Odpovědi pro Pentire a maase (gothické oblečení a zbraně)

Před pár dny jsem slíbila, že zodpovím vaše dotazy, které jste mi zanechali v rubrice „vy se ptáte, já odpovídám“. Omlouvám se všem, že to tak dlouho trvalo, snad mi bude odpuštěno:)
Své otázky (mimochodem s pořadovými čísly 112 až 114) tam zanechali Pentire a maas.
Pojďme na to…

Pentire: Zdravím Lúmménko :-). Mám na tebe dotaz ohledně gothického oblečení.Nevím, kterým internetovým obchodům důvěřovat a kde dále shánět v přijatelných cenách.Ty jsi v tomhle oboru peci jen zkušená a tak prosím o radu 🙂
Ještě bych hcěla připojit – máš zkušenoti s objdnáváním ze stránky thegothiccatwalks.co.uk?
Lúmenn: Taky zdravím, prosím, prosím, jsem Lúmennka, dvě en, jedno m, dlouhé ú, krátké e:) Děkuji:)
Ohledně gothických hader ti poradím jednu věc – vykašli se na e-shopy a utíkej do sekáče, tam pořídíš vždycky nejlépe a hlavně nejlevněji a často tam najdeš mnohem originálnější módu než na e-shopech. Z goth shopů mám snad dvě, tři věci, jinak všechno, co jsem za svých „zloghotyckých“ časů nosila, jsem pořídila v second handech.
Pokud přece jen jinak nedáš, v žádném případě nedoporučuju Nosferatu, to je strašně předražené. Dobré je Mondobizarro, svého času bývalo nejlevnější, poměrně dobré zkušenosti mám i s RedRaven. Nějaké věci doma máme i z x-tra-xu, což je německý obchod, který se vyplatí jen pokud si něco objednáváš v hodně lidech, protože ceny mají nižší, ale poštovné je pořádná pálka.
Ten anglický obchod vlbec neznám, takže nemohu sloužit;)
maas: zdar a sílu milá děvo.. mému bystrému oku neuniklo, že meče a různé zbraně pochvaluješ.. nevíš snad, že zbraně budou vždy zbraně, ať jedná se o meč, kopí či samopal? všechny zbraně mají jedno synonymum společné – a to násilí. pochvaluješ si snad násilí?
Lúmenn: Taktéž tě zdravím:) Nemyslím si, že bych tu někde vyloženě pochvalovala meče, je tu o nich jediný článek a ten napsal můj bráška, takže se ohledně pochvalování zbraní spíš obracej na něj:) Na druou stranu je fakt, že meče jako zbraně obdivuji a považuji si jich. Když totiž lidé proti sobě ještě bojovali meči, bylo to o dost férovější. Vítězil prostě ten lepší a zdatnější šermíř, nebylo to jak dnes, kdy uděláš „ratata“ a nepřátelé padají jak šišky k zemi.
Násilí si nepochvaluji, ale myslím si, že lidstvo zdaleka není tak vyspělé, aby se násilí zřeklo. Proto ho potřebujeme, občas si dát přes hubu nebo si zašermovat dřevěnými meči nebo si aspoň zahrát nějakou krvavou střílečku – vybijeme své agresivní pudy na něčem neškodném, kdy neublížíme nikomu nevinnému. Násilí není dobrý způsob řešení problémů a konfliktů, ale kolikrát je lepší se porvat a pak jít na pivo, než intrikovat, nenávidět a nechat v nitru růst zlobu jako rakovinu. Jsme holt jen zvířátka s mozkem, máme své pudy a potřebujeme je někde vybít.
Lepší na kolbišti proti rovnocennému soku, s nímž si uštědříme pár škrábanců, než ve válce, kde střílíme do malých děcek.

3 komentáře “Odpovědi pro Pentire a maase (gothické oblečení a zbraně)

  1. Ja tiež nie som za násilie, ale zase meče, katany, dýky a podobné zbrane mám v obľube. Nemyslím si, že každý, komu sa páčia zbrane musí byť hneď násilník 😀  A rozhodne máš pravdu čo sa týka súbojov…zastreliť niekoho zvládne každý, slabý či silný…ale súboje mečom boli rozhodne férovejšie… 😀
    A k odpovedi prvej: sekáče rulez 😀 😀  Tiež mám svoje najlepšie kúsky práve so sekáča..pardon..ja mám takmer všetky svoje kusy oblečenia zo sekáča..a som viac než spokojná 🙂

  2. Jo, záleží jak kde s těma sekáčema, u nás mám jeden oblíbený, kde se dají najít pěkné věci – možná o něco dražší než jinde (ale pořád ještě podstatně levnější než v běžných obchodech), ale zato se tam dá najít hodně věcí, které jsou úplně jako nové. Něco hodícího se do gothic stylu se mi tam poštěstilo jen jednou (krásná černá krajková halenka), ale zato dost pěkných "normálních" věcí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.