Jak Lúmennka viděla UFO

Možná si vzpomenete, jak jsem psala o svém prvním pozorování UFO – tehdy jsme seděli s Finnem na balkóně a na nočním nebi se objevilo záhadné světlo (více v tomhle článku).
Tohle ovšem nebylo moje jediné setkání s neidentifikovatelným létajícím objektem, další pozorování se odehrálo letos na jaře a bylo ještě záhadnější. Proč jsem o tom nenapsala dřív? Těžko říci – tehdy jsem byla v lázních, Mamut v superstár a bylo milion jiných zážitků, takže jsem na vylíčení setkání s ufem úplně zapomněla. Ale dnes jsme jeli po dálnici stejným místem, kde jsem ho viděla a všechno se mi vybavilo jako by to bylo včera…

Tehdy jsme taky jeli po dálnici z Brna do Prostějova, bylo to někdy v březnu nebo únoru, pole byla holá, hnědá, se zbytky sněhu a obloha jasně modrá s velkými naducanými mraky. Jela jsem v autě s tátou a jeho kolegou z práce, seděla jsem vzadu a nudila se a tak jsem koukala z okna na nebe a sledovala, jak jedeme a mraky se mění a necháváme je za sebou.
Někde za Vyškovem mě zaujala podivná věc, nejdřív jsem si myslela, že mám šmouhu na brýlích nebo že je špinavé sklo, ale sklo i brýle jsem otřela a koukla se pro jistotu i z jiných úhlů, ale ta věc tam byla pořád.
Před jedním z mraků se vznášela stříbrná koule!
Byla jsem úplně v šoku a první, co mě napadlo, bylo vytáhnout mobil a všechno to nafotit. Jenomže jsem měla mobil v batohu, který jsem dala do kufru – a prosit tátu zaměstnaného řízením (a k tomu všemu skeptika jako prase), aby mi půjčil mobil na focení, že vidím ufo mi nepřišlo jako zrovna dobrý nápad.
Tak jsem jen koukala a snažila se zapamatovat si co nejvíce detailů. Ale co si chcete zapamatovat na stříbrné kouli? Byla o dost menší než mrak, asi tak velká, jako když po obloze letí letadlo, ale ne vysoko, jako malá tečka, ale nějaký menší letoun, co letí níž nad zemí. Vznášela se před mrakem na jediném místě, ani se nepohnula. Její povrch se leskl ve slunečních paprscích a já se pořád přesvědčovala, že se mi to nezdá.
Jak jsme jeli dál, přiblížila se terénní vlna, která na okamžik zakryla výhled na pole a mraky nad nimi a koule se mi ztratila z dohledu. Přesně jsem si ale pamatovala místo, kde „visela“ a tvar mraku, před kterým jsem ji viděla, takže jsem čekala, že jen co vyjedeme zpoza náspu, zase na ni budu moct brejlit a koumat nad tím, co je zač.
Když se mi otevřel výhled na krajinu, našla jsem si přesně mráček a místo, kde by se „moje“ ufo mělo vznášet a…ono bylo pryč. Výhled jsem ztratila jen na pár sekund a po stříbrném objektu nebylo na obloze ani památky. Rozhlížela jsem se jako divá, ale nikde nic. Ufo zmizelo a mě zůstal podivný pocit u žaludku.
Doteď nevím, jestli se mi to nezdálo – ale jak se vám za bílého dne může zdát, že vidíte na obloze stříbrnou kouli, kterou upřeně pozorujete ze všech možných úhlů několik minut? Jediné vysvětlení je, že jsem opravdu viděla nějaký létající stroj neznámého původu. Kde se vzal na dědinami a poli za Vyškovem, to ale netuším.
Na internetu jsem našla obrázek, který vypadá téměř stejně, jako objekt,
který jsem viděla – aspoň budete mít představu:
Zažili jste něco podobného? A nebo máte pro můj zážitek nějaké vysvětlení? Diskutujte!

