Odpověď pro Wiore (666)

Máme tu další otázku od vás a další odpověď na ni ode mě. Sice už to dávno všichni víte, ale opakování je koneckonců matka moudrosti, takže – na vše, co vás zajímá ohledně mě nebo Finna a také na vše, na co neznáte odpověď a máte pocit, že my ano, se můžete ptát na tomto místě.
Dnes toho využila Wiore, která se ptá, co je zač číslo 666.

Wiore: ahoj Lúmenn, chtěla jsem se jen zeptat co přesně znamená číslo 666? Ano vím je to klišé a možná je hloupé se na to ptát, ale v mém okruhu to skutečně nikdo neví.
Lúmenn: Tohle číslo se objevuje v Bibli, konkrétně v části zvané Zjevení Janovo neboli Apokalypsa. Jan jím označuje Satana, Ďábla, šelmu – 666 je tedy ekvivalent slova Satan. Problém ale je, že i samotný Satan je jen metafora, alegorie a dávno už pod ním nelze vidět jen čerta s rohy, co svádí lidi ke hříchům. Co Jan myslel tou šelmou a jaké nebezpečí nám ze strany ďábla hrozí a co vlastně může označovat pojem ďábel, nad tím vším se zamýšlím v jednom článku, doporučuju ho přečíst, pokud tě tahle problematika zajímá:
A pokud ne, tak snad stačí si zapamatovat, že 666 = číslo ďábla a hned jsi o něco chytřejší:)
Btw.: klišé to sice je, ale hodně lidí, co si to věší na krk, na plackách na tašku nebo to má na triku ani neví, jaký symbol si to vlastně zvolili. Občas si říkám, že to už to není ani klišé, jako spíš kýč. Ať žijou bububu zlometloši:)

6 komentáře “Odpověď pro Wiore (666)

  1. Četl jsem tvůj článek Mysterium čísla 666 a musím říct ,že to s tím www pro mě byla novinka. Vzpomínám ,ale jak mi kdysi jeden adventista numerologicky vypočítal číslo 666 z nějakého latinského titulu ,kterým je označován papež.Čili ,fantazii se meze nekladou.

  2. Jestli můžu vyvsvětlení čísla 666 trochu rozvinout, tak ve skutečnosti je to 999 a symbolizuje opak svaté trojice (Otec,Syn a Duch svatý) v její pekelné opozici (Satan, Antikrist a Falešný prorok). Devítky byly vypočítány podle tří proti třem (3*3) a to číslo je obráceno na symbol protikladu, odporu. To je asi vše, co si vzpomenu

  3. [4]: já osobně si myslím, že těch teorií o vzniku čísla 666 bude ještě více a my se už jen těžko dopátráme toho, co se zrovna janovi honilo hlavou, když sepisoval svou apokalyptickou vizi:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.