Odpověď pro Bels

Tadymáte možnost ptát se mě (i mého milovaného Finna jakožto spoluautora tohoto blogu) na vše co vás zajímá. A další kdo se ptal a komu odpovím je Bels.
Bels: Delší dobu mě svrbí na jazyku otázka, možná trochu osobnější, ale zase na jiné téma, než ty předešlé, a vlastně celkem prostá: Jak a kde jste se seznámili s Finnem? 🙂
Lúmenn: Tak to je trochu delší příběh:D Začalo to jednoho krásného červnového dne roku 2007, kdy jsem šla z brigády na sraz se svým bývalým přítelem, se kterým jsme v té době neustále řešili otázku rozejít se (to byla má verze) či nerozejít se (to byla zase jeho písnička). Po cestě mi přišla smska od mého kamaráda Muzzuga se zněním: „Znas Finna z Roznova?“ Vůbec jsem nechápala o co jde, takže jsem Muzznovi napsala, že neznám. Načež mi přišla mms s Finnovou fotkou a vzkazem, že tahle osoba mě chce poznat.
To už jsem ale došla k bývalému, seděli jsme na trávě a povídali, když zvoní telefon a na drátě Muzzug. „Bla bla bla pojeď s náma do Prahy na goth akci bla bla bla zakalíme bla bla Finn tě chce poznat bla bla…“ Trvalo to asi deset minut, načež jsem souhlasila a když bývalý něco namítal, sdělila jsem mu, že prostě pojedu a basta a že ho nemiluju a tím pádem je mezi náma konec. Smutně odešel na nádraží, že vyrazí domů a já nasraně volala Muzzugovi a jakmile to zvedl, začala jsem na něj ječet. Byl to ale Finn a tichounce pronesl, že Muzzna je na WC a jestli má něco vyřídit. Tak jsem ho pořádně seřvala, že ať mi Muzz okamžitě zavolá. Zavolal, já ho seřvala, že jsem se kvůli němu rozešla s bývalým, ale nakonec bylo vše odpuštěno a já si začala smskovat s Finnem.
Na brigádě jsme si psali na icq (takže jsem toho moc neudělala) a pak se domluvili, že se sejdeme na bitvě Moravský pán prstenů, která se konala o pár dní později.
A tam jsme se po chvilce hledání opravdu sešli, povídali si u ohně, pořád blíž a blíž a pak se začali líbat a…pak už si to každý domyslí sám. Ještě to ráno jsme si řekli při procházce za svítání své první „miluji tě“ a celou bitvu to bylo super. Finn kvůli mě zradil Sarumana a zběhl na naši stranu, mezi mrtvé do Šeré brázdy, kde kvůli mě dokonce „zemřel“:) Postupně jsme zjišťovali, že máme mnoho společného, ale že nás dělí nějakých 100km mezi Rožnovem a Prostějovem.
Rozloučení v Brně na nádraží bylo smutné, brečela jsem jak želva. O dva dny později jsem prostě sedla na bus a brigáda nebrigáda vyrazila do Rožnova. Zjistila jsem, že Finn má holku, ale že miluje mě a tak nějak jsme si uvědomili, že bez sebe nemůžeme žít, ačkoli nás dělí velká vzdálenost, která byla pořádný problém.
V srpnu jsem ještě k tomu odjela na celý měsíc do Anglie na jamboree takže jsme si jen volali, psali a smutnili. Ale pak přišel říjen, kdy měl Finn týden dovolenou v práci a přijel na celou tu dobu za mnou. Mamka v té době upravovala byt, rok po rozvodu s tátou si chtěla konečně upravit ložnici dle svého a ve všech těch přestavbách padl návrh, aby se k nám Finn nastěhoval a našel si tu práci. Nakonec si nenašel práci, ale studium na střední oděvní škole, kde si dodělává maturitu a od října 2007 se stal plnohodnotným členem naší domácnosti.
Jak říkám – je to dlouhý příběh a všechny jeho části jsou důležité. Ale nejdůležitější je, že od prvního „miluji tě“ před dvěma lety se na této skutečnosti nic nezměnilo – spíše naopak:)

12 komentáře “Odpověď pro Bels

  1. Takže seznámení uprostřed válečné vřavy, mezi umírajícími elfy a řvoucími skřety, u ohňů, které odháněly divou zvěř, se zkrvaveným mečem, připraveným na nenadálý útok… Celkem romantika 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.