Odpověď pro Darinu (elfové)

Darina: Zdravím Vás slečno Lúmenn, chtěla jsem se optat zda je možné se zda u Vás dozvědět něco o historii elfů, počátcích, koncích apod.?
Lúmenn: Tak o Elfech jsem napsala už spousty článků, z nichž v některých najdeš i střípky historie.

Je to kupříkladu článek o bájích a legendách starých národů, ve kterých vystupují elfové – odkaz tady.
Potom moje snové zamyšlení spojené se vzpomínkami, s názvem Sen o svobodě aneb duše elfa
V obou těchto článcích se odkazuju hlavně na mytologii tohoto světa a tak trochu i na své vzpomínky, protože někde ve mě je hluboko zaseta myšlenka, že má duše pochází z elfího lidu (a jestli je to jen bláhový sen, tak je to stejně krásný sen, co stojí za to živit a hýčkat;)). Celkový obraz mých vzpomínek – tedy jak jsem přišla z těla sidhe (elfa) do smrtelného těla, najdeš v povídce Kruh věčnosti. Zda je to jen fantazie a nebo je v ní i zrníčko pravdy už posuď sama:) První část povídky najdeš tady (celkem je jich pět) a zbylé částí jsou v rubrice povídky.
A jestli radši holduješ elfům z fantazie pana Tolkiena, možná tě potěší Poetický výlet do Středozemě a nebo Pohlazení po duši spojené s obrázky a příběhem dávné elfí historie.
Těžko psát něco o historii elfího lidu, když ani nevíme zda někdy po naší zemi chodili:) Já ale věřím, že ano a ačkoli o počátcích elfů nic nevím, o jejich životech a koncích se dozvíš ve výše zmíněných článcích dost a dost:)
A jen taková malá vsuvka, ujasňovala jsem si pojmy a mám pro vás možná nový poznatek:
Elfové jsou správně pouze ti malí skřítci, velcí jako víly, rozpustilí a neposední, co zlobí lidi a používají elementární přírodní magii.
Ti vznešení, povýšení a nesmrtelní Elfové jak je známe z Tolkienových knih a z fantasy knih mají ale také svůj původ v bájích a správně se jim říká Sidhe a jsou to obyvatelé Jiného světa, kde vládne bezčasí.
Ale to jen tak pro zajímavost:)

5 komentáře “Odpověď pro Darinu (elfové)

  1. Mnozí říkají že jednou přijdou časy duchovních (v rámci magie) kteří právě pozvednou duchovní sílu a na tomto světě budou právě takzvané bytosti z pohádek skutečně chodit (nebo létat) mezi lidmi bez probuzení smíchu. Aspoň tak podobně to někteří lidé říkají (jsou to mnohdy autoři oblíbených knih). Ale to je ještě takzvaná pohádková hudba budoucnosti.

  2. …a tak trochu i na své vzpomínky, protože někde ve mě je hluboko zaseta myšlenka, že má duše pochází z elfího lidu (a jestli je to jen bláhový sen, tak je to stejně krásný sen, co stojí za to živit a hýčkat;)…
    Ano,ano přesně tak. Také mám pár vzpomínek na tu dobu a vidět, že nejsem sama je skvělé :). A když se to tak vezme kolem a kolem je přece nemožné abychom si vymýšleli všichni ne? Ale krásný sen to je,s tím naprosto souhlasím…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.