Odpovědi pro Ihmissusi, drobka a DG (Manson, setkání a psychologie)

Lum se strašně stydět a bušit hlavou do podlahy. Lum totiž zapomenout na vaše otázky a už více než tři měsíce neodpovědět. Ale Lum to změnit. Hned teď!
Poslední nezodpovězený dotaz se v rubrice „vy se ptáte, já odpovídám“ objevil v lednu(!) a to je myslím už na čase to dohnat, co říkáte? Otázek je tam dost a dost, takže to vydá na dva články, ten další čekejte v nejbližších dnech. A teď už k otázkám…

Ihmissusi: Zdravím 🙂
Zajímalo by mě, jaký máš názor na Charlese Mansona, co si o něm a jeho činech myslíš a zda ho považuješ za šíleného fanatika, nebo ,,novodobého mesiáše,, jehož činy měly nějaký skrytý význam s ohledem na budoucnost světa.
Pokud Mansona vůbec neznáš, tak dotaz ignoruj 🙂
Lúmenn: O Charlesi Mansonovi jsem četla snad jen jeden či dva články v nějakém časopise typu Epocha, takže nějak nemám moc materiálu, z něhož bych si mohla udělat názor. Vím, jen, že to byl masový vrah, který založil šílenou sektu a spolu se svými stoupenci zavraždil těhotnou herečku, která hrála ve filmu Rosemary má děťátko, protože si mysleli, že porodí démona. Myslím si, že člověk, který je mesiášem nezprovodí ze světa těhotnou ženu, takže se přikláním k verzi, že to byl totální zvrácený magor.
drobek: mam taky otazku kdy se zase uvidíme už je to dlouho.
Lúmenn: Nevím, nevím:( V nejbližší době se do Ovy nechystám, takže asi zase až na MoRu, Drobáčku:(
DG: Co tě motivovalo ke studiu psychologie?
Studovala jsi ji jednooborově?
Lúmenn: Chtěla jsem pomáhat lidem, věnovat se terapiím a práci s lidmi, kteří potřebují pomocnou ruku, protože nemají dost sil, aby se vyhrabali z vlastních hoven. Kdysi jsem mezi tyhle lidi patřila a žádný psycholog ani psychiatr mi nebyl nablízku, nesnažil se mi pomoct a já chtěla, aby ti, co přijdou do léčeben a nemocnic po mě, měli někoho, na koho se můžou obrátit a komu můžou věřit. Bohužel, školní systém mi nebyl nakloněn a tak se nikdy nebudu pyšnit titulem, ale touha lidem pomáhat je ve mně stále.
A ano, studovala jsem jednooborově.

5 komentáře “Odpovědi pro Ihmissusi, drobka a DG (Manson, setkání a psychologie)

  1. Z podobného důvodu se na psychologii budu hlásit i já (snad v dohledné době), jen doufám, že mi ji v Praze nebo přinejhorším v Brně otevřou dálkově 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.