Odpověď pro Laivinë (mágové)

Laivinë: Ahoj Lúmenn, chtěla bych se tě zeptat: Jak se pozná člověk co čaruje nebo se prostě zajímá o magický věci (prostě magie)? Děkuji moc za odpověď.
Lúmenn: Když ti řeknu, že nijak, asi ti to nebude stačit, co?:) Takže to vezmeme trochu zeširoka. Víš jak se pozná matematik? Nebo poznáš, že se někdo zajímá o filmy, o pěstování kaktusů nebo třeba o astrologii? Asi ne, co?:)
Pokud se tedy někdo zajímá o magii, není ničím výjimečný, je to předmět jeho studia a jeho zájmů, nemá to napsané na čele ani to z něj nezáří na metry. Jo, pokud je to někdo, kdo se věnuje magické praxi (nikoli teorii, ta s člověkem, krom více záhybů na šedé kůře mozkové, nic neudělá) už roky, nějak to na něm intuitivně vycítíš. Tím jak mluví nebo jak se dívá, máš pocit, že je to někdo, kdo prostě „ví“.

To ale vše platí, pokud se díváš jen svýma fyzickýma očima, vnitřním zrakem (třetím okem) toho můžeš zjistit ještě víc. Lidé, zabývající se duchovnem a magií, mají většinou o něco širší a jasnější auru, než „běžná populace“. Naopak mágové, co se zabývají destrukcí a jak se říká „černou magií“ budou mít auru sice taky větší, ale pořádně potemnělou.
Kromě aury je dobré poznávací znamení i početná přítomnost astrálních bytostí (víly, andělé, průvodci, ale i démoni) nebo silných energií (jiskření, barevné obláčky, světýlka, brnění při přiblížení se k člověku). Někdo říká, že je to vidět v očích, ale těžko říct:)
Mě se ze všeho nejvíce osvědčil zaručený způsob. Je to takzvané komunikační zaklínadlo – přijdu k člověku, kterého „podezírám“, otevřu pusu a zeptám se:)

27 komentáře “Odpověď pro Laivinë (mágové)

 1. Zdravím. Ta "Laivine" se asi moc nezajímá o magii, že? (úsměv) Podívejte se, taková otázka je snad jasná. Magik (mág, čaroděj, okultista, a jiní podobní takoví) se poznají tím jak a o čem se snaží diskutovat (takže se stačí skutečně jen zeptat). Mimochodem na začátku je spíše důležitější vlastní učení se magii než poznávání neznámých dalších takových studentů (je to zdržující a někdy může i být zkreslující) – je lepší spíše se zaměřit na knihy o magii (mnoho knih o magii například od Bardona, Goldmanna a podobně mnoho jiných dalších – tam je jistota znalostí a dovedností)  

  Pokud někdo nechce se zviditelňovat jako student magie (magik), tak ten kdo už magii studuje může pomocí schopnosti čtení myšlenek (nebo empatie) vycítit co je to za člověka. Doporučuju ovšem si to usnadnit tím že se člověk přímo zeptá. Proč?

  No protože tak hned člověk ví, jestli ten druhý má zájem o takových věcech diskutovat (čtením myšlenek, empatií a podobně) zjistí jen jestli to studuje a zajímá ho to, ale nezjistí jestli se chce s někým o tom bavit, nebo to chce jen soukromě studovat. To je také důležitá otázka (snad důležitější než jestli takového člověka poznáme – protože k čemu to je poznat někoho kdo ale nemá zájem s námi diskutovat o takových věcech?).