14 komentáře “Jak Lúmennka viděla UFO

 1. Dostávám chutě, pojď se mnou miláčku, do koupelny zvu Tě… Otevři ústa, mírně si poklekni, přimhuř si oči, naposled nadechni. Nástroj je navlhlý, zdá se být připraven, zvláštně je upraven. Krátkými pohyby, dovnitř a ven, uvolni krk, je to jak sen. Lepkavou hmotou plní se hrdlo, radši to vyplivni, Ty moje trdlo. Opláchnu nástroj, otřu si hubu, taky Tě vzrušuje laska a pravda od fasistickeho zlocince vaclavahavla a čištění zubů ,,,,,,,,,,,,,,,http://hedvicek.blog.cz/1103/co-jste-si-vycinkali

  vaclavhavel a jeho 21lete fasisticke orgie udelalo s ceskeho naroda bezprizorni slepice
  Prosím šiřte toto všemi kanály

  TOTALNI
  CENSURA   Děkujeme
  Hledam obcany kterym vaclavhavel s polistopadovyma fasistickyma zlocincema rozkradli majetky
  cesky president to je dnes fasistiky zlodej a lhar aby se udrzel i moci jako kaddafi stane se s neho zitra masovy vrah tito fasisticky cirkusaci kteri v dnesni dobe zongluji mezi opratkou a nakradenym blahobytem dobrovolne od koryta neodlezou a člověka s lidskými vlastnosti mezi sebe nepusti ,
  To je správna prdel   dělat si s českého národa prdel
  pouze 21 let vás krmime zvratky a vykali komunistickeho kolaboranta vaclavahavla
  ato jeprdel jsi s vás dělat prdel
  rozkradli jsme co sedalo  státni a privátni majetky a pro vase deti zbyli jen havlovi vykali a zvratky
  ato jeprdel jsi vás dělat prdel    ani jeden komunisticky vrah nebyl
  potrestán za vraždy bezbraných dětí to je správna prdel si s vás dělat
  prdel za pár let po havloví revoluci se s komunistických vrahu
  milijardari  stali to je spravná prdel
  zadlužili jsme vas jen tak malinko a pro prdel aby vase bezbrane
  deticky  meli s toho  taky nejakou prdel ato jeprdel kolik primitivnich  kasparu s IQ jako ma ex prezident vaclavhavel nechape ze si delame zvas prdel,,

  a ta revoluce s vaclavemhavlem  to jsi komunisticky vrahové s vás
  udělali  jen tak  malou prdel ze zrádneho  primitivniho schizofreniho
  alkoholika jsme vám udělali prezidenta, filozova jen tak pro prdel českemu národu
  a tento neprimitivnějši filosov se boji ukázat veřejnosti i za
  neprůstřelnym sklem a za toto hrdinstvi má nejvysší státni vyznamenání
  a  doživotni presidentskou penzi to je správna  prdel jsi s vás dělat
  prdel!!!!
  zapoj se i ty do boje ze zlocincema co vladnou v nasi vlasti!!!!!smrt havlovskym kolaborantum,okupantum vyziva  jiridolejs zaruka demokracie v nasi zemi

 2. Jednou jsem pořídila fotky koní a na nich jsem v pozadí měla podivné předměty. S odstupem času se ale začínám přiklánět k názoru, že jsou to mouchy, nebo tak něco.
  Každopádně, v UFO z jedné strany věřím a z druhé ne. Vesmír je obrovský, tak proč by tam nemohl být jiný život? Ale jaktože se vyvinul rychleji než my? Opravdu se teoreticky dají uletět tak velké vzdálenosti dostatečně rychle, nebo jsou "mimozemšťané" na palube vesmírné lodi nesmrtelní?
  Na druhou stranu, Vesmír je malý a lidí je všude plno…

 3. Věc jako ufo je dost složitá věc. Jsou lidé, kteří vidí marťany v každé hvězdě, kterou do té doby neviděli. A ti, kteří ufo považují za jeden velký blábol, aby měli v hollywoodu co natáčet.
  Já se snažím držet tak nějak uprostřed. Nejsem jako moje matka, která každou večerní/noční procházku zírá 20 minut na oblohu a hledá své "kamarády". Ale jednouto je letadlo, co letí směrem od nás (proto se zdá, že stojí na jednom místě), pak to je prostě hvězda…a někdy i já uvažuju, jestli to je to bájné ufo.
  Každopádně, vždycky na ně mávám a oni nemaj tu slušnost mě pozdravit nazpátek. Takhle nevychovaní jsou! (vtip)

 4. Já je vidím často, i za dne, před lety jsem viděla z bezprostřední blízkosti veliký zlatý talíř přímo nad Hustopečma, tehdy se o tom ve městě i hodně mluvilo 🙂 V noci, zářil jako slunce, nádhera.

