Odpovědi pro Lili (škola) a Annaie (pudr)

Ještě než uteču na bitvu využiju volný večer k zodpovězení vašich dotazů. Už jsme u pořadového čísla 93, jsem zvědavá, kdo položí stý dotaz. A třeba mi jednou jebne a koupím si webku jako jedna nejmenovaná slečna a budete mít své otázky i s mým úchvatným přednesem. Jachachá, doufejte, že na tu web kameru nikdy nenašetřím:D
Tak a dost. Věnujme se dotazům:) Máte-li taky nějaké, snad už víte kam s nimi. A jestli to nevíte, pak nahoře na stránce je takkový nádherný zelený nápis „vy se ptáte, já odpovídám“. Tak na něj klikněte a dotazujte se jako o život:)

Lili: Ahoj Lúmennko,
možná už jsi tuhle informaci někde psala, to se omlouvám za svou chybu, ale chtěla jsem se zeptat z jakého důvodu jsi tehdy přerušila na rok studium, zda z těch zdravotních důvodů a jak na to třeba reagovali rodiče, že si dáš rok pauzu.
Děkuji
Lúmenn: Před dvěma lety jsem skončila studium žurnalistiky a divadelní vědy z několika důvodů a zdravotní mezi nimi nebyly, protože tehdy jsem (naštěstí) zrovna žádné velké zdravotní problémy neměla. Tehdy šlo hlavně o to, že mě moc nebavila ta divadelní věda, kterou jsem vlastně nikdy ani studovat nechtěla – dostala jsem se na jednooborovou žurnalistiku a až po příjimačkách nám řekli, že si musíme vybrat ještě druhý obor. A hlavně jsem hrozně chtěla studovat psychologii, dost jsem se učila na příjimačky a fakt jsem se snažila, abych se tam dostala, takže jsem neměla moc čas na zkoušky na žurně a hlavně na dost těžké závěrky prvního ročníku na divadelce. A já blbec jsem si dala přihlášku jen do Olomouce, kde se dělají ústní zkoušky, jimiž jsem neprošla a tak jsem najednou neměla ani žurnu, ani psychologii.
Tak jsem se na to vykašlala a řekla jsem si, že si dám rok od školy pohov, začala jsem pracovat na plný úvazek na prodejně O2, což našim moc nevadilo – byli rádi, že jsem se postavila na vlastní nohy a nechci po nich peníze. Mamce jsem platila něco na nájem a jídlo. Je jasné, že nebyli moc nadšení, ale pochopili to a podpořili mě v době, kdy jsem začala mít ty problémy se zády a nemohla jsem nic dělat a žila jen z mizerné neschopenky.
Nakonec jsou rádi, že studuju školu, která mě baví, ale trochu je štve, že už jsem mohla letos dělat bakalářské zkoušky a místo toho jsem teprve dokončila prvák. Ale tak jsou s tím docela smíření a hlavní je, že studuju, chodím na brigádu a prostě se všemožně snažím jim jejich péči o mě usnadnit.
Pokud stojíš před podobným rozhodnutím, myslím, že je hlavní, aby rodiče viděli, že se snažíš a hlavně že školu nekončíš z nějakého rozmaru nebo lenosti, ale máš k tomu opravdu důvody.
Annaie: Ahoj Lúmenn,mám pro tebe „kupní“ otázku.Nevíš prosímtě kde se dá sehnat bílý pudr na obličej 😀
Lúmenn: Ou jé, Lúmennka módní poradkyní?:D Ale to ses zrovna kupodivu obrátila na správného člověka, inu zloghotyckým líčením jsem už strávila pár hodin před zrcadlem:) Můžeš si koupit samozřejmě za drahé peníze opravdový evil gothický pudr, mají ho určitě na Nosferatu nebo možná dnes už i na Mondu nebo Metalshopu. Ale nejlepší a nejlevnější je varianta dětský zásyp. Ano, slyšíš dobře – dětský zásyp je antialergení, má vlastnosti jako bílý pudr a když si ho přesypeš do pudřenky, nikdo nic nepozná. Já vždycky používala tenhle…
http://detska-kosmetika.heureka.cz/alpa-aviril-zasyp-s-azulenem-sypacka-100-g/
…a je to fakt nejlepší, co můžeš používat;)
PS: Za reklamu na firmu alpa bohužel fakt nejsem placená:)

8 komentáře “Odpovědi pro Lili (škola) a Annaie (pudr)

  1. Tak neřekla bych, že až tak vadí, že jsi teprv na konci prváku. Ono co se týče psaní bakalářky a státnic, tak asi není zas tak o co stát a až to nastane, člověk toho určité má plné zuby. Prodloužit si mládí je fajn.  Ve škole člověk nemůže být věčně, jednou ho ta práce stejně čeká. 🙂

  2. Můj názor je ten, že je jedno, jestli toho bakaláře uděláš o rok dřív nebo pozděj – hlavně, aby se zadařilo, ne? Mojí sestru na psychologii přijali taky až na druhý pokus.. je to žádaný obor a zkoušky jsou náročné.
    Krom toho tak docela nevěřím, že by tě chtěli vyšoupnout z domu, rodiče většinou nesou špatně, když jim ptáče ulítne:)

  3. [3]: no jasně, že to není tak hrozné, ale znáš to, teď mrčí, že mě budou živit do 26ti a až jim z domu uteču definitivně, tak budou zas brečet, že jsem doma nebydlela dýl:) Klasika:)

  4. Páni, zásyp místo pudru by mě v životě nenapadl. Sice to nevyužiju, protože nesnesu něco napatlané na obličeji, ale s tímhle jsi mě úplně oslnila 😀 Jak jsi na to prosimtě přišla?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.