Odpověď pro Ravenu (keltské svátky)

Ravena: Ahoj ahoj Lúmenn, chtěla bych se zeptat jestli slavíš nějak pohanské svátky jako například Beltaine nebo blížící se Samhain:) Jestli ano jak. Děkuji ti za odpověd:) Jinak pochvala: bezva blog jsem tady každej den:D
Lúmenn: Ano, keltské svátky slavím, i když některé mám ještě radši než jiné:)

Rovnodennosti a slunovraty slavím uvnitř sebe, nijak neprožívám nějaké oslavy (pořádají-li se nějaké), ale spíš si prostě užiju ten den, přičemž myslím na to, jak se láme rok zase do další čtvrtiny, víc takové dny medituju a prostě si je užívám tak nějak „jinak“. Jarní rovnodennost jsem úžasně prožila třeba ve svém „meditačním světě“, kde byla oslava na elfí louce, zpívalo se, tančilo a nakonec jsem se setkala i s Bohem a Bohyní, ačkoli to vše se stalo „jen“ v mém nitru, byl to pro mě jeden z nejúžasněji prožitých svátků.
No a co se týče svátků ohně, tak Imbolg ani Lugnasad neslavím nijak zvlášť, zase si je spíš připomenu a nebo je zapiju s přáteli – letos o Lugnasadu jsem třeba byla na bitvě a slavilo se u ohně, jen tak obecně a zároveň se slavil Lugnasad:) Nejvíc prožívám a nejvíc slavím Beltaine a Samhain. Letos jsme byli s Finnem o Beltainu v Telči, kde byla velká oslava, kterou pořádalo sdružení Bratrstvo Keltů (jehož jsem členem), ale nebylo to úplně podle našeho gusta (zážitky z Beltainu zde), příští oslavu Beltainu chci uspořádat někde v lese s přáteli u ohně a užít si to po svém.
No a blížící se Samhain – zatím nic neplánuju, loni jsme ho slavili se sistr, Addie, Liz, Finnem a bandou úchyláků ve Škorpu, již zrušeném rockovém baru u nás v Prostějově, a bylo to spíše v Halloweenovském duchu než podle keltských tradic, takže uvidíme, jak se to vyvrbí letos, každopádně už se moc těším:)
Jinak za pochvalu moc děkuju, každého pochvalného slůvka si vážím:)
Chcete se mě taky na něco zeptat? Pálí vás v duši otázka na Finna? Něco nevíte a máte tušení, že já nebo Finn bychom to vědět mohli? Vaše dotazy budou zodpovězeny TADY.

Jeden komentář u “Odpověď pro Ravenu (keltské svátky)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.