Odpovědi pro Metalistku, Karnia, Therine a Gabru (vlasy, b5a, silová zvířata, MU)

Zase se nějak nahromadily dotazy v rubrice vy se ptáte, já odpovídám. Už jsem si říkala, že se stého dotazu nedočkám a navěky to zamrzne na osmadevadesátce a najednou prásk a je to tady. Pokořili jste stovku přátelé:) Od dubna roku 2009, kdy jsem tuhle dotazovou rubriku založila, jste si na mě tedy vymysleli už sto hodně šílených a méně šílených dotazů…mám se s tím spokojit a tento „dotazník“ uzavřít a nebo vás nechat, ať si role paparazziů a reportérů užíváte dál? 🙂
Ať už se rozmyslím jakkoli a ať už budete přihazovat své hlasy na jednu či na druhou stranu, dotazy s pořadovými čísly 96 až 100 bez odpovědi rozhodně nenechám;)

Metalistka: Zajímalo by mě, jaká je tvoje přirozená barva vlasů. 🙂
Lúmenn: Muhehe, hádej:P Ráda bych napsala, že zelená, ale bohužel:( Původně mi na hlavě raší vlasy barvy „slovanské myší hnědé“, jak to nazývám:) Prostě taková ta obyčejná, nevýrazná vyblutě hnědá barva:)
Karnius: Ahoj Lumenn, chtěl jsem ti svým jménem i jménem mých přátel poděkovat za to, že pracuješ na tomto blogu. Podle mě je to jeden z nejkvalitenějších blogů vůbec :). Jsme snílci a Larpaři. Tak jsem se chtěl zeptat jen tak by the way jestli se nechystáš s tvými přáteli na b5a 2011 :). Je trochu brzy se na to ptát, ale rádi by jsme se s vámi seznámili
Lúmenn: Děkuju moc za slova chvály:) Každý takový komentář potěší a dává sílu psát a pracovat na těhle stránkách:) Jinak předpokládám, že se držíš klasické larpařské terminologie, takže B5A je v Doksech a BPA v Krnově. Pokud ano, tak fakt zatím nevím, protože Střední Čechy jsou pro nás brňáko-moraváky docela daleko, ale už nás víc lidí na tuhle bitvu lanařilo, takže uvidíme, možná se tam objevíme:)
Therine: Ahoj Lúmenn, zajímalo by mě,jestli nevíš něco více o silových zvířatech.(Z obecného hlediska,ráda bych se o této tématice dozvěděla více,uvítám kdyby jsi věděla i třeba odkazy na nějaké stránky,kde bych mohla zjistit více)Hledala jsem na netu(asi špatně) a protože mě nic neuspokojilo,spoléhám na tebe 🙂
Lúmenn: O silových zvířatech píšu v tomhle článku na svém druhém webu, Poslu světla: http://poselsvetla.blog.cz/0911/sny-totemove-zvire-a-magicka-literatura-odpovedi-pro-lothaira-a-vegu-k. Pokud bys měla nějaké dotazy na podobná témata, tak je spíš zkus směřovat na tyto stránky:)
Gabra: Ahoj Lúmenn,
chtěl jsem se Tě zeptat, na některé věci ohledně studia na MU. Zajímalo by mě, jestli máte (psychologie) výuku v angličtině ? Nebo sociologie ??
Přijímací řízení u Tebe probíahlo jen v rodném jazyce nebo v anglickém ? (ústní zkoušky)
Zajímala by mě psychologie, ale byla bych ráda, jestli bys věděla něco o tom nevěděla i v sociologii ?
Děkuji 🙂
Lúmenn: Ano, je povinné absolvovat aspoň dva předměty v angličtině (nebo jiném cizím jazyce, ale v angličtině se jich vyučuje nejvíc) a mít zkoušky buď FCE nebo absolvovat předmět na fakultě, který odpovídá zhruba této úrovni. Jinak na MU nejsou ústní přijímací zkoušky, jen písemné a ty jsou samozřejmě v češtině a angličtina se u nich nezkouší vůbec. Při studiu se ti ale bude hodně hodit, odborné zdroje jsou převážně v angličtině a bez její znalosti se ti bude studovat hodně špatně. Tak je to aspoň na FSS na psychologii, ale pokud vím na sociologii nebo na FF to není o moc jiné. Bez angličtiny se prostě v odborném světě moc neobejdeš.

3 komentáře “Odpovědi pro Metalistku, Karnia, Therine a Gabru (vlasy, b5a, silová zvířata, MU)

  1. Doufám, že se tam kdyžtak potkáme. My ještě sami nevime jestli na 100% pojedeme člověk nikdy neví co se stane :). Jinak bych tě možná mohl potkat někdy v té nové čajovně v Brně jak jsi psala nedávno :). My jsme s přáteli sami morávaci takže není problém si některej vikend udělat z Olomoucka vylet do Brna 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.