Odpověď pro Astriel (významy barev)

Tento dotaz sice nebyl zařazen do rubriky „vy se ptáte, já odpovídám„, ale je zajímavý a podnětný pro všechny, takže na něj odpovídám tímto způsobem a nenechám otázku i odpověď zaniknout v komentářích.

Astriel: Častokrát, když mandalu vyrábím a kreslím, nevím, jaké přesně barvy mám použít třeba na mandalu určenou k léčení, jindy zase na mandalu na intuici ,jaké barvy použít na jakého archanděla…Proto bych byla moc ráda, kdybych nějaký takovýhle návod našla u tebe 🙂 Pokud už tu něco takového je, tak se omlouvám, klíží se mi oči a jsem líná hledat:)
Lúmenn: Nejlepší je vybírat intuitivně, co se ti k jaké vlastnosti hodí, ale samozřejmě taky můžeš použít nějaké „barevné návody“. Mám na blogu už v několika článcích významy barev a tak to „vyodkazuju“, ať nemusím tuhle obsáhlou problematiku popisovat znovu:
Aura a jak ji vidět – ač je to s podivem, významy barev jsou nejlépe popsány asi v tomhle článku. Odmysli si informace o auře a dostaneš tak snadný přehled významů všech barev.
Tajemství významu barev – pro všechny, co nechápou, proč červená symbolizuje vášeň a modrá rozum, tedy taková exkurze do světa barev, vibrací a duhy. Taky tu najdete významy barev a krom toho ještě zdůvodnění, proč tomu tak je.
Barvy a já – na každého člověka barvy působí jinak a každá barva má dva póly, může pomáhat i škodit, být příjemná i odpudivá. Který pól u které barvy převažuje je dáno člověk od člověka, někdo miluje zelenou, jiný ji nesnáší. Tento článek je o tom, jaké barvy se líbí mě a jaké pocity která vyvolává (respektive vyvolávaly před rokem:) ).
Barvy každého archanděla jsou uvedeny v článcích o jednotlivých archandělech – ty najdeš v této rubrice.
Jakékoli další dotazy a připomínky k barvám a jejich významů samozřejmě můžete směřovat do komentářů;)

7 komentáře “Odpověď pro Astriel (významy barev)

  1. zdravím Lúmenn. Moje nejoblíbenější barva je černá barva. Další oblíbenou barvou je temně modrá barva a stříbrná barva. Černá barva je nepochybně mou nejoblíbenější také z toho důvodu že stála při mém zrození v rámci temné planety Saturn.

  2. Moc děkuju!!! 🙂 Věděla jsem, že tu nějaké takové články jsou, ale vůbec sem nevěděla kde, a ani název….Tiscíkrát díky, Lúmennko 🙂

  3. aj ja ďakujem za zhrnutie článkov s tým súvisiacich 🙂 čo sa mi najviac páči sú farby čierna, krvavočervená… a nenávidím modrú.. akýkoľvek odtieň

  4. Význam barev a vlastně všeobecně významy věcí jsou velmi zajímavé, ale někdy také velmi složité (hlavně k zapamatování)….ráda si je ale přečtu a trošku se "poučím"…..jinak mně osobně se líbí dá se říci všechny barvy, jen v určité intenzitě a kombinaci…..

  5. význam barev se úzce týká i magie svíček, předpokládám správně? Dočetla jsem se, že je jedno, jakou barvu svíčky pro různá kouzla, rituály atd. kdo použije, ale na druhou stranu si myslím, že to moc jedno není…

  6. oroniel: no nejlepší je používat univerzální bílou, tou nic nezkazíš:) Ale jedno to samozřejmě není, červenou svíčku zapalovcat při duchovní meditaci je dost divné, stejně jako posilovat si energii svící modrou apod. Ale jak říkám – bílá je na všechno, je uuniverzální, takže když si člověk není jistý, čapne bílou a je to:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.