Kamínek, dekadence a FSS (odpovědi pro Elvenu, Radka a Divergent Girl)

Omlouvám se Elveně, že zodpovídám její dotaz s takovým spožděním, leč když přibude jen jeden, nechci jím plnit celý článek a často na něj zapomenu. Ale náhoda tomu chtěla, že ve chvíli, kdy ses připomněla přišly další dva dotazy, takže s chutí do toho a půl je hotovo…

Spring (Elvena): Ahoj Lum, rada by som vedela, či existuje nejaký kamienok, čo umožňuje zvýšiť magické videnie. Niečo čo podporuje otvorenie tretieho oka. Ďakujem za odpoveď. 🙂
Lúmenn: K otevření třetího oka nejlépe slouží kameny tmavě modré a fialové barvy, nejvíce se mi osvědčil ametyst, ale špatný není ani lazurit. Ovšem kameny nejsou moje silná stránka a věnuji se jim jen okrajově, takže tě odkážu na jeden ze svých spřátelených blogů – stránky lady Roveny, která se kamínkům věnuje hlouběji a určitě tam najdeš přesnější odpověď na svou otázku.
Radek: Ahoj,rikas,ze jsi dekadent a ja jsem laik a hloupy clovek,ktery nevi co to znamena na netu jsem nasel veci,ktery mi ot plne neobjasnili.Byla by jste tak hodna slecno a vysvetlila mi to?ja vim zni to hloupe:D
Lúmenn: Dekadence znamená doslova úpadek a dekadentní umění je pak takové, které bývá považováno za zavrženíhodné, zvrácené, šílené a protiproudové. Nejsem vyloženě prototyp dekadenta, ale část mé tvorby obsahuje dekadence opravdu dost a tak používám tohle slovo jako jeden z mnoha přívlastků, označující moji osobnost:)
Divergent Girl: Ahoj, chci se zeptat, zda za studium na Masarykově univerzitě platíš?
Jsi na filozofické fakultě nebo na fss? Asi na fildě, že? A nevíš, jestli se fakt na fss platí?
Lúmenn: Teda, co tohle je za otázky, že by řeči o zavedení školného na VŠ zmátly tolik lidí? Masarykova univerzita je státní škola, jako všechny velké univerzity (Karlova, Palackého…) a tudíž se na ní školné ani žádné jiné poplatky neplatí. Pokud tedy samozřejmě studuješ řádnou dobu a neprodlužuješ si studium;) Pokud vím, pak je zpoplatněno pouze studium dálkové, ovšem tím si nejsem úplně jistá, přesné podmínky neznám.
Jinak jsem na FSS (fakulta sociálních studií) a jelikož spadá pod Masarykovu univerzitu, tak se na ní školné také neplatí. Jestli se vyskytla nějaká fáma, že je tam studium zpoplatněno, dej mi vědět a já ty poplašňáky zbuchám:)
PS: Vy všichni co se bojíte školného na VŠ vězte, že nejdříve se má zavádět v roce 2012, dřív se na tom naše vláda nedohodne a zákony taky nezvládne napsat a má se týkat pouze nových studentů, tedy těch, kteří nastoupí na vysokou školu v akademickém roce 2012/2013. Studenti, kteří již v té době budou studovat, školné platit nebudou. A hlavně – jak znám naši vládu, naše generace se beztak školného nedočká, protože se na tom zákonodárci nebudou schopni shodnout;)
Máte-li taky nějaký dotaz na mě a nebo i na Finna, který ačkoli poslední dobou moc nepřispívá, je stále spoluautorem tohoto blogu, neváhejte a učiňte tak ZDE.

4 komentáře “Kamínek, dekadence a FSS (odpovědi pro Elvenu, Radka a Divergent Girl)

  1. Cosi se platí, když člověk přetáhne studium přes šestadvacet let. Jestli dálkové studim, možná jak kde. No, doufám, že s maturitou a nástupem na VŠ letos jsem to ještě vychytala, minula mě státní maturita a snad tedy i školné. 🙂

  2. :o) díky za reklamu Lumm. Elvena a ostatní se mohou kouknout na drahokamínky. Odpověď na svůj dotaz nalezne v rubrice Čakry nebo Léčivé kameny. Udělala jsem tam i spešl odkaz, ať nemusí dlouho hledat :o)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.