Odpověď pro Nemilovanou (vílí design)

Jen jedna taková rychlá a snadná odpověď;)

Nemilovaná: Zdravím Lúmenn. Mám možná trochu neobvyklý dotaz a vlastně jsem ani nevěděla, kam ho napsat – jestli to patří zrovna sem. Tady na blogu (a teď na poslu světla) jsi v designu používala takové krásné víly. Zajímalo by mě o co vlastně jde? Je to nějaký font? Měla bych o něj docela zajem, ale nic podobného jsem nikde ke stažení neviděla.
Lúmenn: Nevadí, aspoň si tvůj dotaz přečte víc lidí a možná se někomu bude odpověď taky hodit.
Font to není, jsou to totiž konkrétně tzv. brushe do photoshopu. To znamená stopy štětce – normálně štětcem čmářeš jen za pomoci kolečka složeného z obrazových bodů a děláš čáry. Ale tohle je stopa ve varu víly, kterou vezmeš, uděláš klik a voalá, máš vílu. Takových štětců máme do Photoshopu plno, třeba ten měsíc vpravo nahoře je taky dělaný pomocí štětce a ty hvězdy okolo vlastně taky. I nadpisy v menu, co jsem tam dřív měla, byly s vílami, pak s vesmírnými tělesy a nakonec se stromy a kytkami a to všecko byly tady ty štětce.
Nevím bohužel přesně, kde se dají stáhnout, ale kdybys je chtěla, můžu ti je poslat mailem nebo tak něco. A ža příště budeš vyhledávat, tak zkus „photoshop brushes“ podle toho bys měla najít spoustu krásných štětců, které se dají použít na milion věcí;)

8 komentáře “Odpověď pro Nemilovanou (vílí design)

  1. Já je vždycky hledám na Deviantartu – zadám brushes a k tomu příslušné slovo podle toho, jaké motivy zrovna hledám. Plno lidí je tam nabízí ke stažení vždycky jako sadu motivů a dají se tam najít opravdu krásné dekorace! Akorát je třeba dát pozor na verze photoshopu, aby byla kompatibilní ta, co máte, a ta, pro kterou jsou ty štětce dělané.

  2. Nebo stačí dát do Googlu "fairy brushes". Myslím, že jsem je taky takhle nějak dohledala 🙂
    Měsíc a hvězdy? Jdu stahovat 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.