 5. a na mě ti emzáci furt se*ou.. :-S 😀

  a trocha toho skepticismu, aby se neřeklo: moh to bejt klidně meterologickej balón, ty sou taky stříbrný, kulatý, a zatímco ste byli za náspem, mohli ho stáhnout. ( a teď zas trochu proUFO názor, aby to bylo vyvážený ) i když tohle mi úplně reálný nepřijde. zaprvý by balón nestál na místě a zadruhý, tyhle balóny se pouští v jiný doby..

 6. tak ja ukoncim vase dohady a pre jestli existujou nebo ne…ANO, opravdu existujou a jsou i mezi nami…infiltrovali se mezi nas a my je dnes z nevedomosti nazyvame MUZI:D
  a ted aby to neznelo tak ironicky, opravdu si myslim, ze ve vesmiru nejsme sami, nadruhou stranu mi prijdou divne vsechny ty zvlastni objekty pozorovane na obloze..kdyby to byly bytosti z jineho koutu vesmiru, proc by si nas furt jen jezdili prohlizet? proc si neprijdou pokecat, proc nikdy nezaparkujou nebo neprileti aspon bliz? vzdycky jsou to pak jen rozmazane smouhy na fotkach ci videich porizene hodne mizernyma mobilama…no ale proc se dohadovat, pravda z toho stejne nevzejde a i kdyby, vsichni by si stejne dal verili tomu, cemu verit chcou

 7. Ahoj 🙂 No neviděla jsem přímo ufo, ale nedávno jsem se v kuchyni tady v Prostějově dožadovala po tmě pozornosti ledničky. A venku brutální oranžovej záblesk na obloze. Chvilku jsem se uklidňovala tím, že je to jen blesk, ale pokud jsem neviděla blbě, vážně to bylo ostře oranžový – možná trošku do červena…Tak nevím.

 8. ja som niečo podobného videla..bolo to však pred pár rokmi a čím viac času od toho zážitku prešlo tým menej som si istá čo som vlastne videla :/ viem, že Vtedy som si istá bola ale keď som to niekomu povedala všetci len hovorili a tlačili do mňa, že to ufo určite nebolo…že to bolo lietadlo alebo niečo také…

  každopádne, stalo sa to, keď som čakala na autobus…bol začiatok leta a na oblohe ani mráčka! 🙂 a ako som obrátila svoju pozornosť na oblohu zbadala som to…vyzeralo to veľmi podobne ako toto: http://www.google.sk/imgres?start=174&um=1&hl=sk&sa=N&biw=1600&bih=775&addh=36&tbm=isch&tbnid=hlmsVjXhYV1_sM:&imgrefurl=http://www.powerstrike.net/puzzles/solutions/rubiks_ufo.htm&docid=bk81F6Vz24wkpM&imgurl=http://www.powerstrike.net/puzzles/solutions/ufo.jpg&w=700&h=326&ei=oOkDUKrkBPH74QTN-t2VCA&zoom=1&iact=hc&vpx=1230&vpy=479&dur=742&hovh=153&hovw=329&tx=250&ty=63&sig=107927809193225476450&page=6&tbnh=136&tbnw=210&ndsp=37&ved=1t:429,r:13,s:174,i:46

  okolo toho nič nebolo a hýbalo sa to veľmi pomaly…fascinovaná som na to pozerala..potom však niekto v budove, ktorá bola za mnou treskol dverami a ja som sa tam prudko otočila..keď som sa znova pozrela na oblohu už tam nič nebolo…dodnes mi to nedáva zmysel..ako to mohlo tak rýchlo zmiznúť, keď sa to predtým hýbalo veľmi pomaly..

 9. Zajímavé. Zatím jsem nic ve dne snad ani neviděl. Říkám snad protože tím jedním si nejsem jist. Ale večer vídám často. Stačí mít otevřený oči. Vlastně mi to přijde normální i když občas jsem strach měl. Děkuji za tento článek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.