Odpověď pro Elvenu (kouzla)

Ještě než odpovím na tento dotaz, chtěla bych vás požádat, abyste magicky laděné otázky nedávali sem, ale na Posla (kdo ještě neví – je to můj druhý web a vstoupit na něj můžete přímo tudy). Ne, že bych vám tady neodpověděla, ale tento blog se od magie i duchovna tak trochu „distancuje“ a většinu jeho čtenářů toto téma tolik nezajímá, proto na to příště prosím zkuste myslet:) Na Poslu k tomuto účelu slouží tzv. „Poradna a odpovědna„. Děkuju:)

Elvena: Ahoj Lúmenn, Už dlhšiu dobu sa snažím spraviť nejaké to dobré kúzlo. No stále mi to nevychádza. Tak by som sa Ťa chcela spýtať, či bude problém vo mne (nie som na to stvorená), alebo v kúzle. Fakt neviem prečo mi to nejde. Používam aj sviečky a zariakavania sú stručné. Prosím, poraď mi. 🙂

Lúmenn: Budu hned na začátek hnusná, chceš?:) Je to v tobě. Ale nikoli proto, že bys „na to nebyla stvořená“ ale protože jak to tak čtu, děláš tu nejzákladnější chybu ze všech. Nic si z toho nedělej, většina začínajících „mágů“ to má podobně.
Nesoustřeď se na svíčky, zaklínadla nebo rýmování prupovídek. Vlastně se na to vykašli úplně. To jsou jenom rekvizity, pomůcky, co mají zaostřit tvou vůli. Nic víc. Hlavní je při kouzlení myšlenka – silná, pevná myšlenka. Bez ní si můžeš zapálit sto padesát svíček, zrýmovat latinské zaklínadlo a ještě při tom tančit kolem ohně a mávat kadidelnicí, ale nedosáhneš ničeho. Tajrtrlíkování je sice moc pěkné na pohled a člověk si to užije, ale bohatě stačí zavřít oči, vizualizovat si svá přání a cíle, jichž chceš dosáhnout a tuto myšlenku v sobě ukotvit a být pevně přesvědčena o její pravdivosti.
O tomhle je magie:) Víra a vůle, nic víc nepotřebuješ. Hodně štěstí:)

12 komentáře “Odpověď pro Elvenu (kouzla)

  1. Zdravím. Nesmysl. Elvena je pro magii stvořená stejně jako ostatní studenti magie, takže taková slova která pronesla jsou hloupá. Dále pak. Rituály nedoporučuji, lepší je magie okamžitého účinku na hmotu (například přímé vyzařování konstruktivní nebo destruktivní energie).

  2. [3]: Rituály (jakékoliv) nedoporučuju proto, neboť většinou trvá než se naplní. To znamená že rituály nemají okamžitý účinek na hmotu. Takovou energetickou koulí vyřeším lecketeré věci hned na místě…

  3. [7]: To s energetickou koulí byl samozřejmě příklad (přestože i ta by stačila na to co píšeš, kromě zdraví teda). Jen jsem poukazoval na větší důležitost takzvané magie okamžitého účinku na hmotu než rituálů (rituály se podstatně pomaleji naplňují).

  4. [4]: Na spoustu věcí je lépe počkat ,dát jim čas se rozvinout. To co déle vzniká bývá často trvalejší a více souzní s prostředím.
    Energetická koule se hodí v případě okamžité ptřeby ochrany apod. ,ale vrhat energii na všechny strany a vynechat úplně rituál mi připadá spíše jako křeč ,než cesta harmonie.
    Podobné je to s bylinami. Znám pouze několik bylinek ,které lze použít s okamžitým účinkem (aloe na spáleninu ,pelyněk na zkažený žaludek ,apod.),většina bylin se musí ale užívat podobně jako běžné léky po určitou dobu pravidelně než se účinek projeví – takový už je rytmus přírody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.