  Poslední část mého názoru je o tomto: Pokud nemá Laivine zájem na velkém sjednocení tak jako magik se nemusí sjednocovat. Magik (sám o sobě) je celek a nepotřebuje nikomu nic dokazovat. Tato shoda platí u všech kteří studují magii (nejvyšší Věda od Bardona, Wicca od Raymonda a podobně) – protože – magie je jen jedna…

 2. [2]: bacha, zdání občas klame, znám pár ajťáků, do kterých by to člověk vážně neřekl:)

  [3]: žádná aura není obyčejná, ale je to něco jako otisk prstů – každý má jinou a každý svým způsobem úžasnou;)

 3. To by bylo zajímavé, kdyby člověk šel a viděl, kdo co praktikuje a jaké má koníčky hned na první pohled:-D

  Jinak nešla jsi, Lumennko, dnes kolem jedenácté v blízkosti Penny Marketu kousek od Nemocnice? Neviděla jsem té osobě, co tam šla s jinou osobou, do tváře, ale možná by to odpovídalo 🙂 😉

 4. [11]: Ne že by na tom nějak záleželo, ale ty (někdo s přezdívkou "Alue") mě ve své podstatě ani neznáš… Svůj názor jsem napsal jako reakci na poměrně jednoduchou otázku. Ty ale přece nemáš v oblibě magii, že? Tak je nelogické že na to reaguješ. Tvůj názor ale respektuji, v pohodě.

 5. [9]: Alue … no to je fakt :o) to mě nějak nenapadlo :o) no jo, jenže to s magií nemá nic společného, i když…vlastně má a hodně :o) takže vážení a milí, trošku to shrneme: ženská, která má břicho (tedy je v požehnaném stavu) praktikuje magii :o))) samozřejmě to platí jen o některých :o)))

 6. [1]: Lukas … možná by pro někoho bylo těžké odpovědět, kdyby se někdo někoho narovinu zeptal jestli je čarodějnice nebo mág nebo podobně. Také bych si rozmyslela jestli odpovím ano nebo ne…asi podle toho jak na mě ten dotyčný tazatel zapůsobí. Jak už jsem psala na svém blogu, tak kdysi jsem okolí říkala, že se zajímám o magii, ale teď si vždycky rozmyslím komu to řeknu a komu ne :o)

 7. [16]: Myslím že jsi nepochopila tak úplně co jsem napsal "Lady Roveno". Stačí se úplně jednoduše zeptat – jestli se ten někdo zajímá o magii (a podobné věci) – na tom není nic tak divného. A samozřejmě to pozná podle toho o čem se celkově s tím člověkem baví.

 8. [1]: A ten, kdo si na neco hraje se pozna vetsinou podle toho, ze ma plnou hubu kecu.

  [2]: To, co jsi rekl, je absolutne nesmyslny predikament, ktery zrejme poukazuje na Tve chorobomyslne skatulkujici a paranoidni malomestactvi.

 9. [17]: no možná jsem měla jiné zkušenosti … prostě lidé jsou různí a různě reagují na to, když jim odpovím, že se o magii zajímám. To by bylo asi na delší vyprávění a na delší komentáře :o) Nicméně máš pravdu, že se to pozná i podle toho o čem se s člověkem bavíš :o)

 10. [22]: Smím vědět, co si vlastně slibuješ od duchovního života (o kterém totiž píšeš i na svých stránkách)? Jen se ptám. Jde o to že tvé komentáře (některé) se zdají hodně podobné materiliastickým provokatérům (někdy). Je mi samozřejmě jedno co si kde píšeš, ale vyjádřit názor (stejně jako jiní) můžu.

 11. [24]: mohu-li odpovědět za Alue, mám pocit, že si od duchovního života slibuje klid v duši, lásku v srdci a šťastný život sebe i svých bližních, jo a nesmím zapomenout na pomoc všem lidem, kteří ji potřebují:) A co čekáš ty?:)

 12. [25]: kdybych mohl odpovědět za Lukáše, tak mám pocit, že si od duchovního života slibuje vládu nad světem, nekonečný respekt a nesmrtelnost (samozřejmě mluvím o tom fiktivním 😉

 13. [25]: Co čekám já? To čeho se mi už dostává a je to něco podobného co jsi napsala. A rozhodně nesmysly typu toho co napsalo něco s označením "…" je lživé a samozřejmě směšné…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.