůstane zaznamenán ve stěnách onoho myšlenkového „zkratu“ a jako donekonečna se opakující film se pak přehrává. Proč ale duchy vidí jen někdo? Kazetu si také nepřehrajete na DVD přehrávači, stejně tak racionálně založený člověk není naladěný na energetickou vlnu „přehrávače ducha“. Tento obraz spustí pouze citlivější, senzibilnější osoba.
Stejně tak vymítání duchů nebo jejich vysvobozování můžeme přirovnat k vymazání pásky. Obraz ducha sám nemá téměř žádnou inteligenci, je schopen dělat jen to, co mu bylo vtisknuto, takže pořád dokola prochází zdí nebo chodí po chodbách. Vymítač, exorcista nebo jen citlivý člověk pak pochopí proč duch oním místem prochází a pomocí rituálu nebo své vlastní myšlenkové energie jej může „vypnout“.
A v jakých případech se může energie člověka uchovat?
Tragická smrt – velmi častý případ, člověk, který na určitém místě zemře násilnou nebo tragickou smrtí (nehoda, zazděné jeptišky apod.) svou bolest při umírání otiskne do místa smrti a tento obraz pak tvoří truchlivé duchy, často kvílící bolestí. U zazděných a ztracených lidí, kteří ještě nejsou pohřbeni, člověk nejspíš před smrtí vyslal naléhavou myšlenku aby jej našli a zbytková energie této myšlenky pak bloudí okolo těla a s jeho nalezením a pohřbením do země ztratí svůj úkol. Do této kategorie patří i utíkající duchové, tedy lidé, kteří byli před smrtí pronásledováni a svůj strach z dopadení promítli do toho místa.
Opakování činnosti – také dost častý případ, jsou lidé, kteří ve zdech určitého domu strávili mnoho let a dělali tytéž činnosti – seděli v křesle, četli knihu, dívali se z okna apod. Opakováním určité činnosti vznikla taková rutina, že i po smrti se stejnými místy prochází obraz člověka. Obraz, duch, netuší, že je mrtvý a dál opakuje tytéž činnosti v určitou denní dobu, netuše, že tím děsí živé obyvatele domu. Tito duchové se těžko „vymítají“, protože obraz vzniklý zaběhlou rutinou nijak netrpí a je ve svém opakování ve své omezené inteligenci šťastný.
Vzpomínka – tito duchové se zjevují na hřbitovech, není to však duše zemřelého jak se traduje, ale vzpomínka, kterou k jeho hrobu neustále nosí pozůstalí. Pokud na něj myslí často a usilovně, může se vytvořit obraz jejich myšlenky – obraz smutný, šedivý, velmi tragicky vypadající, protože do něj truchlící promítne svůj smutek a přízrak pak děsí návštěvníky hřbitova. Tyto obrazy jsou bez jakékoli vlastní inteligence, jen jako oživlé fotky, promítnuté k místu hrobu a dají se lehce odehnat.
V případě tragické smrti se pocit člověka uchová v místě smrti a my pak vidáme jeho „ducha“
Existuje ještě mnoho případů duchů, ale to už nejsou obrazy zemřelých, ale astrální démoni z nízkých sfér, které přivolal někdo buď nevědomky (citliví lidé nebo děti ve snu), náhodou (usilovné přání, vyvolávání duchů) nebo schválně (pomsta). K těmto případům patří poltergeisti, většina mluvících nebo škodících duchů a vlastně všechna zjevení, která se nějak projevují do hmotného světa a vykazují inteligenci – což obraz lidské duše prostě nemůže.
Na tyto „duchy“ se podíváme v některém dalším článku a přidám i návod, jak se takovým zjevením bránit (což je obtížné) a jak se jim vyhnout (což je nejrozumnější). Právě astrální démoni jsou důvodem, proč se vyhýbám vyvolávání duchů – Božena Němcová nebo můj pradědeček už jsou dávno v říši mrtvých nebo nové inkarnaci a těžko přijdou na návštěvu k nám do obýváku. Ale kdo určitě přijde jsou astrální démoni, kteří se v nehmotném světě pěkně nudí a těší se, jaký ve světě hmoty udělají čurbes.
Ale jak jsem řekla – o tom až příště:)
Podobné články:
duchové, přízraky a démoni (strašidelná videa)

7 komentáře “Zjevení duchů a videokazeta

  1. Super, přesně tyhle články nemám ráda. Až děsivým způsobem to všechno dává smysl a jak mám pak, sakra, v noci chodit na záchod! 🙂

  2. Ako samozrejme nepoučitelný človek,zase som si prečítala takýto článok a zse budem viet večer na každom kroku ducha…Mám taký blbý pocit,že sm už dávno nevidela mojho mrtveho spolužiaka 🙁 ks,som blbá,už to fakt nebduem čítat…:D

  3. Dřív jsem na duchy taky věřila, ale nedávno jsem s kamarádkou zkoušela vyvolávat a od té doby už nevěřím 🙂

    Samotná seance sice probíhala dost strašidelně, ale myslím, že za to mohl jen můj strach.. Duchovi jsem řekla, ať s námi komunikuje změnami plamene svíčky a ona zhasla.. 🙂 Ale vím, že když jsem ji zapalovala tak měla zkroucený knot. Potom jsem se začala hrozně třást a vyletěla mi teplota, tak jsme toho nechaly, ale sugesce je mocná čarodějka, myslím, že za to mohl jen strach.. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.