Odpověď pro Sanfu (menu na blogu) a Elinu (víly)

Na tomhle místě se mě můžete ptát na vše možné co vás zajímá ohledně mě samotné, témat na blogu a nebo prostě jen na věci, kterým nerozumíte a máte pocit, že já bych vám to mohla vysvětlit. Teď této možnosti využily Sanfu a Elina.

Sanfu:
Ahoj.
Mám otázku ohľadom HTML ( aspoň myslím, že je to toto 😀 ).
Tiež by som si chcel dať rubriky ako obrázky ( volitelný menu box ) – keďže sa tam nedá dať iné písmo ako tých zopár predurčených. Lenže neviem na to potom kliknúť. Ty to tam máš, ako by som to aj ja chcel. Poradíš mi, prosím, ako to mám zrobiť?
Vopred ďakujem.
S pozdravom Sanfu
Lúmenn: Je zvláštní, že už jsi třetí člověk během posledních cca 14ti dní kdo se mě na to ptá, ale asi je to znamení, že už je načase přestat s mailováním na tohle téma a odpovědět na blogu:)
Takže zde je stručný návod jak udělat vlastní menu tak, jak ho mám udělané já:
1/ stvoř obrázky v grafickém programu pro nadpisy rubrik – tak jako já mám třeba Lúmenn, Moje tvorba atd.
2/ ulož v administraci blogu obrázky na blog (administrace – galerie – nový obrázek) a pod nově vloženým obrázkem budeš mít internetovou adresu toho konkrétního obrázku – nadpisu rubriky
3/ vlož do volitelného menu boxu (administrace blogu – položky menu – volitelný menu box) následující kód:
<a href=“tady bude odkaz na rubriku např. http://lumenn.blog.cz/povidky“ target=“_new“> <img src=“tady bude odkaz na obrázek, který se ti zobrazí po té, co jej vložíš do galerie v administraci (viz krok 2)“ alt=“a tady napiš to, co se zobrazí člověku, když na onen obrázek najede myší – takže k rubrice povídky třeba Moje povídky apod.“ style=“border:0″ /> </a>
4/ vlož tolik kódů (obrázků) jako máš rubrik a ony budou fungovat jako odkazy na rubriky

Chceš-li aby nadpisy (obrázky) v menu odkazovali ne na rubriky, ale na rozcestníky, postupuj takto:

1/ stvoř články které pojmenuješ třeba rozcestník Moje tvorba, Hudba apod.
2/ do rozcestníku můžes dát obrázky, text (viz třeba moje rozcestníky, které se ti zobrazí po kliknutí na kterýkoli odkaz v menu) ale hlavně jsou důležité odkazy na rubriky (např. http://lumenn.blog.cz/rubriky/povidky nebo http://novak.blog.cz/rubriky/neco-o-gothice)
3/ postupuj podle prvního návodu, jen místo odkazu na rubriku vložíš do kódu odkaz na onen rozcestníkový článek

Mám pocit, že přehledněji už tento návod zpracovat nejde, nicméně jeden z těch dvou lidí, jimž jsem radila jej nepochopil a ten druhý díky němu vytvořil perfektní menu s rozcestníky, takže úspěšnost je 50 na 50:) Proto kdyby ještě něcoi nebylo jasné, napiš komentář a já to doplním;)
Elina:
Ahoj Lúmenn!
No, ja tiež verím vo Víly a chcela by som sa Ťa spýtať či mi nemôžeš poradiť ohľadom toho, aby som ich videla. Komunikáciu mám dobrú a videla som Dryádu a Gnóma a ešte Škriatka. Ale Víly nevidím :(( Bola by som veľmi rada, keby si pomohla, aby som ich uvidela.
Ďakujem! :))
Lúmenn: Tak když jsi viděla dryádu (což je v podstatě zemský elementál mající k vílám velmi blízko), gnóma (taktéž zemský elementál, ale spíš než přírodní je jakoby kamenný, pevně zemský) a skřítka (ten má k vílám snad nejblíž z těch stvoření, cos viděla), nemám tě co učit. Ty jemnohmotná a elementální stvoření vidíš fyzickým zrakem, což je něco, o čem sníme my všichni co s těmito bytostmi pracujeme a ani mě to nejde vždy tak, jak bych si přála:) Pokud jsi neviděla vílu, ale jiné tvory už ano, může to znamenat tři věci: buď jsi nebyla na žádném místě, kde jsou víly (což je dost nepravděpodobné, víly jsou skoro všude, kde je trocha zeleně) nebo se ti víly z nějakého důvodu nechtěli ukázat (moc hrubá energie, nevhodné rozpoložení mysli, odhodilas nevědomky na zem papírek apod.) nebo což mi přijde nepravděpodobnější rezonuješ trošku jinde než víly, takže vnímáš spíš tvory hrubší, blíže zemi jako gnómy a skřítky, ale víly, které mají jemňoulinké energie jsi neviděla, protože na ně nejsi naladěná.
Zkus zatím jen chodit do přírody, chovej se hodně tiše, když jdeš po trávě upozorňuj víly (stačí jen v duchu), že jim šlapeš po rostlinkách a omlouvej se jim za to a pak prostě jen sedni na trávu a popros víly ať přijdou. Že je neuvidíš vůbec neřeš, stačí že je budeš vmínat ať už jako hlasy v mysli nebo obrazy v mysli, to je jedno. Víly se hodně vyhýbají lidem, protože s nimi nemají moc dobré zkušenosti, ale jsou to bytosti lásky, takže vysílej lásku kamenům, stromům, květinám, trávě, přírodě obecně a víly ucítí, že jsi dobrá a přijdou k tobě a ukážou se ti. Nespěchej, nechtěj je hned vidět, jen ciť jejich přítomnost. Jako první asi uvidíš záblesky barevných světýlek, pohyb na květinách, zavanutí křidýlek v trávě a tak podobně. Nebála bych se, že je časem neuvidíš, jen jim dej poznat, že jsi sice člověk, ale člověk co je láskyplný k přírodě a ony se ti sami ukážou až přijde správná chvíle.
Možná ti v tomhle poradí i tento můj článek. Já přeju jen hodně štěstí a hodně příjemných zážitků s vílami:)

15 komentáře “Odpověď pro Sanfu (menu na blogu) a Elinu (víly)

  1. To s tím menu jsem zkoušela všemožnými způsoby. Hledala jsem návody na internetu a zkusila i ten tvůj. Ale čím víc se snažím, tím víc to nejde 🙂 No co, nedá se nic dělat, a taky nemusím mít všechno :))

  2. Midgardsorm: no mi to bez problémů jde, ale je na to trik – nejdřív vložíš, pak uložíš a pak uložíš ještě jednou a pak mi to vždycky jde:)

  3. ahoj,mohla by si mi pomoci vevíly opravdu věrim stejne tak v elfy,nikdy jsem bohuzel zadneho nevidela,tak moc bych si to prala!poradis mi?jednou kdyz jsem sla a rikala jsem si verim ve vas vily,stromy zasumely z niceho nic,ale já bych si opravdu prala videt,cetla jsem dopis eliny a divim se ze videla skritky,samozrejme ze je to mozne,ale proc ja ne? myslis ze uz mam osudem dano ze je neuvidim? ach,prosim pozzmi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.